Kablosuz-Kamera

Güvenlik Kameralarında Yeni Dönem Kablosuz Kamera

Kablosuz Kamera Sistemi Nedir?

Kablosuz Kamera; CCTV görüntü ve ses aktarımının radyo dalgalarının kullanılarak kontrolü sağlanan IP CCTV veya Analog CCTV kamera sistemleri arasında kablosuz olanlarına verilen isimdir. Sinyal iletim mesafesinin 4-5 km olduğu ve görüntünün şuanda HD olarak sağlanabildiği ve sıklıkla kullanılan kablosuz kamera sistemleri; günümüzde en çok tercih edilen güvenlik tedbirleri arasında.

Kablosuz Kamera Sisteminin Kullanım Amacı

Güvenlik: Her güvenlik sisteminin ya da kameranın olduğu gibi kablosuz kameranın da amacı; güvenliği sağlamak ve korumaktır.

Adli Konular: Adli mercilere verilebilecek bir delil niteliğie taşıyan kamera görüntülerinin var olması son derece önemlidir. İş yerlerinde ya da evlerde bulunan kameraların görüntü kalitesi de elbette bu konuda çok önemlidir. Bu nedenle; kablosuz kameraların HD çekim yapması sebebiyle, adli konularda da destek ve kanıt olarak kullanılabilmektedir.

Kontrol: Çocukları ya da işçilerini izlemek veya kontrol etmek isteyen çoğu kişi; kablosuz kameralardan faydalanabilir. Gizli kamera olarak da kullanılabilen kablosuz kameralar; siz o ortamda yokkken neler olduğunu veya neler konuşulduğunu sizlere kayıt eder.

Neden Kablosuz Kamera Sistemlerini Tercih Etmelisiniz?

Desi Alarm olarak; ev alarmı ya da işyeri alarmı sistemlerinde kablosuz kamera sistemlerini daha çok önermekteyiz. Kablolu alarm sistemlerin fiyatları kablosuz alarm sistemlerine göre elbette yüksek olmaktadır. Bunun temel nedeni ise; malzemeden işçiliğe kadar kapsamlı bir çalışma gerektirmesidir. Kabloların döşenmesi için o alanların kırılması, kabloların elemanlar tarafından döşenmesi ve sonra o sistemin çalışıp çalışmadığının kontrolünün sağlanması ve yeniden işçilik ile kırılan duvarın ya da mekanın kapatılması gerekir. Bu da ekstra bir maliyet demektir. Taşınma esnasında dahi kırılıp kabloların sökülmesi gereken bu sistem; çok maliyetli olduğu için artık tercih edilmemektedir. Oysa, alarm fiyatları konusunda kablosuz kamera sistemleri en uygun fiyatlarla satılmaktadır. Alarm sistemleri içerisinde son teknolojiyle desteklenen kablosuz kamera sistemleri HD görüntü verebilmekle birlikte, 3.4 kanallardan da görüntü sağlayabilmektedir. Dilediğiniz yerde ve zamanda tablette, bilgisayarda hatta cep telefonunuzda izleyebileceğiniz görüntüler için kablosuz kamera sistemlerini tercih etmelisiniz.

, ,
Önceki yazı
Evlerde Kullanılan Alarm Sistemleri Nasıl Olmalıdır
Sonraki yazı
IP Kamera Nedir? Ip Kamera’nın Özellikleri Nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü