Yanlış bir alarm, birkaç şey ifade eder :

İnsanların rahatsız olması veya sizin boşuna panik yapmanıza sebeb olur.

Arızalı, arızalı veya yanlış takılmış veya bakım yapılmış ekipman sonucu ihmal edilmek veya kazayla devreye giren bir alarm sinyali.

Hava durumu veya elektrik kesintisi koşullarından dolayı devreye giren bir alarm sinyali.

Yanlış alarmdan nasıl kaçınılır

güvenlik sistemini kullanan diğer kişilerin alarm sisteminin düzgün çalışıp çalışmadığından emin olun.

Hayvanlar, fanlar, ısıtıcılar vb. Hareket sensörü alanlarından uzak tutun

Kazayla oluşan bir alarmı iptal etmek için işlemi uygulayın. Evde anahtarı olan herkes bu işlemi bilmelidir.

Korunmuş tüm kapı ve pencereleri güvenli bir şekilde kapattığınızdan ve kilitlediğinizden emin olun

Güvenlik Sistemlerinde Yanlış Alarmların Ortak Sebepleri

Evinize kurulu bir güvenlik alarmı olması koruma sağlayabilir, ancak aynı zamanda yanlış bir alarmı etkinleştirme şansını artırabilir. Yanlış alarmların evde veya ofisten yanlışlıkla etkinleştirilebilmesinin genel nedenleri.

İnsan hatası

Bu, yanlış bir alarmın başlıca nedeni. İstatistiklere göre, yanlış alarmların% 80’inden kullanıcılar sorumludur. Kullanıcı tuş takımında yanlış bir şifre girdiğinde alarm tetiklenebilir. Yanlış bir alarmın etkinleştirilmesinin diğer bir nedeni, bir kullanıcı alarmın ardından emniyet altına alınmış bir evin kapısını veya penceresini açmasıdır. Alarmı etkinleştirdikten sonra bir kapı veya pencereyi açık bırakmak bile yanlışlıkla bir arızayı gösterebilir.

 Düşük pil

Çoğu alarm sistemi, alarm ayarlanmadığında bile düşük pil uyarısı verir. Bazı alarmlar, eski piller yenisi olana kadar yanlış bir alarm sinyali vermeye başlar. Dolayısıyla, düşük piller için gösterge gördüğünüzde, yeni pilleri sisteminize koyun veya şirketten birine gelip sizin için pili değiştirmesini isteyin.

Piller 2-5 yıl çalıştırılacak, böylece yeni piller koyduktan sonra bir süre daha endişelenmeniz gerekmeyecek.

 Hava boşluğu

Güvenlik sistemleri bazen ultrasonik hareket algılama ile gelir. En hafif hareket evinizde yanlış bir alarm tetikleyebilir. Bu nedenle, en hafif hava taslaklar bile bazen yanlış bir alarmı tetikleyebilir.

 Evcil Hayvanlar

Birçok insan evcil hayvanlarını evlerinde tutuyor. Evcil hayvanlar evin tamamında dolaşırken, gerçekte hırsızlar veya davetsiz misafirler için kullanılan hareket sensörleri etkinleştirebilir. Bazen evcil hayvanlar, kapıları ve pencereleri itmek ve onları açmak gibi. Evdeki bir silahlı kapı veya pencere hafifçe hareket ederse, sahte bir güvenlik alarmı tetikleyebilir.

 Alarm Sistemi Sorunları

Bir cihaz, düzgün bir şekilde kurulduysa, yalnızca etkili bir şekilde çalışır. Şirket personeli, güvenlik sistemini evinize kötü bir şekilde yüklediyse, yinelenen yanlış alarmlar yaşamanız olasılığı vardır. Böyle bir senaryoda, şirketi bilgilendirmek ve onlardan sorunu düzeltmek üzere birilerini göndermelerini istemek daha iyi olur.

Eviniz onarım aşamasında veya tadilatta bulunulması durumunda, güvenlik sisteminin kablolarına müdahale etme şansı olabilir. Bu nedenle, güvenlik sistemini bir süredir buna göre ayarlamak için gerekli önlemleri alabilmeleri için önceden inşaat işçilerine bildirmek daha iyidir.

 Doğal sebepler

Güvenlik alarmı doğal sebeplerle kapatılabilir. Kapılardaki ve pencerelerde yağmur yağması veya aşırı yalıtımlı pencereler ve kapılar aracılığıyla evin içine giren ağır rüzgar alarmın sızmasına neden olabilir.

Bu nedenleri bilmek yanlış alarmları daha kolay önlememize yardımcı olabilir.

https://www.desialarmi.com/desi-alarm-iletisim/ adresini ziyaret ederek daha fazla bilgi edinebilir  veya 0 (850) 304-46 16 VEYA (0212) 619 11-11  0216 572 55 10  numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz.

Etiket:

6 comments. Leave new

yanlıs bir alarmda olsa bence hırsızlar için cok buyuk bir etkisi var alarm sistemlerinin

bazen kedi yada fareye karsı calabiliyor. yanlısta olsa caydırıcı bir güc olduğu kesin

Evet ama çevredekileri rahatsız ettiğini de unutmamak lazım. Uykum da kıymetli sonuçta.

Yanlış alarm çok sinir bozucu oluyor. Hem de birkaç kez tekrarlandıysa bu, sonrasında insanlar dikkate almayabiliyor

Alarm sistemi kurmamamın en büyük nedenlerinden biri de komşuları yanlış alarmalar nedeniyle rahatsız etmemek. Buna bir çözüm bulunabilirse ben de eve alarm sistemi kurdurmak istiyorum

Çözümü basit aslında. Ucuz çin malı alarmların yerine kaliteli alarm kullanmak. Desi çin malı değil Türk malıdır ve kalitelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.