Elektrik Kesintisinde Alarm Sistemi Çalışır Mı?

Elektrik Kesintisinde Alarm Sistemi Çalışır Mı?

Alarm sistemleri ve alarm güvenlik sistemleri, güç bağlantı opsiyonları ile çalışan sistemlerdir. Genellikle akülü olarak dizayn edilen alarm sistemleri, elektrik kesintilerinde belirli bir süre boyunca çalışmaya devam ederler. Kullanılan teknolojiye, donanım ve ekipmanlara göre farklı seçkilerde tasarım edilen alarm sistemleri, bataryaları ile güvenli sistem özellikleri sağlayan cihazlardır.

Kayıt Cihazları İçin Elektrik Kesintisi

Kameralı güvenlik sistemleri dahilinde geliştirilen kayı cihazları, yedek alma özellikleri ve kaydetme özelliklerine sahip cihazlardır. Sesli görüntü alma, sesli kaydetme gibi kombinasyonlarda kullanılan kayıt cihazları, herhangi bir elektrik kesintisi durumunda kaydetmeye devam eder.

Kullanılan alandaki herhangi güç kaybı, cihazların aniden kapanması gibi elektriksel sorunlarda, herhangi bir problem olmayan çalışmaya ve kaydetmeye devam ederler. Bu cihazlarda UPS olarak nitelendirilen kesintisiz güç kaynağı kullanımı, server ve kayıt cihazının etkilenmemesi için kullanılması gereken donanımdır.

Elektrik kesintisinde Alarm Sistemleri
Elektrik kesintisinde Alarm Sistemleri

UPS Cihazları Elektrik Kesintisinden Etkilenir mi?

Voltaj kaybı olması durumunda, çeşitli cihazların çalışmaya devam etmesini sağlayan UPS sistemleri, arızaların önlenmesi açısından oldukça önemlidir. Kesintisiz güç kaynakları, bilgisayar, kaydetme cihazı ve kamera gibi donanımların sorunsuz şekilde çalışmasını sağlayan temel faktörlerdir.

Alarm Sistemleri Elektrik Kesintilerinden Etkilenir mi?

Herhangi elektrik kesintisi durumunda, alarm sistemleri çalışmaya devam eder. Alarm sistemlerinin kurulum esnasında, panel içine eklenen akü sayesinde cihazlar kesintisiz olarak çalışmaya devem eder. Sistemin teknik özellikleri ve aküsüne bağlı olarak 7 ile 10 saat aralığında kesintisiz çalışma opsiyonu sağlanır.

Kesintisiz güç kaynağı kullanılan alarm güvenlik sistemlerinde ise elektrik kesintisi sorunlarında, cihazların sistem ve ana yapılarına herhangi bir zarar gelmeden, arıza oluşmadan çalışmaya devam ederler. Kamera sistemleri, kaydedici cihazlar ve alarm sistem modüllerinin tamamı, elektrik kesintisi durumlarında sorunsuz şekilde 8- 10 saat çalışabilir.

Ancak uzun süreli elektrik kesintilerinde ve kullanılan ekipmanların kapsam ve kullandıkları enerjiye göre daha yüksek akü gerekebilir. Bu tür durumlarda teknik servis ile görüşme sağlanarak, akünün değiştirilmesi sağlanabilir. Ayrıca cihazların kurulumları esnasında veya sonrasında da kesintisiz güç kaynağı donanımı edinilebilir. Genel olarak elektrik kesintilerinde alarm sistemleri çalışmaya devam eder.

Önceki yazı
Duman Dedektörü Nedir, Çeşitleri Nelerdir?
Sonraki yazı
Ev İçin Alarm Sistemi Tavsiyeleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü