Alarm sistemi fiyatlarını merak edenlerin giriştikleri araştırma sonucunda hem ucuz hem de pahalı olan ürünlerle karşılaşmaları muhtemeldir. Bugün hangisinin güvenli ve kaliteli olduğuna dair kaygılarınızı giderecek bir yazı kaleme almış olduk. Öncelikle pahalı olanın kaliteli olduğuna dair algıları bir kenara bırakmanız gerekiyor. En azından alarm sektörü için böyle bir durumu ifade edebiliriz. çünkü piyasada dışarıdan ithal edilen ürünler de var. Bunlar gümrük ve dolar kuruna bağlı olarak fiyatları yüksek olabiliyor. Bir de, ithal eden firmanın üzerinden kazanacağı kar var tabi. Bu da, alarm sisteminin olması gerekenden çok daha fazla fiyat seviyesine getiriyor.

İthal Ürünlerin Gerçeği

Ülkemizde bu tür ürünlerin üretilmesinden çok ithal edilerek satışa sunulmasından yana birçok firma var. Halbuki, Türkiye’nin mühendislik birikimleri bu tür ürünlerin üretimi ve daha iyilerini yapabilecek seviyede. Ama millet olarak pratik olanı seçme konusunda daha taraftarız. Ama bunu tercih etmeyen mühendisler tarafından milli kaynaklarla imal edilen ve tasarlanan alarm sistemleri de var. Bu sistemler ithal edilen ürünlere göre çok daha uygun fiyata satışa sunuluyor. Çünkü üretim yerleri burası ve gümrük, lojistik ve dolar kuru gibi maliyetleri yükseltecek bir baskı söz konusu değil.

Dolayısıyla alarm ürünlerini tercih ederken ucuz alarm ürünleri karşınıza çıkabilir. Büyük ihtimalle ucuzdan satılanlar yerli ürünlerdir. Türkiye’de yerli üretim konusunda önemli bir mesafe kat eden Data Güvenlik Alarm Sistemleri uygun fiyata yerli ürünler bulabileceğiniz adreslerden birisidir. İthal ürünlerin özellik olarak herhangi bir artıları söz konusu değil. Üstelik ithal edilen ürünlerin servis hizmetlerinde de problemler yaşanabiliyor.

Yetkili firmaların burada olduğu yerli ürünlerde ise servis açısından da herhangi bir problemin yaşanması söz konusu değildir. İyi bir alarm sistemi için yerli malların kullanılması en doğrusudur. İhtiyaçlarınızı belirledikten sonra en iyi yerli markaların ürünlerini alabilir ve güvenle kullanabilirsiniz. Çift siren sistemleri, haberleşme modüllü, kablosuz tasarımları ve daha farklı modelleriyle bütçenize uygun alarm sistemlerini yerli mühendislerin ürettiklerinden karşılamak daha nitelikli bir tercihtir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.