Hırsız Alarm Sistemi

Hırsız Alarm Sistemi

Alarm sistemleri, gereksinimlere göre şekillenebilme özelliğine sahip, evinizdeki tehlikelerin olduğu anda ve olmadan önce sizi uyaran sistemlerdir. Bu sistemleri kullanımına göre dört ana başlıkta toplamak mümkündür. Herhangi bir zehirli gaz sızması sonucunda kullanılmak üzere geliştirilmiş gaz detektörü, su baskınlarında kullanılmak üzere geliştirilmiş su baskın detektörü, herhangi bir durumda basılarak alarmın aktive edilmesini sağlayan panik butonu ve siz evde değilken alarm çalmaya başladığında size haber vermesi için kullanılan iletişim modülü. Bu ürünlerden ihtiyaç duyduklarınızı satın alarak evinizdeki alarm sistemine ekleyebilir, kamera sistemleriyle de evinizin konfor alanını genişletebilirsiniz.

Gaz Detektörü

Gaz detektörleri, bünyesinde barındırdıkları paneller sayesinde ev halkına ya da iş yeri çalışanlarına odanın içindeki zehirli gaz miktarını bildirmektedir. Böylelikle sürekli kontrol altında tutulan odada herhangi bir gaz kaçağı sonucu kolaylıkla çözülmektedir. İşletme mutfaklarında ve ev mutfaklarında güvenliği sağlamak için kullanılan bu ürün oldukça faydalı ve hayat kurtarıcıdır. Tanımlanmış oksijenin üzerine zehirli gaz çıkmaya başladığında etraftakileri bilgilendirmek için sirenlerini çalıştırır. İnsanlar odayı terk ederek kaçak gaz ihbarı yapmalıdır. Durum düzeldikten ve tehlike geçtikten sonra gaz detektörünün tekrardan kalibrasyon ayarı sağlanmalıdır. Üzerine sinmiş partiküller yüzünden oda temiz olsa bile gaz varmış gibi davranabilir ya da odaya gaz dolup tehlikeli olmaya başladığı anda her şeyi normal gibi gösterebilir. Kalibre edilmesi konusunun üzerinde durulmalıdır.

Su Baskın Detektörü

Su baskın detektörleri, pek çok alarm sisteminde görmediğimiz ürünler arasındadır. Özellikle evlerin bodrum katında ya da giriş katta olması yüzünden çok sık su baskınlarıyla karşılaşan ailelerin tercih ettiği bu ürün, zemin seviyesine yakın bir şekilde yere yerleştirilir. Çalışma prensibi ise bu içerisindeki iki iletken tel arasına su girdiğinde elektrik akımının geçmesini sağlamak ve sireni çalıştırmaktır. Böylelikle ev halkına ya da iş yeri personeline çok rahat şekilde haber verilebilmekte, durum daha vahim bir hal almadan önüne geçme imkanı tanımaktadır.

Panik Butonu

Evlerin belirli bölgelerine yerleştirilerek, ani durumlarda kullanılmak üzere üretilmiş olan panik butonları, hırsızlık gibi durumlarda oldukça işe yaramaktadır. Hırsızlık olduğu anda çığlık atmak ya da bağırmaktan çok daha etkili sonuç verecektir. Yangın ve deprem anlarında da insanları uyarmak, tehlike olduğunu anlatmak için kullanılabilir.

İletişim Modülü

Alarm ana panelinin yanına ya da içine yerleştirilen bu iletişim modüllerine tanımlı bir telefon numarası sağlanır. Bu numara dilerseniz kendi cep numaranız, dilerseniz evden birisinin numarası olabilir. Herhangi olumsuz durumda siren çalmaya başladığı anda, sizin de cep telefonunuzu arayan bu numara sayesinde, olay yerine gitmeden bulunduğunuz yerden de ekipleri evinize gönderebilirsiniz. Herhangi bir yangın ve hırsızlık için oldukça pratik olan bu modüller, bazı alarm sistemlerinin kendi içinde gelirken bazen portatif olarak alınabilmektedir.

alarm sistemi, özellikle iyi mekanik temel güvenlik ile birlikte, evinizi darbelere karşı etkili bir şekilde korur. Ancak HIRSIZ  alarm sistemleri daha da fazlasını yapar: Yangın durumunda alarm çalar ve böylece yangın hasarını önler, tıbbi aciller veya saldırılar durumunda ilgili yetkilileri bilgilendirir ve teknik hasarlara karşı sudan koruma sağlar.

 

Özet
Makale adı
HIRSIZ ALARM SİSTEMİ
Yazar
Yayıncı Adı
Desi Alarm Ve Güvenlik
Yayıncı Logosu
, ,
Önceki yazı
Desi Alarm Kurulumu Nasıl
Sonraki yazı
Cenova Ahd Kamera

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü