ip-kamera-sistemi

IP Kamera Nedir? Ip Kamera’nın Özellikleri Nelerdir?

IP Kamera Nedir?

Sahip olduğu sensörler vasıtasıyla yakalanan veya eldeki görüntüyü digital verilere dönüştürdükten sonra bir ağ (network) sayesinde yetkili kişilere bu görüntülerin aktarılmasına olanak sağlayan sisteme İp Kamera sistemleri ismi verilmektedir. Ip kameraya işlenen veriler gerekli kişilere iletilir ve güvenlik sağlanmaya çalışılır.

Kameralarla Güvende Miyiz?

Pencerelere demir parmaklıklar taktırmak, kapıyı hem alttan hem de üstten defalarca kilitlemek gibi bir dizi güvenlik tedbirine son veren İp kamera sistemleri şuanda en revaçta olan kamera güvenlik sistemleri arasında hala yerini koruyor. Her anımızı 7/24 kaydedebilen ve birçok temel faydası olan kamera sistemleri ile birçok suç engellenebilmektedir. Kamera sistemlerinin caydırıcılığına ek olarak alınan diğer tedbirlerle birlikte birçok istenmeyen girişime karşı güvende kalmak elbette mümkün. Birçok güvenlik sistemi gibi; temel prensibi yakaladığı görüntüyü hemen iletmek olan İp kamera; çeşitli aparatlara ihtiyacı olmayan güvenlik sistemlerinde ileri kamera teknolojisine sahiptir. İp kameranın sunduğu kolaylık sayesinde bugün birçok suçlu kısa sürede yakalanabilmekte ve acil sağlık sorunu gibi birçok istenmeyen durumun da önüne geçilmektedir. Peki, İp Kameralarının Özellikleri Nelerdir?

Ip Kamera’nın Özellikleri

  • Çalışmak için kart, aparat gibi ekstra eklentilere gerek duymamaktadır.
  • İnternet ve ağ üzerinden sürekli bağlantı kurulabilmektedir.
  • Kablolu ip kamera ve kablosuz ip kamera olarak iki seçenek halinde piyasada kullanılabilmektedir.
  • Kullanım türüne ve amacına göre özel olarak programlanabilmektedir.
  • Hareketleri algılama, alarm yönetimi gibi konularda da programlanması sebebiyle, diğer kamera sistemlerinden üstün özelliklere sahiptir.
  • Görüntü ve ses anlık olarak masaüstü / dizüstü bilgisayarlarda ve diğer cihazlarda da görülebilinir.
  • Bakım maliyetlerinin ise uygun fiyatlarla yapılması da İp kameranın en çok tercih edilme özelliği olarak bilinmektedir.

Neden Desi Alarm Ve Güvenlik İp Kamera’yı Tercih Etmelisiniz?

Desi Alarm’ın ürün çeşitliliğine bakıldığında amaca ve ihtiyaca göre birçok alternatif sunulmaktadır. Desi Alarm ile; ev alarm ve işyeri alarm seçeneklerinden size en uygun olan güvenlik tedbirini uygun fiyatlarla temin edebilirsiniz. Alarm fiyatlarına el yakan ücretler ödemenize son veren Desi Alarm ile kablolu alarm veya kablosuz alarma sahip ürünlerden birini seçerek, güvenliğinizi sağlamaya başlayabilirsiniz. Alarm sistemleri içerisinde kendinizin yönetebileceği ip kamera gibi özel sistemlere en kısa sürede sahip olabilir, satış sonrası sınırsız müşteri desteğinin keyfini yaşayabilirsiniz.

 

Önceki yazı
Güvenlik Kameralarında Yeni Dönem Kablosuz Kamera
Sonraki yazı
İşyeri Alarm Sistemlerinin Önemi Nedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü