İp Kamera Hd İp Kamera

ip kamera fiyatları Hakkında 

ip kamera, gerekli olan noktaların güvenliğini sağlamak, uzaktan izleyerek kayıt altına almak için geliştirilen izleme cihazıdır. Bu kameralarla izleme, network bağlantısından yararlanılarak yapılmaktadır. Kablolu ya da kablosuz olarak izleme avantajı sunan bu IP kameralar, kartlar, cihazlar gibi ekstra aparatlara ihtiyaç duymadan gerekli olan ortamın izlenmesine imkan sağlamaktadır. IP kameralar, ortamın görüntülerinin canlı ve sesli olarak bilgisayarlardan, akıllı cep telefonlarından izleme avantajı sunmaktadır. Ayrıca IP kameralar, gelişmiş teknolojileri sayesinde ses ve görüntünün internet üzerinden rahatlıkla transfer edilebilmesini sağlamaktadır.

Bilindiği üzere tüm sektörler distribütörlük üzerinde faaliyetlerini yaygınlaşmaktadırlar. Ülkemizde gelişen kamera sistemtemlerinde ise bu distribütörlük anlayışı maalesef başarılamamış her ürünü herkes tarafından dengesiz ve orantısız şekilde satışı yapabilmektedirler. Bu dengesiz ve orantısız Pazar savaşı da satış yapan firmalara ciddi zararlar vermekte ve kamera ürünleri satan firmaların güçsüz kalarak faaliyetlerini hızla sona erdirmek zorunda kalmaktadırlar.

İp kamera sistemi kurulumu kolay

Her bilgisayarın olduğu gibi Ip Kameraların da işletim sistemleri ve ip yapılandırması vardır. Analog sistemler gibi arka tarafta görüntüleri aktaracağı ve kayıt sağlamak için herhangi bir Dvr Kart, Dvr Standalone cihaza ihtiyaç duymadan da çalışabilirler. Kendilerine özel yazılımları ile istenilen her noktaya görüntülerini transfer edebilir ve kayıt ettirebilir. Böylece bilgisayar üzerinde bulunan istenilen kapasitedeki harddiske yazılım sayesinde kayıt yapilabilmektedir. Bulut depolama seçenekleri bir çok kamerada bütünleşik olarak sunulur.

Ip Kamera, yazılım tabanlı olması sayesinde yazılımında ekstra bir çok özellik kullanmak mümkündür. Ancak bu durumda bir bilgisayar ve bir kontrol yazılımı gerekir. Nesne takibi, sayım, kişi takibi bu ve bunlara benzer özellikleri yazılımlarına eklemek ve kullanmak mümkündür. Ayrıca standalone analitik işlemlerini yapan modeller de piyasaya sunulmuştur.

Tercih edilme sebepleri arasında görüntü kalitesi de yer almaktadır. Standart analog kameralardan düşük görüntü kalitesi elde ederken ip kamera’dan 1.3 mp 2 mp 3 mp 4  megapixel görüntü çok rahat bir şekilde elde edilebilir. 4K ve 5K standartları sayesinde ileri düzey çözünürlük değerlerine ulaşılabilecektir.

Ip Kameralar görüntü aktarılan mekanının canlı ve sesli olarak bulunduğunuz heryerden bilgisayarınız, laptopunuz, akıllı cep telefonunuz Android, IPhone, IPad ‘inizden rahatlıkla izleyebilme olanağı sunmaktadır.

Önceki yazı
Dahua Kamera
Sonraki yazı
Oto Alarm Sistemleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü