Dvr Kayıt Cihazları

Dvr Kayıt Cihazları

Kamera Kayıt Cihazı Seçimi

Açık veya kapalı yer güvenliğinin sağlanması için tercih edilen yöntemlerden birisi bu mekanlara kamera sistemi taktırmaktır. Kamera sistemi takılan yerlerde hem iç mekanlar hem dış mekanlar kolaylıkla takip edilebilir. Takılan kameraların özelliklerine göre sadece izlem yapılabileceği gibi eğer alınan kamera sisteminin özellikleri arasında kayıt varsa görüntüleri kaydetmek de mümkündür. Bunun için dijital kayıt cihazlarına ihtiyaç vardır.

Kamera Kayıt Cihazı Nedir?

Anlık olarak alınan görüntüleri kaydetme özelliğine sahip, internet bağlantısı üzerinden izlem yapabilen cihazlara verilen isimdir. Fakat bu özellikler kamera sisteminin kapasitesine göre değişiklik gösterebilir. Örneğin; bazı kayıt cihazlarını uzaktan takip etmek bile mümkündür. Bu cihazlar istenilen saat aralıklarında çalışır ve istenilen saat aralıklarında kayıt yaparlar. Birçoğunda USP bağlantısı ve DVD bağlantısı bulunmaktadır.

Güvenlik Kamerası Kayıt Süresi

Yerleştirilen kameranın özellikleri bağlı olarak kayıt süreleri değişiklik gösterir. Özellikle dijital kayıt cihazlarında olan sabit disk ne kadar büyükse o kadar çok görüntü kaydı alınır. Yüksek kapasiteye sahip dijital kayıt sistemleri ile uzun süreli görüntü kaydı alınabilir. Bu nedenle uzun süreli güvenlik kaydı alınmak istemiyorsa diskin büyüklüğü önemlidir. Disk kapasitesi alınacak görüntünün süresine göre seçilmelidir.

Kamera Kayıt Sistemi Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kamera kayıt sistemi seçimi yapılırken öncelikle kameranın konuşlandırılacağı yere göre seçim yapmak gerekir. Ne kadarlık bir alanda görüntü alacak, ne kadar süre ile görüntü kaydedecek bunlara bakılması gerekir. Kameranın yerine karar verdikten sonra ise çözünürlük işin içine girer. Yüksek çözünürlükteki sistemler ile daha sağlıklı görüntüler elde edilir. Satın alınan ve yerleştirilen kameranın yüksek çözünürlükte olması görüntü kalitesi için önemli fakat yeterli değildir. Görüntü kalitesini etkileyen dış faktörler vardır. Bunlardan bir tanesi kameranın ne kadar ve nasıl ışık alacağıdır. Kamera konumlandırma yapılırken ışığa dikkat etmek gerekir. Doğru ve yeterli ışık sağlıklı görüntü almayı sağlar.

Dvr Kayıt Cihazları hd
Dvr Kayıt Cihazları hd

Sonuç olarak kamera kayıt sistemi seçiminde önemli olan faktörler; kamera kalitesi, kameranın çekim süresi, kameranın çekim süresine bağlı olarak depolama alanının genişliği ve çözünürlük gibi etmenlerdir.

, ,
Önceki yazı
En Ucuz Kamera Sistemleri
Sonraki yazı
1 Kameralı Güvenli Sistemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü