ev guvenlik alarm - Ev Güvenlik Alarm Sistemleri Önerileri

Ev Güvenlik Alarm Sistemleri Önerileri

Desi Alarm

1.kiralama bir alarm sistemi veya ev güvenlik sistemi hizmeti almak için vadeli bir sözleşme imzalamak akıl karı değil,sözleşmeler genellikle en az 2 yıllık bir sözleşme yaparlar sebebi 2 yıl içerisinde alarm kiralama firması alarmın hem malzemesini hem fazlasını kazanacak hem reklam yapmış olacak hemde 2 yıldan sonra devam ettirme ihtimali olacaktır.çünkü 2 yıldan sonra alarm sistemini söktürmeye kalktığınızda söküm bedeli alacaklarından hizmeti alan kişi tarafından caydırılıyor siz kendi yerinize koyun söküm bedeli ve iptal bedeli 1000 tl deseler ne yaparsınız elinde de sözleşme de var mecbur kalıp insanlar devam etmektedir.

2.ev alarm sistemi denetimi almak için kredi kart kullanımını kabul etmeyin kredi kart bilgilerinizi vermeyin çünkü aylık ödeme için kredi kartına bağlanması her ay istediği gibi kredi kartından çekmesi demek yani zam olduğu zaman dolar arttığı zaman otomatik izin verilmiş demektir.

3.Alarm sistemi şirketi,satış temsilcisi ve kurulumcunun yetkili servis olduğundan emin olun eski bir firma güvenilir olmasına dikkat ediniz.firmanın internette web sitesi olduğuna işyerinin olduğuna kaç yıllık bir firma olduğuna dikkat ediniz.

4.Alarm sistemi alırken Kullanılacak donanımın, kaliteli, kolay kullanılabilir ve tse elektronik standartlarına uygun olmasına,Kullanılacak ürün ve markanın yeterli derecede yedek parçasının bulabilmesine,Sistem tasarımının kullanılacak mekânın özelliklerine ve mekânın yaşam standartlara göre tasarlanıp, risk analizinin doğru çıkartılmasına,Elektronik donanımın yetkili ve uzman teknik kadrolarca tesis edilmesine,Satın alınacak ana panelin Alarm Merkezi ile haberleşme özelliğinin bulunmasına,Daha sonra yaşanılabilecek teknik arızalar için, yeterli teknik destek ve servis hizmeti verebilecek bir firma ile anlaşılmasına, özellikle dikkat edilmelidir.

5.Alarm sisteminin Kontrol panelini mümkün olduğunca görünmeyen bir yere monte etttirin.

6.Ev Güvenlik sisteminizin hırsız alarm sistemi teknisyenin ne yaptığını bildiğinden ve Güvenlik sisteminin nasıl çalıştırılacağını açıkladığından emin olunuz.

7.Ev Alarm sistemi taktırırken dikkat edilmesi gerekenler Satın alınacak alarm sistemi ürünleri ucuz ve bilinmeyen bir markadan seçilmemelidir. Bu konuda fikir edinmek için en iyi alarm sistemi hangisi yazımızı inceleyebilirsiniz.Alarm sistemi kurulumu mutlaka profesyonel bir güvenlik sistemi firması tarafından yapılmalıdır. Alarm sistemi kurulumunu bilmeyip sistem satan bir çok firma bulunmakta olup bu kişi yada firmalar takmış oldukları sistemlerde kullanıcılar ciddi sorunlar yaşamaktadırlar.

8.Alarm montajını yapan teknik ekibe mutlaka siren sabotajının bağlantısının yapıldığı sorulmalıdır. Harici siren sabotaj özelliği aktif edilme ise o alarm sistemi hırsızlar tarafından kolayca devre dışı bırakılır.Alarm sistemi kurulumu bittiğinde sisteme bağlı dedektörlerin bölge listesi mutlaka kurulumu yapan teknisyenden istenmelidir. Alarm bölge listesi ile alarm çaldığında hangi dedektörün alarm verdiği takip edilebilir.Alarm montajı sonrasında sistemin alarm çaldığında verdiğiniz telefonları arayıp aramadığı mutlaka kontrol edilmelidir.Arıza ve acil durumda 7 gün 24 saat ulaşabilecekleri teknisyen numarası mutlaka istenmelidir.

9.Alarm sistemi için 24 aylık bir taahhüt imzalamanız gerekmektedir. Taahhüt süresinden önce alarm sistemi söktürülmek istenirse cezai yaptırım uygulanmaktadır. Sözleşme esnasında sizden kredi kartı bilgisi istenmekte olup kiralama bedeli her ay verdiğiniz kredi kartından otomatik olarak çekilmektedir.Kurulum için kiralama yapan firmaya montaj bedeli ödemeniz gerekir.Taahhüt süreniz bittikten sonra alarm kiralama hizmetine devam etmek istemiyorsanız takılı olan alarm sisteminin sökülmesi için firma sizden sistem söküm ücreti talep etmektedir.Alarm sistemi için ederinden fazla bedel ödersiniz.

Önceki yazı
Yoksa Siz Hala Evinize Alarm taktırmadınız Mı?
Sonraki yazı
Akıllı Kilit Sistemleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü