Okullar İçin Hırsız Alarm Sistemleri

Desi Alarm

Korunacak okullarda; can ve mal güvenliğinin temini için birden fazla sistem çözümü ile projelendirilebilir. Çevre güvenlik sistemi kullanılarak projelendirilir, korunacak mekanın olması durumunda ise, okul içinde uygun güvenlik sensörleri kullanılarak çözüme ulaşılabilir. Hırsız Alarm Sistemleri özellikle son beş yılda, can ve mal güvenliğinin yanı sıra konfor ve kolaylık içerecek şekilde; uzaktan erişim, cep telefonu ile kontrol, akıllı paneller kullanılarak ev otomasyonu; havalandırma, ısıtma, soğutma, perde/elektrikli kepenk kontrolü, havuz alarmı, su baskını algılama gibi entegrasyonları da bünyesinde toplamıştır.
Hırsız Alarm Sistemleri ile ilgili okulda, dershanelerde veya eğitim kurumlarında; bütçenize en uygun çözümün oluşturulması amacıyla firmamızın satış mühendisleri ücretsiz keşif için davetinizi beklemektedir.

İstanbul Okul Alarm Sistemleri

İstanbul da güvenlik konusunun artan önemine bağlı olarak eğitim öğretim  dünyasında nasıl bir değişim olacağı merakla bekleniyordu. Öğrenciler aile ve öğretmen camiasının güvenlik kaygılarının karşılanabilmesi adına yapılan toplumsal istişare ve talepler Milli Eğitim Bakanlığından cevap buldu. Milli Eğitim Bakanlığı şurasından çıkan kararlarında okullardaki güvenlik sistemi önlemlerine yer verdi. Milli Eğitim şurasında yer alan maddeler den biri de Alarm sistemi ve Kamera sistemi olmakla birlikte aşağıdaki bütün öneriler kabul edilmiştir.

 • Okul çevresinde ve okulların açık alanlarında okul yönetiminin imkânları ölçüsünde kameralı izleme sistemlerinin faaliyete geçirilmesi için çalışmalar yapılarak izleme noktaları oluşturulmalıdır.
 • İkinci öğretim veya akşam saatlerinde ders yapılan okullarda çevre güvenliğinin artırılması amacıyla okul çevresinde yeterince aydınlatmanın sağlanması gerekmektedir.
 • Okul giriş çıkış noktalarının sayısı, mümkün olduğunca az tutulmalıdır.
 • Okul yönetiminin imkânları doğrultusunda delici veya kesici aletlerin içeriye girişini engellemek amacıyla ziyaretçi kartı, metal detektörü, gibi sistem ve cihazların temin edilmesi gerekmektedir.
 • Okulların ve açık alanların güvenlik zafiyetini en aza indirgemek amacıyla etrafının duvar ile çevrili olması sağlanmalıdır.
 • Okul bahçesindeki otoparklar kapatılmalı veya okulun eğitime ve öğretime kapalı olduğu dönemlerde hizmete sunulmalıdır.
 • Okul idarelerinde çocukların suça sürüklenmesinin önlenmesi ve güvenlik amaçlı olarak talep edilen konularda güvenlik personelince veli toplantılarında bilgilendirme yapılmalıdır.
 • Kimlik bildirme kanunu kapsamında okul servis araçlarını plaka bilgileri, servis şoförleri, muavin, rehber ve okul içerisinde sözleşmeli olarak çalışan kişilerin kimlik bilgileri ile irtibat telefonları okul girişinde çalışan güvenlik görevlisine bildirilmelidir.
 • Okulların imkânları dâhilinde okul giriş ve çıkışlarında öğrencilerin tanımlanması için kartlı, turnike sistemi kurulabilir.

Okul Güvenlik Alarm Sistemi

Okullarda Alarm Sistemi sayesinde artık öğretmenler, okula hırsız girip girmediğinden anında haberdar olacak. Online takip sistemi ile okulun giriş saatinde alarm kaçta açıldı kaçta kapandı  hırsızlık olayında cep telefonuna sistem tarafından anında arama gönderilecek. Bunun yanı sıra Okul Sistemindeki müdür veya öğretmen arama Kayıtları Programı ile Tam Entegrasyon sağlamaktadır.

 • Okul Alarm Sistemleri
 • Okul Güvenlik Sistemleri
 • Okul Alarm Sistemleri

Okullarda dershanelerde  yaşanan yoğun hırsızlık olaylarına karşı alınabilecek önlemlerden en başarılısı alarm Sistemleri olmaktadır. Alarm sistemlerimiz dedektörlerine göre her türlü hareketi algılamakta olup; giriş çıkış kapılarına yerleştirdiğimiz kapı  manyetik kontak dedekörleri ile giriş ve çıkışlar koruma altına alınmaktadır. Genelde hırsızlık olayları okulun yangın kapıları veya giriş kapılarından gerçekleştirilmektedir. Mekanda giriş yapılabilecek her yer alarm sistemi yüksek ses seviyesi ve telefon ile alarma bağlı özelliği ile büyük oranda caydırıcılık sağlamaktadır.

Okul Yangın Algılama Sistemleri

Ev ve işyerlerinin yangın güvenliği için, en gelişmiş ve en güvenilir teknolojilerini istenirse çözüme uygun diğer elektronik algılama sistemlerine entegre ederek tesis etmektedir. Bu sistemin entegrasyonunda her türlü ihtiyaca ve çözüme uygun, değişik tasarım ve büyüklükteki projeleri müşteri tarafından talep edilen işletme isteğine bağlı, firmamız mühendisleri tarafından tespit edilen risk analizine göre tasarlamakta, hazırladığı optimum cihaz konfigürasyonunu anahtar teslim çözümlerle uygulamaktadır. Yangın Alarm Sistemleri; tüm endüstriyel binalarda, fabrikalarda, üretim tesislerinde, her türlü cihaz ve malzemelerin saklandığı depolar gibi yaşam, alışveriş ve iş merkezlerinde özellikle uygulanmaktadır.

Yerleşimin açık ve kapalı alanlarında, ortak alanlarında ve çalışma alanlarında, dedektörler vasıtası ile oluşabilecek herhangi bir yangın durumunu algılayarak; yangın algılama, alarm verme, kontrol ve haberleşme fonksiyonlarını içerecek şekilde tesis edilmektedir. Yangın Alarm Sistemleri, çeşitli algılama sensörleri ile yangının başlangıcını algılayarak, en kısa sürede müdahale edilmesini sağladığı gibi, ayrıca daha önce planlanan bina kaçış ve tahliye senaryosuna istinaden; elektriği, asansörleri, yangın çıkış kapılarını, turnikeleri, garaj giriş bariyerlerini ve diğer hidrolik yol/mantar güvenlik bariyerlerini otomasyona bağlı olarak serbest bırakır, hem tehlikenin büyümesini önler, hem de binanın tahliyesini kolaylaştırır.

Menü