Alarm Sistemleri

Alarm Sistemleri

Ev İşyeri Alarm sistemleri, zorla giriş ve hırsızlık teşebbüslerini tespit etmek, yangın tehlikelerini tespit etmek veya mal veya maddi hasar veya bedensel hasar ile sonuçlanabilecek diğer durumları tespit etmek için maliyet açısından verimli bir önlemdir. Bir güvenlik alarm sistemi de gerçek zamanlı giriş kontrol sistemi olarak kullanılabilir. Güvenlik alarm sistemi, suçluların bakış açısından yakalanma riskini önemli ölçüde artırmaktadır.

Kablolu veya Kablosuz

Kablosuz sistemler, bina inşa edildikten sonra sistem kurulacaksa iyi çalışır. Kablolu alarm sistemleri, kurulum işlemi mümkün olduğunca örtülü olması gerektiğinde en iyisidir Alarmlar doğrudan  24 saat Alarm Yanıtlama birimine ve / veya bir mobil cihaza aktarılabilir. Alarm sistemi, günün belirli saatlerinde kapıları ve binaları izlemek için kolaylıkla programlanabilir.

  • Yangın alarm Sistemleri
  • Hırsız alarm sistemleri
  • Gaz alarm sistemleri
  • Soygun alarm sistemleri
  • Su basma önlem sistemleri
  • Kapı alarm sistemleri
  • Alarm Ekipmanları
  • Kamera Sistemleri
  • İp Kamera Sistemleri
  • Villa Alarm Kamera sistemleri

 

 

Hırsız Algılama ve ihbar sistemleri ilk kıvılcımdan sonra yangından korunmanın ilk safhasını oluşturmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte alarm sistemleri ve yan ürünleri gelişmiş ve artık çok daha erken algılama yapılabilmektedir. Ayrıca bu süreç içerisinde faaliyet konusuna göre seçilebilen çalışma sistemi farklı, algılama sistemi farklı dedektör tipleri üretilmeye başlanmıştır.

Alarm sistemleri tasarlanırken diğer sitemlerle birlikte çalışması can ve mal güvenliği açısından önemlidir. Örnek olarak alarm ile birlikte yangın söndürme sistemlerinin deveye girmesi, asansörlerin geri çağrılması (en yakın kata gelip durması), kilitli kapıların otomatik olarak açılması, duman bariyerlerinin kapatılması, ısıtma ve iklimlendirme sistemlerinin kontrol edilmesi veya duman kontrol sisteminin devreye girmesi gerekmektedir.

Ev İş yeri Alarm Sistemleri

Alarm Sistemleri kullanımı son derece kolay ancak sağladığı güvenlik sayesinde ise bir o kadar yüksek koruma sağlamaktadır. Alarm sistemleri, kendimizi hırsızlardan ve yabancı kişilerden korunmamızı sağlayan elektronik haberleşme sistemleridir. Yapılan araştırmalara göre 100 hırsızdan 90 kişi alarm sistemi bulunan evlere iş yerlerine girmemeyi, alarm sistemi olmayan evlere işyerlerine girmeyi tercih etmektedir. Alarm sistemleri caydırıcıdır. Hırsızlıik hizmetlerinin yanında: yangın, gaz kaçağı, su baskını ve sağlık konularında da elektronik güvenlik sistemlerimiz çözümler sunmaktadır.

Önceki yazı
Hırsızlar İçin Alınabilecek Önlemler
Sonraki yazı
Desi Kablosuz Ev Alarm Sistemleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü