dahua logo … Network Kamera · Network PTZ Kamera · HDCVI Kamera · Analog Kamera · Analog PTZ Kamera · NVR · HDCVI DVR · Analog DVR · HD-SDI ..

DAHUA İp Kamera Sistemleri, DAHUA HDCVİ Kamera Sistemleri, DAHUA HD-SDİKameralar, DAHUA DVR, NVR ve HYBRİD Cihazlar.

dahua türkiye

dahua kamera fiyatları

dahua kayıt cihazı

dahua güvenlik sistemleri

dahua dvr kayıt cihazı

IP Kamera sistemi nedir?

IP-Takibi bir güvenlik sistemi terimidir, kullanıcıya bir IP (Internet Protocol-tabanlı) network , örneğin yerel alan networku (LAN) veya internet üzerinde, video ve/veya ses kayıt etme ve izleme yeteneği verir. Basit bir IP Kamera sistemi, bir network kamerası kullanımı (veya video kaydedicili/video sunuculu bir analog kamera), bir network anahtarı (switch), görüntüleme için bir PC, video yönetimi ve depolaması ve video yönetimi yazılımını içerir. (2.Bölümde bileşenler ile ilgili daha detaylı bilgi verilmiştir.)

Ip Kamera Sistemi

Şekil 1.a- Bir IP Kamera veya network video sistemi

Analog video sistemlerinin kullandığı kamera lokasyonundan görüntüleme / kayıt etme istasyonuna noktadan noktaya özel kablolama sistemine benzemeyen, IP Takibi (veya network video) bilgi taşımanın omurgası olarak IP network teknolojisini kullanır. Bir IP Kamera kurulumunda, dijitalleştirimiş video ve / veya ses dalgaları her hangi bir lokasyona hatta istenirse dünyanın her tarafına kablolu ve / veya kablosuz IP network yoluyla gönderilebilir, network girişi olan her hangi bir yerde video izleme ve kayıt etmeye olanak tanır.

Analog Video Sistemi

Şekil 1.b- Bir DVR (dijital video kaydedici) ile birleşen bir analog video sistemi

Bir analog video sistemi, kaydedici cihazda sonlanan tek yönlü bir sinyal taşıyıcının en büyük parçasıyken, bir network video sistemi çift yönlü (bilginin gönderilip-alınmasına imkan verir) ve daha büyük, ölçülebilir bir sisteme entegre edilebilen bir sistemdir. Bir network kamera, örneğin, bir kullanıcıya video, ses ve diğer veriyi (örneğin SMS) gönderebilir, kullanıcıdan ses ve veri komutları alabilir, örneğin kapıları veya harici alarmları aktif etmek gibi. Buna ilaveten, bir network video sistemi muhtelif uygulamalarla paralel olarak iletişim kurabilir ve hareket tespiti veya farklı video akımları göndermek gibi muhtelif görevleri yerine getirebilir. Böyle bir sistem daha büyük performans imkânlarını ve esnekliği destekler.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.