Alarm Merkezi Hizmeti İçin Ek Bir Telefon Hattı

Hayır. Mevcut telefon hattı kullanılabilir. Aynı hattın Alarm Merkezi tarafından kullanılması telefon ve faks cihazlarının çalışmasına engel olmaz. Bir alarm anında telefon hattı meşgulse, sistem konuşmayı keserek alarma öncelik verir.

Ev güvenlik sistemleri ilk başta günlük bireyler için ana kullanım haline geldiğinde, sabit hatlar genellikle alarm sistemlerinin çalışması ve şirkete düzgün bir şekilde bilgi gönderilmesi için bir temel ve zor şart oluşturdu. Yerinde bir güvenlik sistemi bulunmayan evler, yaklaşık  % 300 daha fazla hırsızlık veya  tehlikeli bir hedef haline gelecektir. 1,5 milyon hırsızlık olaylarına bakınca yalnız 2017 yılında boyunca, bugün bir alarm sistemi yatırım olarak milyonlarca vatandaş için en önemli önceliktir. Bir ev alarm sistemiyle ilgileniyorsanız ancak akıllı telefonların ve Wi-Fi kullanımının artması nedeniyle mülkünüze sabit bir sabit hat yok ise, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir alarm firması bulmanın birkaç yolu vardır .

Evinize veya iş yerinize kurdurduğunuz alarm sistemi donanımı istenmeyen girişim durumunu algılar, alarm panelini harekete geçirir ve panel telefon hattını kullanarak alarm merkezine sinyal gönderir. Alarm sistemi aynı zamanda, harici siren vasıtasıyla 100 desibellik ses çıkartarak içeriye izinsiz girmeye çalışan kişinin varlığını etrafa duyurur. Harici siren, hırsızlar için caydırıcı bir özelliktir. Sistemden gelen sinyaller Alarm Merkezi yetkilileri tarafından değerlendirilir ve ilgili birimler müdahale etmek üzere olay yerine yönlendirilir. Alarm sisteminiz aynı zamanda yangın, gaz kaçağı ve acil sağlık problemleri gibi durumlar karşısında, itfaiye ve ambulansın evinize yönlendirilmesini de sağlar.

Alarm İzleme Merkezi

Hırsızlık olayları güvenlikli sitelerde de çok olmaktadır. Profesyonel hırsızlar ekipler halinde çalışırlar. Site girişindeki güvenlik elemanı ve duvarlardaki kamera sistemlerinin caydırıcı etkisi vardır; ama sizi tam olarak hırsızlardan ve kötü niyetli kişilerden korumaz. Ayrıca alarm sistemi sadece hırsızlar için değil, can güvenliği ve eşyalarınızın zarar görmemesi için de gereklidir. Alarm sistemine ilave ettireceğiniz gaz detektörü sizi olası bir zehirlenmeden ve gaz patlamasından kurtalabilir; su baskını detektörü ilave ettirerek çok büyük maddi zararlardan kurtulabilirsiniz. Tuş takımı üzerindeki panik tuşuna basarak veya üzerinizde taşıyacağınız panik butonundan acil yardım çağırabilirsiniz.

Profesyonel hırsızlar önce uzun bir araştırma ve istihbarat yaparlar, evinizde gizli saklı kasa ve kıymetli eşya olup olmadığını öğrenirler. Bir şekilde evinize girerler, ayrıca girdiklerinde tesadüfen evdeyseniz can güvenliğiniz de tehlike altındadır. Son zamanlarda bu işi yapanların kadın mı erkek mi oldukları belli değil, kamera görüntüsü vermemek için ( başta çarşafa girmek, başörtüsü takmak, maske takmak vs.) l her yolu denemektedirler. Daire kapılarını açmak ise çelik veya ahşap fark etmez, onlar için anahtarla açmaktan daha kolaydır. Çünkü bu iş için eğitim almaktadırlar.

Önceki yazı
Bebek İzleme Kameraları
Sonraki yazı
Elektrik Kesilirse Ne Olacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü