İşyeri sahibi olan kişilerin işyerin de meydana gelen hırsızlık olaylarından başı aşırı derecede yanmaktadır. Gündüz oluşan hırsızlık olaylarının yanı sıra çoğunlukla gece bu tür olumsuz durumlar meydana gelebilmektedir. İşyeri gece boş olduğu için hırsızlık amacı bulunan kişiler rahatlıkla girerek istediklerini alıp çıkabilmektedirler. Ancak Desi işyeri alarm ile birlikte bu duruma önlem alınmaktadır. Öncelikli olarak işyeri kapısına alarm sistemi kurumaktadır. Kurulan alarm sistemi ile birlikte anahtarsız girişler anında tespit edilerek çevreye uyarı verilmektedir. Bu uyarı sayesinde çevredekiler hırsızlık durumunun farkına vararak olaya müdahale edebilmektedirler. Ayrıca işyeri camlarına da aynı sistem kurularak camdan izinsiz giriş yapmak isteyen kişilerinde önlenmesi sağlanmaktadır. Desi işyeri alarm oldukça kaliteli ve hassas olduğu için olaylar anında tespit edilerek çevreye uyarı verilebilmektedir. Böylece işyeri güvenliği sağlanarak olumsuz durumların oluşmasını engellemiş olmaktayız. Özellikle kullanılmakta olan alarm sistemlerinin caydırıcı özelliğinin olması kullanıcıları memnun etmektedir. Desi işyeri alarm sistemi ile korunan bir yere hırsızlık amacıyla girmek isteyen bir kişi, alarm sistemi tarafından fark edileceğini bildiği için o tür yerlerden uzak durmaktadır.

Desi işyeri alarm, sadece hırsızlardan işyerlerini korumak için kullanılmamaktadır. Yangın, gaz kaçağı, su taşkını veya farklı olumsuz durumların meydana gelme riski olan yerler de bu tür durumlardan haberdar olabilmek için de bu sistemler kullanılmaktadır. Sistemlerin kurulumunda kullanılmakta olan özel sensörler sayesinde yangın, su taşkını, gaz kaçağı anında tespit edilerek çevreye şiddetli bir şekilde uyarı verilebilmektedir. Verilen uyarı sayesinde çevredeki kişiler durumdan haberdar olarak olayın büyümesini engellemek adına anında müdahale edebilmektedirler. Olayın büyümesi durumunda engellenmesi oldukça güç olabilmektedir. Bu sebepten dolayı, bu tür olumsuz durumların meydana gelmesi anında haberdar olmak oldukça önemlidir. Sizlerde işyeriniz de bu tür risklere karşı önlem almak istiyorsanız Desi işyeri alarm kullanabilirsiniz. Bizler tarafından verilen bu hizmete sahip olabilmek için tek yapmanız gereken iş bizimle iletişime geçmek olmalıdır. Bizlerle iletişim kurduğunuz zaman elemanlarımız hemen işe koyularak sistemin kurulacağı yeri incelemektedirler. Gerekli incelemelerin ardından kurulum işlemi başlatılarak hizmete sunulmaktadır.

yeri alarm 300x168 - İŞYERİ ALARM SİSTEMİ

İşyeri Alarm Sistemleri Nasıl Çalışır

Elektronik alarm sistemleri, suç faaliyetini veya tehdit edici diğer durumları saptamak, belirlemek ve caydırmak için tasarlanmış üç bileşenden oluşur. Bir alarm sistemi, bir istila, yangın, gaz kaçağı veya çevresel değişiklikler gibi bir olayı tespit edebilir; olayın tehdit oluşturup oluşturmadığını belirlemek; ve daha sonra etkinlik hakkında bir bildirim gönderin.

Haraketi algılayan bir alarm sisteminin bileşene bir sensör denir. İşyerinizi korumak için kullanılabilecek bazı yaygın sensör türleri.

Kapı ve pencere kontakları: bir kapı veya pencerenin açılıp kapanmasını gösteren anahtarlardır. Anahtar, bir kapıya veya pencereye monte edilir ve çerçeveye tutturulmuş bir mıknatıs ile kapalı tutulur. Kapı veya pencere mıknatısdan uzaklaştığında anahtar açılır ve alarm kontrol paneli tarafından algılanır.

Hareket Sensörleri büyük bir odada hareket veya hareketi algılayabilir.

Cam Kırılma Dedektörleri:cam kırma sesini sürekli dinlemek üzere tasarlanmıştır. Cam kırılma detektörü, kırılan camdan kaynaklanan ses düzenini duyduğunda, alarm kontrol paneline elektronik bir sinyal gönderir.

Şok Sensörleri , bir duvar, çatı veya yapının diğer bir alanından pound yapmak için güç kullanan bir saldırgan tespit edebilir.

Karbon monoksit (CO) dedektörleri karbon monoksit tespit etmek için kullanılır; Görünmez, kokusuz, renksiz bir gaz. CO saptandıktan sonra, sensör kontrol paneline bir sinyal gönderecek ve bu sesli bir alarm verecektir.

Panik Düğmeleri: bir düğmeye basarak yardım için derhal, gizli bir çağrı gönderir.

Çevresel Sensörler , suyun varlığına tepki verir veya oda sıcaklığında ani artış veya azalış gösterir.

Duman Dedektörleri:yangını tespit etmek için tasarlanmıştır. Orada iki tip iyonlaşma ve fotoelektrik: detektörleri. En yaygın duman dedektörü, iyonizasyon algılama, alev alevlerini çok fazla duman olmadan algılamak için en iyi kullanılır. Fotoelektrik algılama, büyük miktarda duman üreten yanan yangınlara tepki verir. Her iki teknolojinin aynı seviyede ateşte yapılması ve aynı miktarda uyarı vermesi gerekir.

Tuş takımı:güvenlik sistemini kurmak ve devreden çıkarmak için kullanılan bir cihazdır. Tuş takımları genellikle bir binanın giriş veya çıkışının yakınında bulunur. Sistem etkinleştirildiğinde bir kapı veya pencere açılırsa, tuş takımı derhal bir alarm başlatacaktır.

Alarm sistemi kontrol paneli: sistemin beynidir. Çeşitli sensörlerden aldığı bilgileri işleyerek karar işlevini yerine getirir ve buna göre yanıt verir. Örneğin, sistem devreden çıkarıldığında bir kapı veya pencere açıksa, kontrol paneli olayı yoksayar. Ancak, sistem kurulu durumdayken bir pencere açılırsa, alarm izleme merkezinize bir sinyal göndererek ve sesli bir alarm tetikleyerek hemen yanıt verecektir.

Alarm sistemi panelleri, bir telefon hattı üzerinden sinyal gönderen ve alan iletişim aygıtları içerir. Bu sinyaller, eğitimli dispatcherlerin alarm sistemi sinyallerini izlediği merkezi bir alarm izleme merkezine gönderilir. Alarm tetiklenmesi durumunda bir acil durum acil durumunu doğrulamak için bir irtibat görevlisi sizinle irtibata geçecek ve gerekirse sizin adınıza polis veya itfaiye ile temasa geçecektir.

Alarm Sistemi çaydırmak

Bir alarm paneli, bir siren ve / veya lambaları gibi fiziksel alarmları etkinleştirerek tetiklenen bir alarma tepki verir. Bu cihazlar bir saldırganı tesisinizden uzaklaştırabilir veya bir ateş veya karbon monoksit varlığı gibi sizi tehdit eden bir durumla ilgili sizi uyarır.

YERİ ALARM KURULUMU 225x300 - İŞYERİ ALARM SİSTEMİ

 

       HEM KABLOLU HEM KABLOSUZ DESİ ALARM SİSTEMİ

Günümüz de sizlerin talebine göre hem kablolu hem kablosuz desi alarm sistemi kurulabilmektedir. Önceleri teknoloji tam anlamıyla gelişme göstermediği için kullanılmakta olan alarm sistemleri kabloluydu. Ancak gelişme gösteren teknoloji sayesinde kablosuz alarm sistemleri de kurulmaktadır. Bunun seçimi sizlerin isteğine kalmıştır. Kablolu alarm sistemlerinin fiyatı kablosuz sistemleri göre daha uygundur. İki sistemin de işlevi aynı olduğu için birbirinden tek farkı kabloların görselliği bozmamasıdır. Kablosuz sistemler de çevrede kabloların dolaşması mümkün değildir. Böylece evinizin veya iş yerinizin görselliği bozulmamış olur ve kabloların yaratmakta olduğu kargaşadan kurtulmuş olursunuz. Ayrıca kablolarda meydana gelen arızalanmalar da kablosuz sistemler sayesinde son bulmaktadır.

 Hem kablolu hem kablosuz desi alarm, istediğiniz yere rahatlıkla kurulum yapılmaktadır. Eğer kablolu alarm sistemini tercih ettiyseniz bunu bizlere bildirmeniz gerekmektedir. Evinizi veya iş yerinizi koruma altına almak istediğiniz zaman bize ulaşmanız yeterli olacaktır. Profesyonel ekibimiz kurulumun gerçekleşeceği yerde incelemeler yapmakta ve incelemelerin ardından kablolu veya kablosuz sistemin nasıl olacağı hakkında sizlere bilgi vermektedir. Bu bilgilendirmelerin ardından sizlerin tercihine göre işe koyularak kurulum işlemi gerçekleştirilmektedir. Eğer kablolu kurulumu tercih ettiyseniz, ona göre malzemeler tedarik edilmektedir. Tüm sistem kullanılan kablolar sayesinde bir merkezde toplanmaktadır. Günümüz de çoğunlukla ev ve işyerlerinin tam donanımlı olarak korunması istenmektedir. Bu koruma için, izinsiz girişlerin engellenmesine yarayan, yangını, su taşkınını ve gaz kaçağını algılayan özel detektörler kullanılmaktadır. Tüm detektörlerin bağlantısı sistemli bir şekilde sağlanarak ana merkeze toplanmaktadır. Bunlara ek olarak telefon hattından sisteme bir hat çekilerek uyarıların sizin cep telefonunuza da gelmesi sağlanabilmektedir. Hem kablolu hem kablosuz desi alarm sistemlerinden kablosuz alarm sistemini kullanmak istiyorsanız ekibimize bu yönde talebinizi bildirmeniz gerekmektedir. Bu konuda uzman olan ekibimiz sizlerden almış olduğu talebe göre hareket ederek ilgili malzemelerin hazırlanmasını sağlarlar. Böylece sistemin kurulumuna kısa sürede geçerek sorunsuz sistemi sizlere en kısa sürede teslim etmektedirler. Bu sayede ev veya işyerlerinizin güvenli bir şekilde korunduğunu görebilirsiniz ve herhangi bir olumsuz olayla karşı karşıya kalmadığınızı görebilirsiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.