DESİ ALARM 1991 yılından bu yana alarm ve kamera sistemleri kurarak ev, işyeri, mağaza, fabrika, apartman ve sitegüvenliği sağlayan ve bünyesinde yer alan çağrı merkezi ile 7/24 hizmet verebilen elektronik güvenlik firmasıdır.

”Müşteri Memnuniyetini” ilke edinmiş olan şirketimiz, bireysel kullanıcıların yanı sıra Türkiye’nin bir çok perakende mağaza zincirine, eğitim ve sağlık kurumlarına, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa ve İletişim noktalarına, İstanbul Şehir Hatları Vapur İskelelerine güvenlik hizmeti sağlamaktadır. İnşaat firmalarının konut güvenliği projelerinde ilk tercihi olan DESİ, farklı sistem seçenekleri ile güvenlik ihtiyacınıza göre profesyonel çözümler üretmektedir.

Desi Alarm Sistemleri satış ve montajda uzman teknik ekibi ve deneyimli kadrosuyla İstanbul genelinde çalışmalarını sürdürmektedir.

DESİ Alarm Sistemi Nedir?

Alarm sistemi, evinizde veya iş yerinizde hırsızlık, yangın, tehdit, soygun, haneye tecavüz ve acil sağlık durumlarını önlemeye çalışan ve böyle bir durum yaşandığı takdirde alarmları sayesinde yardım çağırmayı sağlayan elektronik güvenlik sistemidir. Bu güvenlik sisteminin gönderdiği sinyallerden biri de Alarm Haber Alma Merkezi’ne gelir. Gelen sinyali meydana gelen duruma göre polis, itfaiye veya ambulansa yönlendirerek en kısa sürede yardımın evinize veya iş yerinize ulaşmasını sağlarız.

Alarm sistemi, yerleştirilen dedektörleri aracılığıyla tehlike yaşanan durumu algılar. Merkeze sinyal göndermesinin yanı sıra çıkardığı güçlü siren sesiyle çevresindekileri uyarır. Bu siren hırsızlık veya haneye tecavüz atılımlarında caydırıcı olarak da görev yapar. Bu dedektörler kapı ve pencerelere kurulan manyetik kontak, ortamda hareket eden canlıları tespit eden hareket sensörleri ve olası gaz kaçağı, yangın ve su baskını tehlikelerini algılayan dedektörlerle birlikte güvenliğinizi korur.

Alarm sistemi beş bölümden oluşmaktadır:

Algılayıcılar: Tehlikeyi sezerek alarm panelindeki bir kontağın konumunu değiştirerek ses, ışık ve sinyal yayarlar. Manyetik kontak, cam kırılma dedektörü, darbe dedektörü, gaz ve duman dedektörü, su baskını dedektörü ve hareket algılayan bütün sensörlerde algılayıcılar görülebilir.
Alarm panelleri: Dedektörleri bağlamak için kullanılan zon girişleri, kullanıcı sayısının göstergesi, sisteme bağlı olan keypad (tuş takımı) sayısının göstergesi, yönetilen ve kontrol edilen bölüm sayısının göstergesi ve ek olarak sisteme bağlanan donanımların göstergesi olarak birçok özellikte olabilirler. Çok sayıda giriş ve çıkış yerleri vardır. Ayrıca evinizde veya iş yerinizde elektrik kesintisi yaşadığınızda paneller sayesinde sistemin yedek kaynakları devreye girer. Böylece alarm sisteminiz çalışmaya devam eder ve güvenliğiniz aksamaz.
Uyarıcılar: Siren, flaş, tehlike anında telefonla arama ve GSM modülleri sesli ve görsel uyarıcılardır. Alarm kurulduktan sonra eve veya iş yerinize kapı ya da camları zorlayarak girmeye çalışan biri olduğunda ve yangın, su baskını ve doğal gaz kaçağı gibi olası tehlike anlarında tetiklenirler. Ayrıca sabotaja karşı donanımı tanıyarak kendilerini kitleme özelliğine de sahiptirler. Alarm panellerinde olduğu gibi elektrik kesintilerinde kendi yedek enerji kaynakları vardır.
Sistem kontrol: Yazı ekranlı veya ışıklı keypad, IR ve RF uzaktan kumandalar, telefon, bilgisayar ve internete bağlanabilen her elektronik cihaz bu bölüme girer. Sistemi kontrol edebilecek her alet kumanda aracı olarak sayılır. Sistemin bu parçaları arasındaki bağlantı kablolu ya da kablosuz olabilir.
Alarm sistemleri farklı eklentilerle farklı alanlarda koruyucu özellik gösterseler de genellikle beş temel alanda tehdit ve kazaları önlemek için kullanılır. Bunlar:

Hırsızlık
Yangın
Gaz Kaçağı
Su Baskını
Acil Sağlık
durumlarıdır.

Hırsızlara karşı hareket sensörleri, kapı ve camlara yerleştirilen dedektörler ve ihtiyacınıza göre ek olarak alabileceğiniz akıllı güvenlik çözümleri mevcuttur. Tehlike anını anlayan alarm sistemi, siren çalmanın yanında merkeze de sinyal gönderir. Merkezimiz sizi ortalama 10 saniye içinde arar ve tehlike anı devam ediyorsa bu durumu en kısa sürede bir çözüme ulaştırır.

Olası yangın tehlikelerinde tedbir olarak duman-ısı dedektörleri mevcuttur. Beklenmedik duman oluşumu veya ani sıcaklık değişimlerini algılayarak alarm haber alma merkezimizi harekete geçirir. Merkezimizden tehlikenin yaşandığı konuma itfaiye yollanır. Ayrıca olası yangından anında haberdar olursunuz çünkü alarm tehlikeyi algıladığı anda yüksek ses ve güçlü ışıkla sizi haberdar eder.

Gaz kaçağında yangın ve hırsızlık gibi gözle görülen bir tehlike yoktur, çoğu gaz kokusuzdur. Ama gaz dedektörleri LPG, karbonmonoksit ve doğal gaz sızıntısını tespit ederek sirenle sizi uyarır, merkezimize gönderdiği sinyal aracılığıyla da yetkilileri konumunuza ulaştırmamızı sağlar.

Acil sağlık durumlarında panik butonu ile evinize veya iş yerinize ambulans çağırabilirsiniz. Bu buton hem taşınabilir olup yanınızda gezdirebileceğiniz bir araç hem de alarm paneline sabitleyebileceğiniz bir hayat kurtarıcısıdır.

Alarm ve güvenlik sistemleriyle hem evinizde hem de iş yerinizde yaşantınıza korkmadan, tedirgin olmadan ve hayatınıza ara vermeden devam edersiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.