Alarm Sistemi Seçiminde Dikkat Edilecek Unsurlar Nelerdir?

Alarm güvenlik sistemleri, tüm yaşam alanlarında konfor sağlamak ve her şeyden önce can güvenliğinin sağlanması için gereklidir. Alarm sistemi seçilirken, hem tasarım özelliklerine hem de uygulanacak yapının teknik özelliklerine göre değerlendirme yapılabilir.

Ev tipi alarm sistemleri ve işyeri güvenliğinin sağlanması için tasarım edilen alarm sistemleri, kablolu ve kablosuz imalat unsurlarına göre seçilebilir.

Kablolu Alarm Sistemleri

Genellikle daha kapsamlı alanlarda kullanılan kablolu alarm sistemleri, kameralı güvenlik sistemleriyle senkronize olarak kullanılır. Yangın alarm sistemleri, hırsızlık alarm, sel baskını alarm sistemleri gibi pek çok unsura bağlı olarak tekil veya kombine güvenlik sistemleriyle dizayn edilen ürünlerdir.

Sensör modüllerine göre ısı, su, gaz kokusu veya hareket algılama fonksiyonları ile tasarlanan alarm sistemleri, açık ve kapalı alanların tamamına dizayn edilebilir.

Kablosuz Alarm Sistemleri

Bluetooth bağlantı, internet bağlantı veya kızılötesi bağlantı fonksiyonları ile imal edilen elektronik alarm sistemleri, teknolojik kombinasyonları ile istenilen tüm alanlarda kullanılabilir. Daha çok tercih edilen alarm güvenlik sistemleri, mobil cihazlar ile Dünya’nın her noktasından kontrol edilebilir özellik sunar.

Alarm sistemi seçerken, kullanıcı dostu ve kolay kullanılabilir özelliklerine göre seçim yapılabilir. Yazılım güncelleme fonksiyonu olarak sistemler, tek panel veya dijital fonksiyonlar ile kullanılabilen sistemler tercih edilebilir.

Kameralı Güvenlik Sistemleri

Hem iç alan kamera tasarımları hem de dış alan kamera tasarımları ile tüm yaşam alanlarının 7/24 güvenliğinin sağlanması için kullanılan sistemlerdir. Analog kamera türü veya CCTV, İP kamera gibi farklı seçeneklerde tasarım edilen kameralı güvenlik sistemleri, alarm sistemleriyle senkronize olarak kullanılan donanımlardır.

Ev veya işyeri güvenlik sistemlerinde, teknik özelliklerin yanı sıra teknolojik kombinasyonlara göre ürün seçimleri yapılabilir. Ürün fiyatları, garanti kapsamları, kolay kullanılabilir özellikleri ve güvenliğin maksimum seviyede sağlanması üzerine sistem seçimleri yapılabilir.

Montaj ve kurulum özelliklerinden, mobil cihazlarla kolay kullanılabilir özelliklerine göre sistem seçimi yapılabilir. Kameralı güvenlik sistemi seçimlerinde gece görüş unsuruna, hareket algılama modülüne, hafıza kayıt özellikleri ve akıllı cihazlardan kesintisiz izleme opsiyonlarına göre ürün seçimleri yapılabilir.

Önceki yazı
Alarm Sistemi Çalışma Mantığı Nedir?
Sonraki yazı
Kablolu Alarm Sistemlerinin Özellikleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü