Güvenlik sistemi güvenlik kamera sistemleridir. Özellikle günümüzde ev güvenliğinin sağlanması önemli bir konu haline gelmiştir. Güvenlik sorunları nedeniyle pek çok kişi, kamera sistemleri ile korunan sitelerde ve evlerde oturma ihtiyacı hissetmektedir. Sağlamış olduğumuz ürün ve hizmet ile siz de uygun fiyatlarla kendi evinize en uygun güvenlik kamerası sistemlerinizi kurdurabilirsiniz. Kamera sistemleri tarafından sağlanan görüntüleri internetten, cep telefonunuzdan, iphone, pda ve akıllı telefonlardan dünyanın her tarafından internet üzerinden takip edebilirsiniz.

Ev güvenliğinin yanısıra bakıcı tarafından bakılan bebeğiniz var ise; bebek izleme kamerası sayesinde hem bakıcınızı denetleyebilir hemde özlem duyduğunuz anlarda bebeğinizi görebilirsiniz. Ev kamera sistemi 25 gün ve üzeri kayıt tutmanızı sağlar. Farklı ürün ve opsiyonlarla ev kamera ve güvenlik sistemleri size internetten ve cep telefonunuzdan evinizi ve bebeğinizi izleme olanağı sunar. bebek kamera sistemleri günümüzde çok yaygın kullanılan güvenlik sistemidir. Ev kamera sistemi farklı ses opsiyonlarına sahiptir. Ev kamera sistemlerinde kullanılan kayıt cihazı, gece görüşlü kamera tipi, kamera sistemi çözünürlüğü, empedansı yüksek mikrofon sistem için maliyetli ancak ev güvenlik sistemi için şart unsurlardır.

İşyerleri için; kamera sistemleri hırsızlara karşı güvenliğinizi sağlayacağı gibi, aynı zamanda çalışanlarınızın performasınızı değerlendirebilmeniz içinde önem taşır. Kamera sistemi sayesinde gerçekten verimli çalışanlarla, verimsiz çalışanları ayırt edebilirsiniz.

Kamera sistemi kurulu olmayan işletmelerde verimlilik çalışanların raporlarına bağlı olarak ilerler. Birçok müşterimizde edindiğimiz tecrübeye göre kamera sistemi kurulumu sonrası iş yerlerinde ciddi performans artışı olmaktadır. Kamera sisteminin sağladığı bu avantaj sizin başlangıçta yaptığınız maliyeti fazlasıyla çıkarıyor olacaktır.

Evler için; evlerde bakıcı denetimi, sitelerde çevre güvenliği gibi konulardada kamera sistemlerinin oldukça faydası olmaktadır.

İşyeri ve evlerinizde kamera sistemi kurdururken sadece maliyet ekseninde düşünmek birçok yanlışı beraberinde getirir. En ucuz kamera sistemi en iyi satın alma biçimi değildir. Unutulmamalıdır ki kamera sistemi satın alması aynı zamanda beraberinde hizmet satın almasını da içerir.

İp kamera sistemi, başlangıç maliyeti yüksek olarak görünsede kablolama tarafında daha düşük maliyet, yüksek çözünürlükte dijital ve net görüntü sağlaması açısından önemlidir. HD-sdi kamera sistemleri ise ip kameralardan farklı olarak megapiksel görüntü almanızı sağlamaktadır. Kamera sistemleri konusunda yakın zamanda en çok konuşulacak ve yaygınlaşacak güvenlik kamera sistemi teknolojisi olarak ön plana çıkmaktadır.

İp kamera sistemleri, bir pc veya NVR üzerinden kayıt yapma olanağı sağlar. Böylece yüksek maliyetli depolama çözümlerine bütçe ayırmak zorunda kalmazsınız. Yazılımın kuruğu olduğu tüm sistemlerde görüntü aktarımı yapılabilmekte ve kamera sistemleri izlenebilmektedir.

İp kamera sistemleri yüksek lens çöznürlüğü sayesinde ip kameralardan çok daha net görüntü sağlamaktadir. Analog sistemlerde, kabloların yıprnanması sonucu çok daha kısa sürede işlevsiz kalabilmektedir. ip kamera sistemleri kayıt cihazlarındaki limtlere bağlı olmadığı için genişletebilir depolama teknolojileri sayesinde sınırsız kayıt imkanı sunar. Sadece yazılım ilavesi ile kamera sistemlerinin bağlı olduğu ağa sınırsız sayıda ip kamera eklemesi yapabilirsiniz. ip kamera sistemlerinin bilgisayar tabanlı yazılımla kontrol edilmesi sürekli olarak güncel işlemcili sistemlerle en yüksek performasla güvenlik kamera sisteminin yönetilmesini sağlar. Yüksek çözünürlüklü ip kameralar, mega pixelllensleri sayesinde bir çok farklı kamera sistemi beklentisinin karşılanmasını sağlar. yüksek çöznürlüklü kayıt yapabilmesi ve sistemin güvenlik sistemi itiyacına göre sınırsız olarak gelirştirilmesi kamera sistemleri seçimi noktası ip kamera sistemini rakipsiz kılmaktadır.

Uzaktan izleme ve iphone , pda ve mobil izleme ile erişimde ip kamera sistemleri yüksek sıkıştırma olanağı ile hızlı bir aktarım sağlar.Başlangıç maliyeti ekipman anlamında analog kamera sistemine göre göreceli oalrak daha pahalı gözüksede uzun vade ve altyapı maliyeti olarak daha avantajlıdır. İp kameralarda bulunan kablosuz aktarım seçeneği samsung tecwin gibi kaliteli ürünler kullanıldığında sorunsuz ve performanslı çalışacaktır. Sadece ekipman maliyetiyle sistemi sınırsız genişletebilme olanağı sunacaktır. Fiber optik kablolama yapılarak analog kameralara nazaran çok uzak mesafelere görüntü taşınabilmektedir. Fiber aktarım hızının sayesinde hem yüksek çözünürlüklü hem de hızlı bir görüntü aktarım olanağına kavuşuyor olacaksınız.Ara noktalarda konuşlacak kablosuz aktarım üniteleri ve access pointler mesafe sınırlamasını kamera sistemi için ortadan kaldıracaktır. Bazı noktalarda merkezi kayıt yerine harekete duyarlı kayıt yaparak ip kameranın kendi üzerine kayıt yapmasını sağlayabilirsiniz. Böylece kullandığınız kamera sistemi çok daha esnek bir yapıya kavuşacaktır.Kamera üzerine kayıt seçeneği aktarım konusunda kesilme olduğunda devreye girecek ve kamera sistemlerinin görüntü kaybı yaşamasını engelleyecektir. Hem analog kamera sistemleri hem de ip kamera ve güvenlik sistemi ürün seçimi doğru yapılarak ve sonrasındada sürekli hizmet ve bakım ile güncel tutulmalıdır.  ip çözümleri ile en iyi fiyatlarla ürün almanızı ve sonrasındada sorunsuz olarak sistemi kullanabilmenizi sağlamaktayız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.