Çelik Kapınız Ne Kadar Güvenli

Çelik Kapınız Ne Kadar Güvenli

Desi Alarm

Alarmsız Bir Ev Kapısız Bir Yer Gibidir

Son günlerde ev güvenliği hakkında çok konuşulduğunu biliyorum  hırsız caydırıcı, alarm sistemleri hakkında size bilgi vermeye çalışacağım pencerelerinizi nasıl hırsızlar soymak için uğraştığını , ev alarm firmasına sormak istediğiniz sorular  var ama “en iyi savunma iyi bir alarm sistemi” atasözü aklıma  geliyor Veya daha iyi bir güvende hissetmek istiyorsanız  önlemek için  bir kamera sistemi de tavsiye edebilirim .

Mesele, evinizi ve ailenizi korumak için yapabileceğiniz güzel bir şeyler var. Her, tek listeden her bir şeyi yapmak zorunda mısın? Tabii ki değil. Ancak eğer bu işi birazcık bize bırakırsanız  hiçbir şey yapmasaydınız daha güvenli olursunuz.

Temel özelliklerin çoğuna baktık, ancak dönüp sözü kapılara getirmek istiyorum. Ev hırsızlarının yaklaşık% 70’inin ön kapıları, veranda kapılarını ve hatta garaj kapılarını içeren bir kapıdan (pencereye karşıt olarak) girdiğini biliyor muydunuz ? Bu oldukça şaşırtıcı bir istatistik, çünkü pencereler kırılgan camlar ise kapılar genellikle masif ahşaptan veya çelik kapıdan oluşuyor. Ama aynı zamanda iyi bir istatistik, çünkü ev güvenliği için bize bir telefon kadar yakın olduğumuzu hatırlatırız.

Çelik Kapıların Güvenli olması Nasıl

Kat Güvenliği

Tüm dış kapıların sağlam ve tekmeleye dayanıklı olması gerekir. Yani sağlam bir ahşap kapı, en azından sağlam ahşap çekirdeği olan bir kapı isteyeceğiniz anlamına geliyor. Diğer seçenekler fiberglas veya metaldir. Bir metal kapı seçerseniz, bir hırsızın bir araba soketi ile bükülmesini önlemek için iç donatı ve kilit bloğuna sahip olduğunuzdan emin olun. Güçlendirilmiş çelik kapılar en sağlam seçenekleridir, ancak pas önlemek için ekstra bakım gerektirirler.

Pencereniz Ne Kadar Güvenli

Kapı Pencereleri, ışığın girişe sızmasına izin verir ve davetkar görünüyor, ancak aynı zamanda bir ev güvenliği riski taşıyor. Pencere, kolunuzun kilidinizin koluna eriştiği yerdeyse, pencereyi parçalamak ve kapınızı iç kısımdan açmak kolaydır. Yeni bir kapı kuruyorsanız, pencere olmadan birini seçin. Pencere kapılı bir kapınız varsa ya da pencereli bir kapıyla kesinlikle aşıksanız, birkaç ilave güvenlik önlemi almalısınız. Takviyeli camı seçin ve dekoratif çubuklar veya metal takviye eklemeyi düşünün. Ve eğer yerel yangın kodlarını kırmazsa, zemin seviyesinde – hırsızın ulaşamayacağı kadar – bir ikinci kapı kilidini de kurmalısınız.

Herkes çiçekli bir peyzajı sever, ancak kapının (veya pencerelerin) yakınında hiçbir yere ait değildir. Kapılarınızı örtmek için çalıları, çalıları veya ağaçları bitirmeyin; bir hırsızın beklemesine yalan söylemeyi çok kolaylaştırıyorlar ve daha sonra hiç kimseyi akıl kullanmadan yapıyorlar.

Bir kapının kilidi kadar güçlü olduğunu söylediler ve daha doğru olamazlardı. Kilitiniz kapı çerçevesinin içine kadar yeterince uzatmazsa, en kuvvetli takviyeli çelik kapı bile hızlı bir tekme ile nötralize edilebilir. Bir deadbolt seçerken, bir marka adı ile gidin ve en ucuz modeliseçmeyin. ihtiyacınız olduğunu söylemiyorum.

İkincil Koruma olarak

Sürgü kelepçeleri söz konusuyken, ikincil tek taraflı bir sürgü takabilirsiniz. dışa anahtara erişimi yoktur, bu nedenle yalnızca evdeyken (kilidi içten içeri girmek için) kullanılabilir, ancak bir hırsızın atlaması neredeyse imkansızdır. Bu kilitler sizi uyurken veya sevdiklerinizle zaman geçirirken sizi tehlikeli bir ev istilasından kurtarabilir.

Çerçeveyi Unutmayın

Çerçeveyi ve kapıyı gözden kaçırmayın. Bu iki unsur kapı güvenliği için gereklidir – zayıf bir tırnağa veya çerçeveye teker teker vurur ve kapınız çatlamış buğulanmış bir istiridye gibi açılır – ancak genellikle gözden kaçar. İnce, çürük bir grev plakası yerine, daha derin bir kutu grevini (deadboltun cıvata bölümünü barındıran bir çelik cebin) takın. bunun için, sadece kapı pervazı yerine duvardan saplamaların derinlerine gömülmüş 3 “vidaları sıkıştırın. Ve bununla ilgili konuşmak gerekirse, omuz, tekme ve kapınızı kırmaya yönelik diğer girişimlere karşı direnmek için kapı eşiğinizi galvanize çelik ile takviye etmek isteyeceksiniz.

Sürgülü Kapılar

Hırsızlar genellikle cam kapıları sürüklemeyi davetiyeler olarak düşünür, ancak bu dekoratif giriş noktalarını güvence altına almak için yapabilecek çok şey var. Öncelikle, kapılarınızın takviyeli camdan veya plastikten (polikarbonat gibi) yapılmış olduğundan ve basit, ince camdan yapılmış olmadığından emin olun. Cam kapaklarını daima kilitli tutun. Piste bir ahşap veya metal dübel yerleştirin – kapıların zorla açılmasını önlemek için, çubuk pist uzunluğundan 1/4 “daha az olmamalıdır. Camınızın kırılması durumunda alarmın çalmasını sağlamak için alarm şirketinizin hareket sensörleri veya titreşim sensörleri kurduğundan emin olun. Ve içeride perdeleri kurmayı düşünün, böylece evinize hırsızlara geniş ekran bir görünüm vermeyin.

Önceki yazı
Alarm Sistemleri Yanlış Alarm Neden Verir?
Sonraki yazı
İş Yeri İçin Alarm Ve Güvenlik Sistemleri

2 Yorum. Yeni Yorum

  • çelik kapı ne akdar güvenli olurs aolsun bi yerden sonra asılabilmekte malesef. hırsızlar inat ederse uğrasıyo bu konuda

    Cevapla
  • Çelik kapı artık hırısızı yeterince durdurmuyor. Alarm sistemi kullanmak şart

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü