Ev Alarmı Neden Olmalıdır

Ev alarm sistemi kesinlikle olmazsa olmazlardandır, evinizde buzdolabı varsa, televizyon varsa, halı varsa alarm sisteminizin de kesinlikle olması lazımdır. Günümüzde evinde alarm sistemi olmayan bir anlayış zaman içinde yerini güvenliği en üst seviyede tutmayı amaçlayan anlayışla yer değiştirmiştir.

Türk malı Ev Alarm sistemleri konusunda Desi Alarm kalitesine güvenebilirsiniz, Türkiye’de yüzlerce binlerce ev ve işyeri Desi Kalitesine güvenmektedir. 7/24 çalışan alarm izleme merkezi güvenliğinizi en üst seviyede tutmak için deneyimli kadrosuyla gece, gündüz çalışmaktadır.

Evinize takılacak aparatlar aksesuarlar  Duman dedektörü, doğalgaz dedektörü, kapı manyetik sistemleri, sirenler, merkeze bağlandığı andan itibaren tam koruma ile sizi koruyacaktır. Bilinmesi gereken şudur. Alarm izleme merkezine bağlı ve Data Güvenlik kalitesiyle donanmış bir ev kesinlikle kötü niyetlerin teşebbüse bile yeltenmediği evlerdir.

Alarm Gözlem Merkezinin Kolluk kuvvetleriyle irtibatı kesinlikle vatandaşların irtibatıyla farklıdır, Alarm Gözlem Merkezi kendisine verilen özel hatlar sayesinde anında kolluk kuvvetlerine ulaşır ve tehlikenin bulunduğu yere yetkilileri yollar.

Ev Alarm sistemleri öncelikle kurulumu açısından daha hassas ve keşif gerektiren sistemlerdir. Ev alarm sistemlerinde bilinenlerin aksine sabotaj ya da soygunun dışında içeride yaşayanların acil sağlık durumunda bir tuşla 112 ekiplerinin oraya gelmesini sağlayan programlamasında yapılmıştır.

Siz apartmandan içeri girdiniz ve evinize yöneldiniz, tam o aşamada birisi zorla size eve girmenizi söyledi, size verilen şifreyi girerek kapıyı açmanız gerekirken siz kendinize verilen şifrenin dışında 2. bir şifre giriyorsunuz. Ekiplerimiz size 2 şifre verir. 1. sini sadece siz bilirsiniz. 2. sini ise Merkez İstasyonu Bilir ki bu şifre ACİL DURUM VAR Şifresidir. Size verilen panik şifresini girdiğinizde Alarm İzleme Merkezi sizi ya da diğer verdiğiniz numaraları aramaz, acil koduyla direk polis ekiplerine haber verir. Polis ekipleri de anında olay yerine intikal ederler. Alarm Merkez İstasyonlarının polis merkezine ulaşmak için ayrı bir hattı vardır ve anında ekiplere ulaşabilirler.

Evdeki duman dedektörleri diyelim ki 1 duman dedektörü merkeze sinyal verdi, merkez istasyonu sizi arar ve evde misiniz? Duman dedektöründen sinyal geldi der, ama diyelim ki 2 dedektörden birden sinyal geldi işte o zaman direk olarak itfaiyeyi arar çünkü 2 dedektörden birden sinyal gelmesi kesin olarak o evde yangının başladığına işarettir. Alarm daha ilk duman çıkar çıkmaz merkeze hem sinyal gönderir hem de sirenleri harekete geçirerek sesli olarak evdeki ve çevredeki evlere durumu haber verir.

Gaz dedektörlerinin işleyiş sistemi de aynıdır. Gece unutulan aygazdan sızan gazı ya da yıkanırken sızan gazı anında haber alan dedektörler yüksek bir sesle ötmeye başlar ve merkeze de haber verir, sizin daha önce kaydettiğiniz cep telefonlarını da arar. Ev alarmının başlıca özelliği budur. Aynı anda hem merkez istasyonuna sinyal gönderir, hem de 8 adet belirlediğiniz cep telefonunu arar.

Dış alan koruma ev alarm sistemleri

Dış alanda koruma evinizde alarm kurulu konumda olduğu halde evinizin her bölgesinde hareket etmenize imkan sağlayan, aynı zamanda alarm kurulu konumda pencerelerinizi açık bırakarak evinizi havalandırabileceğiniz esnek, kullanımı kolay bir alarm sistemidir. Dış alan koruma ev alarm sistemi güvenliğinizden ödün vermeden evinizde özgürce hareket etmenizi sağlayan en etkili ev güvenlik çözümü sunmaktadır. Bu sistemi çoğu ev kullanmaktadır, Dış Mekan Koruma Sistemleri gün geçtikçe bilinilirliğini arttırmaktadır.

İç alanda koruma ev alarm sistemleri

Pır sensorler ile korunan bölgelerde evin içinde hareket kabiliyetini kısıtlaması için hareket olan bölgelere göre sensörlerin yerleştirilmesi gerekmektedir. İç alanlar için oluşturulan ev alarm sistemleri pır hareket sensörleri hayvan algılamayan sensörlerdir, kapı cam ve pencere açık durumda alarm kurulabilir ve hiçbir şekilde sizi rahatsız etmez. Duman dedektörleri, doğalgaz dedektörleri ve su basma dedektörleri, hırsız alarm sistemi, gözünüz arkada kalmaması için kesinlikle bir evde olmazsa olmaz sistemlerdir.

Önceki yazı
Akıllı Kilit Sistemleri
Sonraki yazı
Okullar İçin Hırsız Alarm Sistemleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü