1 Kameralık Güvenli Sistemi

1 Kameralı Güvenli Sistemi

Kameralı Güvenlik Sistemi

Kameralı güvenlik sistemleri, evlerin ve iş yerlerinin korunmasında büyük pay sağlar. İki farklı kameralı güvenlik sisteminin bulunduğunu söyleyebiliriz, birincisi gerçek kameralı ve görüntü aktarımı sağlayan sistemler, ikincisi caydırıcı kameralar. Caydırıcı ürünler, genellikle düşük bütçeyle güvenlik isteyenlere tavsiye edilirken, gerçek kameralar bütçesini geniş tutanlara önerilmektedir.

Güvenlik Sisteminde Kameranın Önemi

Güvenlik sistemlerinin içerisinde yer alan kameralı sistemler, işlerinizi ve evlerinizi korurken sizlere ekstra bir göz olurlar. Tüm gün ve gece mekanı izleyerek kayıt altına alırlar, böylece gerekli olduğunda çıkartıp izleyebilirsiniz. Bunun yanında, kayıt merkezlerinin belleğine bağlı olarak düzenli aralıklarla boşaltılması da gerekmektedir. Güvenlik sistemlerini kameralı olarak tercih ederek, tüm alanda güvenliği sağlayabilirsiniz.

Dış Mekan Kameraları

Dış mekan kameraları, binaların ve işletmelerin dışına yerleştirilen kameralardır. Bu kameraların iç mekândaki muadillerine oranla belli başlı farklılıkları vardır.

Farklar arasında:

  • Dış mekana dayanıklılık,
  • Hava koşullarına karşı direnç,
  • Daha sağlam kasa,
  • Gece görüşü sayılabilir.

Dış mekanda yer alan kameralar ayrıca darbelere karşı da son derece dayanıklıdır. Bunun nedeni hem dışarıdan gelebilecek bir saldırı hem de hava olaylarına karşı makineyi korumaktan geçmektedir.

İç Mekan Kameraları

İç mekan kameralarında, dış mekan kameraları kadar geniş seçenekli olarak üretilmektedir. Tek bir noktadan tüm odayı görebilecek gibi 360 derece kameralar tercih edilebilir. Bunun yanında odaya birisi girdiğinde ve hareket hissettiğinde o yöne dönen kameralar da bulunmaktadır. Kişiler, iç mekanlarda kendi tercihlerine ve bütçelerine göre kamera seçimi yapabilirler. Özellikle işletme iç mekanlarında farklı açılardan gören kameraların kullanılması tavsiye edilmektedir. Böylece herhangi bir kamerada sıkıntı yaşandığında, diğer kameradan kayıtlar alınabilmektedir.

Kameralar ve Uyumlu Ürünler

Kameralar yanında uyumlu teknolojik güvenlik sistemleriyle birlikte satılmaktadır. Alarm sistemleri, deprem ve yangın alarmı, su baskını ve gaz alarmı gibi ürünlerle evi tam olarak korumaya alabilir, işletmelerinizi en güvenilir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Kameralar, aldığı görüntü kalitesine göre de fiyat farklılığı sunmaktadır. İç mekan ve dış mekanda farklı görüntü kalitesi sağlayan ürünler tercih edebilirsiniz.

,
Önceki yazı
Dvr Kayıt Cihazları
Sonraki yazı
2 Kameralı Güvenlik Sistemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü