Dvr Kayıt Cihazı Nedir ?

DVR Kayıt Cihazı Hakkında Bilgi DVR açılımı ingilizce bir terim olan “Digital video recorder”dır. Türkçesi ise ”Sayısal Görüntü Kaydedici”dir. Dijital Kayıt Cihazları Güvenlik Kamerası’ndan gelen görüntü ve sesleri içindeki elektronik devre sistemiyle HardDiskte depolar ve aynı zamanda gerek yerel ağ gerek uzaktan izleme gereksede yerinde izleme olanağı sunar. Dvr Kayıt Cihazı günümüz dünyasında 4 Kanal DVR Cihazı, 8 Kanal Dvr Cihazı, 16 Kanal Dvr Cihazı ve 32 Kanal Dvr Kayıt Cihazı olarak sıkça kullanılır. Fakat aşırı fiyatı ve kapasitesi itibarıyla 9 Kanal Dvr Cihazı pek tercih edilmesede kullanılmaktadır. 64 Kanal Dvr Cihazı yeni yeni piyasaya sürülmekte olsada 32 kanal Dvr Cihazı pek tutunmuş görünmediği gibi 64 kanal Dvr Cihazı’da kendisini kabul ettirmek için çok zaman harcayacak gibi gözüküyor.
Dvr Kayıt Cihazı denilince akla ilk gelen, adında yazılı olduğu gibi kayıt etme özelliğinden ileri gelmektedir. Fakat içeriği o kadar zenginleştirilmiştirki kayıt etme özelliği her ne kadar önde olsada diğer özellikleride kenara atılacak gibi değildir. Her ne kadar Dvr Kayıt Cihazı Özelliklerini Dvr Kartlar barındırsada kendine has bir çalışma prensibi olmadığı için ucuz fiyatına rağmen hem müşteriler hemde firmalar tarafından pek tercih edilmezler. Dvr Kayıt Cihazı tamamen kendine has çalışma prensibiyle hata yapma oranını çok düşük seviyelere indirmiştir. Dvr Kayıt Cihazı Kamera Sistemleri kompleksinde fiyat olarak diğer teknik elemanlara oranla yüksektir. Kamera Sistemleri Fiyatları’nı en çok etkileyen unsur da Dvr Kayıt Cihazı’dır. Kendi içerisinde hazır bulunan elektronik devreden oluşan kart ile Dvr Kayıt Cihazı mükemmel sonuçlar elde edebilir.

Dvr kayıt cihazı fiyatları

Dvr Kayıt Cihazı tek başına günümüz piyasasında 50 $ ile 5000$ (aşağı yukarı) arasında değişen fiyatlarla satırlmaktadır. Dvr Kayıt Cihazı’nda bulunması gereken en önemli özellikler sıkıştırma formatı ve çözünürlüğüdür. Aynı zamanda Dvr Kayıt Cihazı toplama dağıtma ve yönetme işlevini görür. Dvr Kayıt Cihazı’nın kayıt yapabilmesi için içinde mutlaka HardDisk olmalıdır ve HardDiskler aynı model başka bir kayıt cihazına takıldığında izlenebilmeli ve kayıtlara dönülebilmelidir. Dvr Kayıt Cihazı Mutlaka sata HDD desteklemelidir. Dvr Kayıt Cihazı denildiğinde en az 4 kanal Bnc Video girişi bulunmalıdır. Dvr Kayıt cihazı’ndan verimli görüntü alabilmek için sıkıştırma formatı H264 olmalı ve kamera başına düşen frame (resim) hızı 25/sn olmalıdır. Yani 4 kamera kullanacaksanız Dvr Kayıt Cihazı’nın 100 frame olması gerekir.

güvenlik kamerası kayıt cihazı

güvenlik kamerası kayıt cihazı fiyatları

dvr kayıt cihazları fiyatları

4 lü kayıt cihazı fiyatı

8 li kayıt cihazı fiyatı

16 lı kayıt cihazı fiyatı

güvenlik kamera sistemleri kayıt cihazı

kayıt cihazını internetten izleme programı

av-hddvr-4s

DVR KAYIT CİHAZI TAVSİYESİ

Dvr Kayıt Cihazları network, uzaktan izleme ve kayıt izleme özelliklerine sahip olmalı ve bu olgularla yönetilebilmelidir. Dvr Cihazı usb çıkışından yedekleme yapabilmelidir.Dvr Kayıt Cihazı’nın Harddisk arıza durumunda alarm çıkışı ve genel arıza durumunda alarm vermelidir. Dvr Cihazları’nın önemli özelliklerinden biride HardDisk üzerindeki kayıt kapasitesi dolduğunda müşterinin istediğine göre ya eski görüntülerin üzerine kayıt yapılabilir ya da kapasite dolum anında alarm vermesidir. Dvr Kayıt Cihazları diğer adıyla Dijital Kayıt Cihazı olarak adlandırılır. Günümüz teknolojisinde Dijital Kayıt Cihazı iPhone veya cep telefonundan izlenebilmelidir. Dijital Kayıt Cihazları genelde 12V DC besleme kaynağı ile çalışır. .4 Kanal Dijital kayıt Cihazı, 8 Kanal Dijital Kayıt Cihazı, 16 kanal Dijital Kayıt Cihazı’da diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.