Dahua Kamera

Güvenlik Kamera sistemlerinde Dahua bir markadır. Çin menşeeli bir marka olan kamera sistemleri üretiminde lider konumdadır. Video çözümleri, akıllı internet çözümleri konusunda da lider konumdadır. Duhua kamera çeşitleri ve kayıt cihazları ile iç mekan, dış mekan ve çalışma alanlarınızda size güvenlik hizmeti veriyor. Kamera özellikleri olarak 2 megapiksel çözünürlüklü kameralar üretiyor. Açı bakımından da farklı kameraları bulunuyor. Duhua kamera sistemlerini iki bölüm şeklinde incelemek gerekir. Bunlar; kayıt cihazları ve kamera sistemleri olarak ayrılır.

Kamera Kayıt Cihazları

Kamera kayıt cihaz çeşitleri bulunuyor. İki türlü kayıt yapan cihazları da var. Dvr ve Nvr kaydı yapan cihazlar. Tabi Bu kayıt türlerine göre de cihaz çeşitleri bulunuyor.

Bunlardan üç tanesi yeni teknolojiye uygun üretilenlerden olanlarını şöyle sıralayabiliriz:

  • 4 kanal XVR 4104
  • 8 kanal XVR 4108
  • 16 kanal XVR 4116

Kanal size kaç kamera bağlanacağı hakkında bilgi veriyor. 4, 8 ve 16 kamera bağlanabilen kayıt cihazları kendi içlerinde de sınıflandırma ile farklı cihazlar bulunuyor. Mesela, 4 kanal XVR 4104 kodlu cihazın 4 çeşidini bulabilirsiniz.

 

4 Kanal XVR 4104 Kayıt Cihazının Alt Grupları

  • 720 p kayıt, 1 adet hdd ve 1 adette 2 mpıp kamera kayıt yeri olan Dahua XVR 4104 HS
  • 1080 p kayıt, 1 adet hdd ve 2 adet 5 mpıp kamera kayıt yeri olan Dahua XVR 5104 HS
  • 1080 p kayıt, 4 x ses ve 2 adet 5 mpıp kamera kayıt yeri olan Dahua XVR 5104 HE
  • 1080 p x 25 fps kayıt, 1 adet hdd ve 2 adet 5 mpıp kamera kayıt yeri olan Dahua XVR 7104 H

Bu çeşitler bunlarla sınırlı kalmıyor. Birçok özelliği bulunan kayıt cihazları var. Kamera sistemleri değiştikçe cihazları da ona göre bulabiliyorsunuz.

Duhua Kamera Çeşitleri

Kamera çeşitleri ile de farklı seçenekler sunuyor. Megapiksel veya geniş açılı kameralarla bakış açısını değiştirebileceğiniz kamera sistemleri de mevcut. Termal kamera sistemleri ile de güvenliği bir üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

Duhua Kamera Sistemleri Paket Halinde Mi Alınır?

Kamera sistemi kurarken kameraları alıp kayıt cihazını bırakırsanız kamera sisteminizden yararlanamazsınız. Kamera sistemlerini kameralar, kayıt cihazları ve bunların bağlantı kabloları ile almanız sizin güvenliğinizi kontrol ederken kameraları izlemenize ve siz yokken de kayıtta olan kameralar ile evinizde olup bitenleri izlemenize yardımcı olur.

Kamera sistemi alırken kameralarınıza uygun kayıt cihazları almalısınız. Kamera sistemi döşetmek istediğiniz de firmalarla anlaşmalarınıza dikkat edin. Bazı firmalar size kayıt cihazı sunmaya bilir ve size farklı önerilerde bulunur. Kayıt cihazı firma harici kendi kontrolünüzü sağlar. Kamera sistemlerinizi paket halinde alın. Kendi güvenliğinizi de kendi kendinize kontrol edebilirsiniz.

Bir analog video sistemi, kaydedici cihazda sonlanan tek yönlü bir sinyal taşıyıcının en büyük parçasıyken, bir network video sistemi çift yönlü (bilginin gönderilip-alınmasına imkan verir) ve daha büyük, ölçülebilir bir sisteme entegre edilebilen bir sistemdir. Bir network kamera, örneğin, bir kullanıcıya video, ses ve diğer veriyi (örneğin SMS) gönderebilir, kullanıcıdan ses ve veri komutları alabilir, örneğin kapıları veya harici alarmları aktif etmek gibi. Buna ilaveten, bir network video sistemi muhtelif uygulamalarla paralel olarak iletişim kurabilir ve hareket tespiti veya farklı video akımları göndermek gibi muhtelif görevleri yerine getirebilir. Böyle bir sistem daha büyük performans imkânlarını ve esnekliği destekler.v

, , , ,
Önceki yazı
Kameralı Güvenlik Sistemleri Ankara
Sonraki yazı
İp Kamera Hd İp Kamera

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü