Alarm sistemleri: Eviniz için kapsamlı güvenlik
alarm sistemi, özellikle iyi mekanik temel güvenlik ile birlikte, evinizi darbelere karşı etkili bir şekilde korur. Ancak HIRSIZ  alarm sistemleri daha da fazlasını yapar: Yangın durumunda alarm çalar ve böylece yangın hasarını önler, tıbbi aciller veya saldırılar durumunda ilgili yetkilileri bilgilendirir ve teknik hasarlara karşı sudan koruma sağlar.

Dört ev alarm sisteminden birini seçin: Otomatik kurulum için kablosuz alarm sistemi,kablosuz alarm sistemi veya kablolu ve hibrid alarm sistemi.

KABLOLU Kablosuz alarm sistemi

güvenliği akıllı hale getiriyor. Güvenilir, her şeyi kapsayan güvenlik özellikleri ve ev otomatik fonksiyonları sayesinde evinizde modernize edilerek bugün mevcut çok sayıda akıllı ev imkânından yararlanmak için harika bir yerdir. Tüm ayarlar ve işletim işlevleri eşsiz, yenilikçi bir uygulamayla kontrol edilir – ve cihazın tüm bileşenleri ve  ürün yelpazesinden çeşitli kameralar sorunsuz bir şekilde entegre edilebilir. Daha

siteler, işyeri, fabrika evler daireler gibi farklı mekanların değişken ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran Desi, güvenilir alarm ve güvenlik sistemleri sunuyor.
Hırsızlık, soygun, gasp olaylardan korunmak tüm insanların ortak ihtiyacıdır. Güvenlik sistemleri, bu tür kötü amaçlı eylemler peşinde olan kişilere karşı caydırıcılık etkisine ve zararın oluşmadan önlenmesini sağlama özelliğine sahiptir. Sistemin kurulacağı yerin durumu ve doğal özelliklerine göre uygun malzeme seçilmesi önemlidir. Ayrıca sistemin ana beyni olarak nitelendirilebilecek panel güvenlik sistemlerinin en önemli unsurlarından biridir. Sabit telefon arama hatları veya mobil gsm  hatlar üzerinden alarm sinyali iletebilen hırsız alarm sistemlerinin kablolu ve kablosuz  sistemlere uyumlu panelleri bulunmaktadır. Ayrıca bu panellerin yangın, su kaçağı alarmı gibi ek görevleri üstlenmesi de mümkündür.
Hırsız alarm sistemlerinde, ana panel dışındaki diğer elemanlar aşağıdaki gibidir;
Alarm sistemi paneli

Bütün ekipmanların bağlandığı ve sistemi yöneten merkez olan alarm paneli, kablolu veya kablosuz detektörlerle haberleşir.

Şifre Paneli
Sistemin şifre cihazı olan bu panel sayesinde alarm ve çözme işlemleri gerçekleştirilir. Kontrol için şifrenin istenen kişi veya kişilerle paylaşılması mümkündür.

PIR Dedektör haraket dedektörü
Canlıları yaydıkları ısının yoğunluğuna bağlı olarak algılayan PIR dedektörlerinin evlerdeki evcil hayvanları; dış mekandaki vahşi, çiftlik veya evcik hayvanları algılamayan modelleri bulunmaktadır.
Manyetik Kontak
Sokak ve bahçe kapısı, pencere, havalandırma kapağı gibi girişlerin yerinden oynatılması halinde hareketi algılamak için yerleştirilen bu elemanlar ayrıca eşyaların yerinden oynatılması riskine karşı dilenen eşyalara da yerleştirilebilir.

Panik Butonu
Kullanılması halinde hemen alarm verilmesini sağlayan panik butonu, acil durumlarda isteğe bağlı olarak alarmın devreye girmesini sağlar.

Gaz Dedektörü
Gaz kaçaklarını algılamak için ortamdaki gaz yoğunluğunu ölçen gaz dedektörü, sistem kurulu olmasa bile 7/24 devrededir.
Duman Dedektörü
Ortamdaki duman yoğunluğunu ölçen duman dedektörleri, gaz dedektörleri gibi sürekli çalışmaktadır.

Dış Siren
Kişi tarafından manuel olarak veya devre elemanları tarafından alarm devreye girdiğinde yüksek ses çıkaran siren hem korunmak istenen kişileri uyarır hem de kötü niyetli kişiler üzerinde caydırıcı etki yaratır. Özellikle herkes tarafından görülebilecek bir yere monte edilmesi caydırıcılığını arttırmaktadır. Sirenler bağlantı kabloları kesilse bile aküsü sayesinde çalmaya devam etmektedir.

kablosuz alarm sistemi
kablosuz alarm sistemi eksiksiz bir tehlike dedektörü sistemidir. 48’e kadar entegre kablosuz dedektör ve iki kablolu bölge bulunan bu alarm sistemi, ister kişisel ister ofis kullanımı olsun, mükemmel esneklik ve mükemmel kapsamlı koruma sunar. İlave modüller ek iletişim kanallarıyla  gerektiği gibi geliştirilebilir. Mekatronik dedektörler kırılmalara karşı ek koruma sağlar.  sizinle birlikte, saldırganın hala pencereyi açmaya çalıştığı sırada bir mola girişiminde bulunma yeteneğine sahiptir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.