alarm-sistemi-ve-kamera-sistemi

Kamera Sistemleriyle Güvenlik Sağlanabilir Mi?

Güvenlik tedbirleri denildiği zaman akla ilk gelen kamera sistemleridir. Kamera sistemleri sadece güvenlik için değil aynı zamanda bazı dükkanlar için müşteri-esnaf anlaşmazlığında da önemli bir başvuru adresidir. Ancak asıl amacın hırsızlık gibi girişimlerin söz konusu olmasını engellemektir. Tabi kamera sistemleri bu hususta oldukça başarılıdır diyemeyiz. Bunun sebebi, artık kamera sistemlerini de aşabilecek veya kamera sistemin varlığından çok da çekinmeyen hırsız tiplerinin ortaya çıkmasıdır. İş saatleri içerisinde gerçekleşecek her türlü ufak tefek hırsızlık olaylarının anlaşılması için kamera sistemleri önemlidir. Ancak kamera sistemleriyle beraber alarm sistemlerinin de kullanılması gerekir.

Kamera sistemlerinin caydırıcılığı!

Bugün kamera sistemleri çok gelişti ve kayıt odalarıyla beraber yüksek çözünürlükte ses ve görüntü kaydının söz konusu olmasını sağlayabiliyor. Bu sayede birçok açıdan şirket ve firmalara yarar sağlayacak bir avantaj silsilesinin ortaya çıktığını ifade edebiliriz. Hırsızlıkla beraber daha farklı sorunların çözümünde de kamera gibi sistemlerden geriye dönük araştırmalar yapılabilmesi oldukça faydalı bir sistemin birçok kurum ve firma tarafından kullanılabilirliğini arttırıyor. Hırsızlıkla ilgili caydırıcılığı da bir başka kullanım nedenidir.

Hırsızlık suçlarının tespit edilmesinde kamera kayıtlarının çözümlenmesi güvenlik personellerinin de işini oldukça rahatlatan bir durumu ifade ediyor. İş saatlerinde de meydana gelebilecek hırsızlıkların önlenmesi de kamera sistemleriyle mümkün olabiliyor. 7/24 kamera sistemleriyle mağaza gibi büyük yerlerin izlenmesi olası hırsızlık girişimlerini tespit edilerek hızlı şekilde müdahaleyi mümkün kılabiliyor.

 

Kamera sistemleri gece gerçekleşebilecek hırsızlık girişimlerini önlemekte zayıf kalabilir. Bu nedenle alarm sistemleriyle birlikte kullanılması lazımdır. Gece gerçekleşebilecek hırsızlıklarda kamera sistemlerinin yönünün değiştirilmesi veya kar maskeleri kullanılarak kameranın yüz görüntüsü almasının engellenmesi gibi şeyler söz konusu olabiliyor. Ancak alarm ürünleri için bunlara benzer bir kurnazlıkla aşılabilmesi mümkün değildir. Hırsızlık girişiminin başından itibaren devreye girerek, haberleşme sistemiyle kolluk kuvvetlerinin de hırsızlık girişiminden haberdar olmasını sağlayan alarm ürünleri hırsızların kaçmasını sağlayabilir.

Kamera sistemleri ve alarm sistemleriyle ev ve işyerlerinizi hırsızlara karşı koruyun!

,
Önceki yazı
Ahd Kamera Ve İstanbul Ahd Kamera
Sonraki yazı
Eviniz Ve İş Yeriniz İçin Desi Alarm Tavsiyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü