Elektrik Kesilirse Ne Olacak?

Elektrik kesilirse panel içersindeki akü devreye girer. Panele bağlı uç birim sayısına bağlı olarak sistem, 12 saate kadar kesintisiz çalışır. Bu durumda, sistem devrede olacaktır.

Eğer Gücü Kaybedersem, Alarm Sistemim Hala Çalışacak mı?

Alarm sistemi Güç kaybederseniz, tarafından izlenen güvenlik sistemi kapanmaz ve sizi bir arıza veya yangına karşı savunmasız bırakmaz. Alarm sisteminizin kapanmasını önlemek için bir yedek pil var.

Güç kapalıyken, izlenen güvenlik sistemi hala normal şekilde çalışır. Hem yüksek frekanslı siren hem de izleme hizmetleri, doğal bir felaket veya hasar gören elektrik hatlarından kaynaklanıyor olsa dahi bir elektrik kesilmesi durumunda etkili olabilir. İzlenen güvenlik sisteminizin yedekleme pili, alarmınızı korumak için enerjinizi kaybettikten sonra 24 saate kadar güç sağlar.

Bu yedek güç kaynağını korumak için, yedek pilin mümkün olduğunca şarj edilmiş durumda kalması gerekir. Piliniz zayıfladığında, izleme merkezi düşük pil sinyal alır ve sorunu çözmek için sizi uyarabilir.

Bazı noktalarda, yedek pili de değiştirmeniz gerekebilir. Bunu kendiniz de yapabilirsiniz ya da sizin için  izleme temsilcisini arayarak sizin için yapabilir. Kendiniz değiştirmeyi seçerseniz, size yüklemek için yedek bir pil gönderir. Yedek pilin değiştirilmesi ile ilgili talimatları  web sitesinde bulabilirsiniz.

Ev inşa edildiğinde evde bir alarm sistemi kuruldu. Evimizin önceki sahipleri bunu kullandı, ama hiç olmamıştı ve hepsi popoya acı veriyordu. Birisi bir kapıyı açtığında bip sesi gelmeden önce kapıyı kapatmayı başardık. Ayrıca telefon hattımızdan bir miktar statik gürültüye neden oldu, bu yüzden telefon hattından çıkarıldı. Şimdi birdenbire sebepsiz bir sesle bip sesi çıkıyor. Tuş takımına baktım ve batarya, zamanlayıcı ve telefon hattında bir sorun olduğunu (ya da dile getirdiği gibi) olduğunu görebiliyordum. Ben de bir köpek süper duyarlı kulakları var ve bip sesi ile korktum. Bunun için el kitabına uydum ve sorunları çözebildim ve bip sesi durdu. Şimdi tekrar bip sesi çıkmaya başladı. Bundan bıktım ve tuş takımını duvardan çekip  devre kartından çektim. Kutudaki pilin fişini de çıkardım çünkü bataryada 9 yıldır orada oturuyor ve muhtemelen öldü. Kutuyu çıkarmaya çalıştım ama kesicinin bulunduğu bir elektrik prizinin altına bir çeşit dönüştürücüyle kablolanmış gibi görünüyor ve bununla uğraşmak istemiyordum. Acaba bunun bağlantısını kestim mi acaba? Tuş takımı takılı olmadığına göre ev alarmı hiç sönmeyecek mi?

Önceki yazı
Alarm Merkezi Hizmeti İçin Ek Bir Telefon Hattı
Sonraki yazı
Hırsız Dışarıdaki Sirenin Kablosunu Keserse Ne Olacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü