proline3

Ev Güvenliğinde Kapı Ve Camları Hırsızlardan Alarm Sistemi İle Koruyun

Evimizin en önemli yerlerinden bir tanesi de kapı girişidir Hırsızların en çok giriş yapabileceği yer diyebiliriz,Çünkü evimize girilebilicek başka yer yok evimiz yüksek başka girilebilecek yer yok diyelim davetsiz misafir duvarı kırıp girme ihtimali yok bacadan girme ihtimali yok tek Nokta kapı o yüzden ev kapımıza alarm sistemi takmak hırsızı çaydırıcı olabilmekte binamızda on daire var diyelim ikisinde alarm var hırsız alarmlı yeri görünce cayacaktır çünkü hem sesli hem arayarak bildireceği için yakalanma riski yüksek alarm sistemi kullanımı üç şekilde evimize girerken şifre veya kumanda ile alarmı iptal edebileceğimiz gibi cepten uygulama ile iptal veya kurabileceğimiz sistemlerdir. Alarm ile evin girişi en çok dekore edilmesi gereken en güzel hale getirilmesi gereken giriş bölümü genellikle ihmal edilmektedir. Ancak, eğer evinize güzel bir alarm kurdurursanız tüm ev size büyük Güvenlik sunacaktır.

Alarm sistemi taktıracağıma Güvenli bir kapı veya demir parmaklık taktırırım, olmaz mı!

Milattan beri, hırsızlık vakalarını önlemek ve evimizi güvenliğe kavuşturmak için çoğunlukla demir parmaklık taktırma yolunu seçiyoruz ve evimizi cezaevi gibi yapıyoruz. Yangın ülkemizin inkar edilemez gerçeği olan acil durumlarında demir parmaklıklar, kaçışı imkansız hale getirirlerken, aynı parmaklıkları aşmanın uygun teçhizatla işbaşında olan hırsızlar için hiç de aynı ölçüde imkansız olmadığı görülmekte. Bunun yanında, çelik kapıların hırsızları önlemekte yetersiz kaldıkları gözlenirken, takviyeli ve çelik kapıların, demir parmaklıklar gibi, yangında ve acil kaçışı zorlaştırdıkları gözardı edilemeyecek gerçekler. Kaldı ki, bu tür kapıların maliyetleri de hiç de küçümsenmeyecek boyutlarda. Tüm bunların yanında, hırsızlık durumunda bile yeterli ve sağlıklı çözümler sunamayan bu alternatifler, yangın, gaz kaçağı, su baskını, panik ve acil sağlık problemleri gibi konularda ise tamamen konu dışı kalmaktadırlar.

Ev Kamera Sistemi ile Daha korunaklı olsun

Güvenlik kameralarının bullet ve kubbe olmak üzere 2 ana şekli vardır. Kamera Sistemi kurmak için her iki türü de kullanabilirsiniz. Ancak bullet dış mekan tipi kameralar çok dikkat çektiğinden insanlar genelde kubbe dome tipi kameraları tercih etmektedir. Farklarını öğrenmek için bu bağlantıyı kullanınız. Analog kamera sistemlerinde kameranın aldığı görüntü, bu kameraların bağlandığı kayıt cihazları tarafından resim dosyalarına çevrilerek kayıt edilir ve ağa (internete) gönderilir. Kameralar ve kayıt cihazı arasındaki bağlantı koaksiyel kablo ile yapılır.  

Kamera sistemini anlatmak için örnek olarak 2+1 daireye kamera sistemi kurduğumuzu farzedeceğiz ve her odada 1 kamera var olduğunu düşüneceğiz. Zira apartman dairelerindeki odaları çekmek için 1 kamera yeterlidir. Ortalama 70-90° bakış açısına sahip olan güvenlik kameraları odaların büyük bir bölümünü görüntüleyebilmektedir.

Seçeceğiniz kameralar odaların genellikle tavanlanlarına sabitlenir. Bu kameralardan kayıt cihazını koyacağınız yere kablolamalar yapılır. Daha önce kamera sistemi tesisatı yoksa kablolamayı yapmak için kablo kanal kullanılırak kablolar gizlenir. Bu kablolalar kayıt cihazının duracağı yere kadar gitmek zorundadır. Her kamera için ayrı bir kablo çekilir, zira bir kablodan sadece 1 kameranın görüntüsü iletilebilir.               

Önceki yazı
Okullar İçin Hırsız Alarm Sistemleri
Sonraki yazı
Alarm Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü