Hırsız Dışarıdaki Sirenin Kablosunu Keserse Ne Olacak?

Hırsız dışarıdaki sirenin kablosunu keserse ne olacak? Bu durumda, siren içerisindeki akü devreye girer. Aküsü bitene kadar çalmaya devam eder. Araştırmacılar, işletmeleri güvence altına almak için ticari sınıf modellerden ziyade, ev alarm sistemlerine odaklandılar. araştırmacı, iletişimi engellemek ve tekrarlamak için yazılım tanımlı bir radyo kullandı.  kullanmış ve bu civarındaydı. Ev hırsızlığı ciddi bir halka için, bu küçük bir yatırım olacaktır. bu aygıtın sensörler için doğrudan bir görüş alanı olmadan, 250 metre uzaktaki sinyalleri kopyalayarak ve yanlış alarmları tetiklemek için sisteme geri göndererek yeniden oynatma saldırısı yapabileceğini söylüyor. Yazılım tanımlı radyolar, yazılım ile kontrol edilir ve farklı frekansları izlemek için ayarlanabilir. kodda çok az değişiklik olması durumunda, tüm sistemlerde yolum oldu.”

Hırsız Alarm Sireni

Ama aynı zamanda, bir  kullanabiliyordu -ama sinyallerini izlemek için yaklaşık  mal olan bir cihaz. Bu cihazlar sinyal iletmez, böylece bir saldırgan alarm sistemini devre dışı bırakamaz. Ama sinyalleri en fazla 65 metre uzağa izleyebilirdi. Şanzımanlar, izlenen her cihaz ve olay için benzersiz bir tanımlayıcı içerdiğinden, bir saldırgan, bir evdeki bir pencere veya kapının bir kişi tarafından ne zaman açıldığını belirleyebilir ve muhtemelen mağdurların evde nerede olduğunu belirlemek için kullanabilir. Yatağa gittiklerini belirten gece için bir yatak odası kapısı.

“İnsanlar evlerinde geçirdikleri günlerde, bu paketler her yerde yayınlanıyor” diyor. “Ve onlar şifrelenmedikleri için, rakipler sadece oturup etrafta dinleyebilirler. [Yağmur] bir olukta germek için küçük bir [izleme] cihazınızın olduğunu düşünün. En az çabayla, birinin evden ayrılıp ayrıldığını anlayabilirsiniz. alışkanlıklar kurmak. Sanırım orada biraz değer ve bazı gizlilik endişeleri var. ”

bazı sistemlerin, ev sahibinin kontrol panelinde şifre girmeden alarmlarını devreye sokup silahsızlandırmasını sağlayan bir uzaktan kumanda kullandığını tespit etti. Bu veriler radyo frekansı yoluyla da net olarak iletilir ve izlenebilir. İncelediği sistemlerin çoğunun sadece tek bir kod kullandığını tespit etti. “Gönderilen ve tekrar gönderilen kodları ele geçirdim ve bu sistemlerin güvenliğini yendim” diyor. sistemleri sabit olanlar yerine değişen haddeleme kodları kullanarak daha güvenli hale getirilebileceğini, ancak üreticilerin, güvenlik pahasına donanımları ile uygulamak için daha kolay bir yöntem seçtiğini kaydeder.

Önceki yazı
Elektrik Kesilirse Ne Olacak?
Sonraki yazı
Desi Kablosuz Sistemlerin farkı nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü