Desi Kablosuz Sistemlerin farkı nedir?

Desi Alarm Kablosuzlar kablolu  farkı nedir?

Günümüzün getirdiği teknolojik gelişmeler sayesinde kablosuz güvenlik ürünleri ve getirdiği kolaylıklar hayatımızın her yönünde kendilerini gösteriyor. Sağlam olmaları ve uzun ömürlü pilleri sayesinde kimi kullanıcıların tercihi bu yönde oluyor. Evinizde gereksiz kablo görmek istemiyorsanız veya evinizde herhangi bir kablolama çalışması yapılmasından yana değilseniz, kablosuz güvenlik sistemlerini seçebilirsiniz.

Kablolu alarm sistemi kısa mesafeli kablolama gerektiren yerlerde uygundur.Kablosuz alarm sistemi ise ev yada işyerinde kablo ve kanalın göze aykırı geleceği durumlarda kullanılır. Kablolu sisteme göre fiyat olarak biraz daha maliyeti yüksektir.manyetik kontak ve pır hareket dedektörlerinde belirli periyotlar halinde pillerinin değişmesi gerekmektedir. Kamera sisteminde ise iletişim kablosuz sağlanabilmekte fakat enerji hattı çekmek gerekli olduğundan dolayı çok verimli değildir. Yangın ihbar sisteminde ise kablosuz sistem risk teşkil edeceğinden dolayı önerilmez.

Kablolu Kablosuz Alarm Sistemi

ev alarm sistemi kurulumu için en çok tercih edilen ürünler kablosuz alarm sistemi dir. Ev içerisinde alarm sistemi için kablo kirliliği olmasını istemeyen kullanıcılar kablosuz alarm sistemlerini tercih etmektedir. Kablolu alarm sistemiyle kablosuz alarm sistemleri arasındaki en büyük iki farktan birincisi kablolu alarm sistemi fiyatı, kablosuz alarm sistemlerine göre çok daha ucuzdur. İkinci fark ise alarm paneli ile alarm dedektörleri arasına kablo çekmemize gerek yoktur.

Kablosuz alarm sistemleri radyo frekansı ile haberleşme sağlar. Alarm paneli ile dedektörler 433 Mhz yada 868 Mhz frekans ile haberleşir. Bu iki frekans arasındaki en belirgin fark kablosuz çekim mesafesidir. 868 Mhz frekans ile çalışan kablosuz alarm sistemleri 433 Mhz ile çalışan alarm sistemlerine göre daha uzun çekim alanı mesafesine sahiptir.

Desi Kablosuz alarm sistemi Fiyatları

DESİ Kablosuz alarm sistemi alırken nelere dikkat etmeliyiz.

1- Kablosuz alarm sistemi haberleşme frekansı 868 Mhz olmalıdır.

2- Dedektörlerde kullanılan piller kolay temin edilmelidir. Kablosuz dedektörler pil ile çalışır, dedektörlerde kullanılan piller 3A olmalıdır. ( 3A piller kumandalarda kullandığımız ince kalem pillerdir ve her yerden temin edilebilir.)

3- Harici siren ve tuş takımına kablo çekilemeyecek durumda ise mutlaka siren ve tuş takımı kablosuz olmalıdır.

Önceki yazı
Hırsız Dışarıdaki Sirenin Kablosunu Keserse Ne Olacak?
Sonraki yazı
Ev Alarm Sistemleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü