Alarm sistemleri, zorla giriş ve hırsızlık teşebbüslerini tespit etmek, yangın tehlikelerini tespit etmek veya mal veya maddi hasar veya bedensel hasar ile sonuçlanabilecek diğer durumları tespit etmek için maliyet açısından verimli bir önlemdir. Bir güvenlik alarm sistemi de gerçek zamanlı giriş kontrol sistemi olarak kullanılabilir. Güvenlik alarm sistemi, suçluların bakış açısından yakalanma riskini önemli ölçüde artırmaktadır.

Kablolu veya kablosuz?
Kablosuz sistemler, bina inşa edildikten sonra sistem kurulacaksa iyi çalışır. Kablolu alarm sistemleri, kurulum işlemi mümkün olduğunca örtülü olması gerektiğinde en iyisidir Alarmlar doğrudan  24 saat Alarm Yanıtlama birimine ve / veya bir mobil cihaza aktarılabilir.Alarm sistemi, günün belirli saatlerinde kapıları ve binaları izlemek için kolaylıkla programlanabilir.

Hırsız Algılama ve ihbar sistemleri ilk kıvılcımdan sonra yangından korunmanın ilk safhasını oluşturmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte alarm sistemleri ve yan ürünleri gelişmiş ve artık çok daha erken algılama yapılabilmektedir. Ayrıca bu süreç içerisinde faaliyet konusuna göre seçilebilen çalışma sistemi farklı, algılama sistemi farklı dedektör tipleri üretilmeye başlanmıştır.

Alarm sistemleri tasarlanırken diğer sitemlerle birlikte çalışması can ve mal güvenliği açısından önemlidir. Örnek olarak alarm ile birlikte yangın söndürme sistemlerinin deveye girmesi, asansörlerin geri çağrılması (en yakın kata gelip durması), kilitli kapıların otomatik olarak açılması, duman bariyerlerinin kapatılması, ısıtma ve iklimlendirme sistemlerinin kontrol edilmesi veya duman kontrol sisteminin devreye girmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.