Oto Alarm Sistemi Hakkında

Oto alarm sistemleri hırsızlara karşı her ne kadar yüzde yüz koruma sağlamasa da caydırıcı özelliğinden dolayı bir çok insan tarafından tercih edilen bir güvenlik ekipmanı olmaya yer kazanmıştır. Özellikle aracın bazı noktalarına yerleştirilen sensörler sayesinde hırsızları engellemekte en etkin rolü üstlenmektedir.

Oto alarmlarında bir çok marka bulunur. Bunlardan bir kısmı yerli üretim, bir kısmı ithal ve geri kalanlar ise çin imalatı ( ucuz ) ürünlerdir. Hepsinde ortak nokta hırsıza karşı caydırıcı olmaktır.

Otomobilimizdeki alarm sistemi özellikle büyük şehirlerde olmazsa olmazlardandır. Genelde mahalle yaşamında olan ve otoparkı bulunmayan semtlerde araçlar gelişigüzel cadde üzerine park edilmektedir. Hırsızların amacı genelde sadece oto teyp, navigasyon vb elektronik araçlar değildir. Günümüzde aracın motor aksamlarının da çalındığı görülmüştür. Bu yüzden kaput kapağına yerleştirilen sensör sayesinde bunun da önüne geçilmiştir.

Emniyet Genel Müdürlüğünün Araç Sahiplerine Uyarıları

  • Kısa süreliğine bile olsa araçtan ayrılmanız gerekiyor ise kontağı kapatın aracınızı kilitleyin. ve kontak nahtarını, ruhsatı araçta bırakmayın.
  • Oto anahtar veya ruhsatı kesinlikle tanımadığınız insanların olduğu bir ortamda açıkta bırakmayınız.
  • Direksiyon ile gaz sistemini birbirine kilitleyen aparat ve oto alarm sistemleri kullanınız.
  • Yeni bir araç aldığınızda mutlaka hırsızlara karşı güvenli olup olmadığını kapıların düzenli kilitlenip kilitlenmediğini kontrol ediniz.
  • Trafikte size arkadan çarpan olursa  ( Hafif şiddette)  araçtan inin ve aracı mutlaka kilitleyiniz.
  • Değerli eşyalarınızı veya araçta değer hissi veren materyalleri araçta bırakmayınız.
  • Aracınızı çok tenha veya ışık olmayan yerler yerine daha merkezi ve park yasağı olmayan yerlere park ediniz.

Sonuç olarak oto alarm sistemleri araçta güvenlik açısından olmazsa olmazlardandır. Aracınıza alarm sistemi taktıracaksanız da mutlaka iyi bir marka seçmenizi tavsiye ederiz. Nasıl çelik kapılarımızda güvenlik için en iyi kilit sistemini seçiyorsak aracımızda da hırsızlara karşı en iyi oto alarm sistemini seçmemiz gerekiyor

Özet
Makale adı
Oto Alarm Sistemi Hakkında
Açıklama
Oto Alarm Sistemi HakkındaOto alarm sistemleri hırsızlara karşı her ne kadar yüzde yüz koruma sağlamasa da caydırıcı özelliğinden dolayı bir çok insan tarafından tercih edilen bir güvenlik ekipmanı olmaya yer kazanmıştır. Özellikle aracın bazı noktalarına yerleştirilen sensörler sayesinde hırsızları engellemekte en etkin rolü üstlenmektedir.Oto alarmlarında bir çok marka bulunur. Bunlardan bir kısmı yerli üretim, bir kısmı ithal ve geri kalanlar ise çin imalatı ( ucuz ) ürünlerdir. Hepsinde ortak nokta hırsıza karşı caydırıcı olmaktır.
Yazar
Yayıncı Adı
Desi Alarm Ve Güvenlik
Yayıncı Logosu
,
Önceki yazı
En İyi Alarm Tavsiyesi
Sonraki yazı
Apartman ve Site Güvenliği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü