İşyerlerine ve evlere yönelik hırsızlık girişimlerinin arttığı günümüzde, alınması gereken tedbirler arasında alarm sistemleri önemli bir yer tutuyor. Ev veya işyeriniz için alarm sistemi almadan öncede bilmeniz gereken bazı şeyler. Doğru bir alarm sistemi seçmek hırsızlıkla ilgili girişimlerin boşa çıkması için oldukça önemlidir. Yazımızda, ülkemizdeki alarm sistemlerine yönelik detaylı bilgiler veriyoruz.

Yerli bir alarm sistemi tercih edin

Ülkemizdeki alarm sistemlerinin birçoğu ithal ediliyor. Bu da, alınan alarm sistemiyle ilgili birçok açıdan sorunla baş etmeniz anlamına geliyor. Çünkü ithal edilen ürünlerin yapısı Türkiye’ye uymuyor ve yaşanan uyumsuzluklardan kaynaklanan güvenlik açıkları söz konusu olabiliyor. Ayrıca ithal edilen alarm sistemleri, oldukça yüksek fiyattan satılıyor. Bunun sebebi, yüksek kur ve gümrük vergileri. Bütçenizi korumak için hem de Türkiye’deki haberleşme sistemlerine uyum sağlayacak bir alarm sistemi için yerli üretimlere odaklanmanız gerekiyor.

Servis hizmetleri kalitesi

Bir ürünün kaliteli olduğunun en önemli göstergelerinden birisi, servis hizmetleridir. Servis hizmeti olmayan veya kalitesiz olan ürünlerin kalitesizliği de ortadadır. Bunların herhangi bir sorun ve arıza çıkartmaları halinde muhatap bulamama gibi bir problem söz konusudur. İthal ürünlerde de bu tür sorunlar oldukça fazla yaşanıyor. İthalatçı firmanın servis hizmeti sunmaması müşterileri mağdur edebiliyor. Yerli alarm sistemleri içerisinde en iyi servis hizmetlerini sunan Desi Alarm ile herhangi bir sorun yaşamadan hızlı ve kaliteli şekilde servis hizmetleri temin edilebiliyor. Yerli ve ithal arasındaki bu fark da önemli bir eleme kriteridir.

Hangi markanın ürününü alacağınız konusundaki iki önemli kritere dikkat ettikten sonra işyeri veya eviniz için doğru alarm ürününü seçmeniz gerekiyor. Bu açından kablosuz ürünlerin ev için daha uygun olduğunu ifade edebiliriz. Çünkü, evin dekoratif yapısına zarar verebilecek kablolar bu alarm ürünlerinde yer almaz. Ancak işyeri için tercih edilmesi gereken alarm ürünleri mutlaka kablolu olmalıdır. Kablosuz ürünler bataryalıdır ve 12 ayda bir bataryasının değişmesi gerekir. Bunun aksatılması halinde güvenlik açığı söz konusu olur. Bu durumun işyeri için yaşanma ihtimali uygun olmaz.

desi alarm nasıl 300x201 - Nasıl Bir Alarm Sistemine İhtiyacınız Var?

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.