Desi Alarm Sistemleri Ev, iş yerleri, depolar dükkanlar ofisler çalışma ve dinlenme gibi mekanlarda; hırsızlık alarm, yangın alarm, soygun alarm , gasp, tehdit unsuru, haneye tecavüz ve sağlık sorunları gibi tüm durumlarda kullanıcılarına güvenlik sağlamak için geliştirilen sistemdir.

Desi Alarm sistemi amacına göre farklı çalışma prensiplerine sahiptir. Her farklı durum için özelleştirilmiş alarm sistemleri, uygun dedektörlerle/donanımlarla çalışır. Temelde ise prensibi aynıdır. Buna göre, öncelikle sensörlerle yangın, hırsızlık, gaz kaçağı gibi durum algılanır. Sensörlerin gönderdiği sinyallerin alarm sinyaline dönüşmesi sağlanır ve ardından duruma göre alarm izleme merkezine sinyal göndermek, siren çalmak ve sorunun giderilmesine yardımcı olmak gibi işlemler vasıtasıyla alarm harekete geçer.

Hareket sensörü gibi donanımlar korunmakta olan alanda, bir hareketlilik algıladığı anda; alarm durumuna geçerek bağlı ve mevcut ise siren(ler)i aktif ederek çalmaya başlar. Bu sirenler caydırıcı özelliktedir. Buna ek olarak, aboneliğiniz varsa alarm izleme merkez(ler)ine sinyal gönderilerek ilgili birimler evinize gönderilir.

Yangın ve gaz kaçağı gibi durumlarda, ısı, duman ve gaz detektörlerine sahip alarm sistemleri yine aynı mantık ile çalışmaktadır. Dedektörler ısı veya dumanı algılayarak alarm siren(ler)ini aktif eder ve hem sesli olarak çevreyi uyarır hem de izleme merkezine sinyal göndererek adresinize itfaiye yollanır.

Ayrıca desi alarm sistemlerinin şifre paneli (şifre paneli) üzerinde bulunan panik, yangın ve polis butonları sayesinde, acil bir sağlık sorunu, yangın durumu ve olası gasp durumlarında kullanılarak alarm izleme merkezine ya da yakınlarınıza ulaşıp, ambulans, itfaiye veya polis yönlendirmesi yapılıp, hayatınızın kurtulmasını veya başka birinin hayatının kurtulmasını sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.