Alarm Sistemi Fiyatları Ne Kadar?

Alarm güvenlik sistemleri veya sadece alarm sistemi olarak dizayn edilen ürünleri, sistemsel özelliklerine göre farklı fiyat seçenekleri ile sunulur. Güvenlik veya müdahale ekipmanları ile üretilen yangın alarm ve yangın söndürme sistemleri, hırsız alarm sistemleri veya güvenlik geçiş sistemleri gibi pek çok donanım, teknik özellikleri ve kapasitelerine göre fiyatlarla sunulur.

Alarm Sistemlerinin Genel Özellikleri

Alarm sistemleri temel olarak haber verme ve caydırıcı unsurlar ile dizayn edilir. Temel olarak ışıklı ve sesli ikaz seçenekleriyle tasarım edilen donanımlar, herhangi bir risk anında sesli siren seçenekleri ile bilgilendirme sağlar. Ürünlerin teknik özelliklerine göre kolluk birimlerine, sağlık birimlerine veya itfaiye birimlerine doğrudan haber verme unsurları ile imal edilirler.

Alarm sistemlerinde kullanılan teknolojik kapsamlara göre bilgisayarlardan veya mobil cihazlardan etkileşim veya kontrol edilebilirlik sağlanıyor. Akıllı telefonlar ile senkronize şekilde çalışan alarm güvenlik sistemleri, tek tuşla programlama, ayarlama seçenekleri sunarken, Dünya’nın herhangi bir noktasından izleyebilme ve kontrol edebilme olanağı sağlıyor.

Alarm Sistemlerinin Teknik Özellikleri

Enerji verimliliği baz alınarak kurulum edilen alarm sistemleri, elektronik cihazlar kapsamındadır. Elektrik ile çalışan ve Ethernet bağlantısı ile dizayn edilen sistemler, kamera ekipmanları ile tasarlanabiliyor. Kablolu kamera güvenlik sistemleri veya kablosuz kamera güvenlik sistemleri, analog kamera seçenekleri, CCTV kamera gibi farklı seçenekler ile sunuluyor.

 

Dedektörler ve algı sensörler ile birbirinden farklı kapsamlarda imal edilen alarm güvenlik sistemleri; duman ve ısı algılama, su baskını algılama, hareket algılama gibi farklı teknik özelliklerde dizayn edilebilir. Ev tipi alarm sistemleri ve işyeri güvenlik alarm sistemlerinin yanı sıra sosyal yaşam alanlarında kullanılmak üzere daha geniş kapasitede tasarım edilen kentsel güvenlik sistemleri bulunuyor.

Alarm sistemlerinin fiyatlarını belirleyen faktörler ise teknik özellikleri, sistemsel ve genel özellikleri dahilinde imalata eklenen kapsamlardır. Alarm güvenlik sistemlerinde, materyal kalitesinden yazılım ve donanım unsurlarına dek her bir unsur, fiyat belirleyen ana faktörler arasındadır. Gece görüş kamera sistemleri, kızılötesi algılama modülleri, tek tuşla ayarlama veya dijital panel opsiyonlarına göre birbirinden farklı nitelikler ve fiyatlar sunulur.

Önceki yazı
Yangın Alarm Sistemi Nedir?
Sonraki yazı
Alarm Sistemi Çalışma Mantığı Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü