İp Kamera Nedir

Alarm Sistemi

İp Kamera Güvenlik Sistemleri

Güvenlik IP Kameralar network tabanlı çalıştığından dolayı bir bilgisayar internet tarayıcısından IP adresi yazılarak yönetilebilir. IP sistemlerde Analiz yapma becerisi çok ileri düzeydeyken Analog kameralarda sadece belirlediğiniz alanda hareket olursa size alarm verebilmektedir. Ancak IP kameralarda analiz üst düzeyde yapılabilmektedir. Örneğin Alışveriş merkezlerinde kişi sayımı, alan yoğunluğu, ısı haritası, sınır ihlali, yüz tespiti vb. gibi çok gelişmiş analizler yapılabilmektedir. Otoparklarda plaka okuma sistemi ile aylık abonelerinize otomatik giriş çıkış işlemi yapabilir abone olmayana ne kadar süre kaldığı ile ilgili bir tutar yansıtabilirsiniz.

ip Güvenlik kameralarda yani Network kamera sisteminde kayıt cihazının nerede olduğunu bir önemi yoktur. sistemde herhangi bir yere kayıt cihazını taktığınızda artık oradan kayıt yapmaya başlar bunun en güzel yanı şudur kameraları kablo çekerek bir yerde merkezde toplamanız gerekmez.
söyle küçük bir örnek de verebiliriz ir İş yeriniz var ve Her odada internetiniz var kablosuz var bir küçük switch yardımı ile mevcut odadaki internetinizi hem bilgisayarınıza verebilir hem de bir ip kameraya bağlayarak kablo çekme yükünden kurtularak sisteminize o kamerayı Entegre edebilirsiniz.
Böylelikle büyük bir iş yükünden Kurtulmuş kablo sarfiyatını düşürmüş parasal olarak da Kara geçmiş olursunuz.
Ayrıca ip kameraları birden fazla kayıt cihazına kaydedebilir veri yedeklemesi yapabilirsiniz.
örnek diyecek olursak bir işletmede bir müdür bir de güvenlik görevlisi olsun müdür bütün kameraları görmek ister güvenlik görevlisi ise sadece dış kameraları Görmek isterse kayıt cihazlarına yetkilendirme yaparak bunu iki farklı lokasyondan sağlayabilirsiniz.
Bu sebeple ip kameralar akıllı kameralar demeyiz burada verdiğimiz örneklerden daha fazlası yapılabilmektedir diğer yazılarımızda buna benzer örnekler göreceksiniz.

İp Kamera Özellikler Nelerdir

ip kameralar neden akıllıdır şunun için kameraları uzaktan bağlanarak birçok ayar yapabilirsiniz renk ayarı aynalama ayarı görüntüyü çevirme ayarı saat ayarı tarih ayarı kameranın ismini değiştirebilirsiniz insanlara kameraya bağlanmaları için şifre verebilirsiniz kamera üzerinden maskeleme bölümleri seçebilirsiniz kameraların üzerine ettiği kartlar takarak kamera bunu uygunsa aynı zamanda kamera üzerinde de bir kayıt yapabilirsiniz.

Tak Çalıştır İp Kamera

ip kameralar Her biri bir birey olarak çalıştır ve Network ağından bir ip adresi alırlar Bu yüzden dağ adları Aslında ip kameradır.
Bu size şu fayda sağlar bir kayıt cihazı olmaksızın Network ağınıza bağlı kamerayı istediğiniz bilgisayardan izleyebilirsiniz modeminizi ayarı yaparak Hatta bazı kameralarda modem ayar yapmadan ıd numarası ile cep telefonunuzdaki veya bilgisayarınızdaki bir program yardımıyla uzaktan izleyebilirsiniz.

Özet
Makale adı
İp Kamera Nedir
Açıklama
İp Kamera Nedir? IP Kamera gerekli noktaların güvenliği ve gibi farklı amaçlarla uzaktan izlemek ve kayıt altına almak için internet veya network bağlantınızdan faydalanarak gerek kablolu gerek kablosuz olarak kullanılabilmeye imkan sunan kamera teknolojisidir.
Yazar
Yayıncı Adı
Desi Alarm Ve Güvenlik
Yayıncı Logosu
, , , ,
Önceki yazı
Alarm Guvenlik Sistemleri
Sonraki yazı
Desi Alarm Kapı Dürbünü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü