Özellikle büyük şehirlerde hırsızlık girişimleri oldukça fazla gerçekleştiğinden işyerlerin korunması için daha dikkatli olmak gerekiyor. İşyerlerinin akıllı kepenk sistemleriyle beraber hırsızlık girişimi anında devreye girecek alarm sistemlerine de ihtiyaçları var. Bugün birçok işyerinde hem kamera hem de alarm sistemleri beraber kullanıyor. Böylece hırsızlıkla ilgili caydırıcılık daha da arttırılıyor. Mal ve mülkünüzü korumak için alacağınız alarm sisteminde dikkat etmeniz gerekenler ise şöyle:

Kablolu modellere yönelin

İşyeri alarmları için en uygun modeller kabloludur. Bazı kişiler kablosuz modellere yöneliyor ancak bunların 12 ayda bir değişmesi gereken batarya sistemleri vardır. Pille çalışan bu sistemlerin değişim zamanı takip edilmez veya ihmal edilirse alarm sistemleri devre dışı kalır. Bu da, işyerinde güvenlik açığının oluşması anlamına gelir. Yapılması gereken şey, kablolu modellerden yararlanmaktır. Bunların güç kaynağı direk elektrik hattı olduğu için herhangi bir kesinti söz konusu olmaz. Her zaman devrede kalabilir.

Kamera sistemleri mesai saatleri için caydırıcıdır ancak hırsızlık olaylarının çoğu gece gerçekleşir. Gece gerçekleşen hırsızlık olaylarında yaşanılan maddi kayıplar ise daha fazladır. Bundan dolayı gece veya mesai saati dışındaki her vakit için alarm sisteminin devrede olması gerekir. Alarm sistemlerinde olması gereken bir diğer özellik ise, çift siren sistemidir. Bazı alarm sistemleri tek sirenlidir. Bu da caydırıcılık açısından iyi performans sunabilir ancak fabrika gibi büyük yerler için çift sirenli alarm ürünlerinden faydalanmak daha doğru olur.

Haberleşme sistemleri oldukça önemlidir

İşyeri alarm sistemlerindeki haberleşme modülleri oldukça önem arz eder. BU sistemi düzgün bir şekilde çalışmayan alarm sistemleri hırsızlık girişimi esnasında ilgili kişilerin haber almasını sağlayamaz. Haberleşme sistemleri tanımlı telefon numaralarına gönderilen bildirimler sayesinde hırsızlık girişimine hemen müdahale edilmesini sağlayabilir. Hırsızlar da, alarm sistemlerindeki bu özeliklerden haberdardır. Dolayısıyla panikleyerek bir an önce hırsızlık mahallini terk ederler.

Desi Alarm ürünleri sayesinde işyeriniz için en uygun alarm sistemine sahip olabilirsiniz. Birbirinden farklı ürün konseptine sahip Desi alarm, işyeri ihtiyacınız için en uygun modele sahip olmanızda yardımcı olur. Uzman ekip, uzman alarm sistemleri…

Menü