AHD KAMERA: BILMENIZ GEREKEN GERÇEKLER 

Eski konvansiyonel analog video gözetim sisteminizi yükseltmeye karar verdiniz mi? Ya da yeni bir “High Definition” analog gözetim sistemi satın alıp takmayı planlıyorsunuz? AHD, CVI ve TVI gibi farklı HD-coaxial teknolojilerin önünde baş ağrısı hissedebilirsiniz. Dolayısıyla aklınıza bir soru gelebilir: “hangisi aralarında en iyisi hangisidir?”. Çevrimiçi arama yaparken, birçok teknoloji, her bir teknolojinin analog video gözetim sisteminiz için ideal bir seçim olduğunu teşvik eder. Bu soruna sadece son kullanıcılar tarafından rastlanılmıyor, bazı kamera üreticileri bile karar veremiyor. Bu yazıda size AHD kamerayla ilgili bilmeniz gereken bazı gerçekleri ve gerçekleri paylaşmayı düşünüyoruz.

AHD fotoğraf makinesi hakkında bazı temel bilgileri size tanıtmayacağız, çünkü böyle birçok türde makaleyi çevrimiçi bulabilirsiniz. Geçmişte, AHD fotoğraf makinesini önce piyasaya sürüldüğünde tanıtmak için bazı makaleler yazdık. Bu makalenin faydalı olduğunu düşünüyorsanız, lütfen yer imi koyun ve bu sayfayı paylaşın.

1 # 720p AHD, Sony Effio 700TVL’den daha iyi mi?

İnsanlar Sony Effio’yu oldukça yakından tanıyorlar, Effio analog video gözetim pazarındaki ana ürün olarak kullanılıyor. CVI, AHD, TVI ürünleri yürürlüğe girdikçe parıltıları giderek kaybolur. Nextchip’e göre (Kore çipset üreticisi, AHD teknolojisinin geliştiricisi), AHD’nin üç sürümü var: AHD 0.8, AHD 1.0 ve AHD 2.0. AHD 1.0, 720p yüksek çözünürlüklü (HD) video yakalama ve kayıt işlemini destekleyebilir. AHD 2.0, 1080p tam yüksek tanımlı (FHD) çözünürlüğü destekleyebilir. AHD 720p Sony Effio 700TVL’den daha iyi mi? Cevap hayır, gerçek test sonucu AHD 720p Sony Effio 700TVL’ye eşittir.

2 # 720p AHD vs 720p IP Kamera, hangisi daha iyi?

Gözetim endüstrisinde neredeyse beş yıldır teknisyen olarak. Müşteriler yeni bir video gözetim sistemi kurmak istediğinde IP video gözetim sistemini öneriyorum. Analog HD-coaxial teknolojilerin daha ucuz ve “720p / 1080p” HD video sunmayı başarabildikleri inkar edilemez, ancak IP kamera sistemi gelecekteki kanıtıdır. Koaksiyel kabloların değiştirilmesi kolay olmadığı için mevcut analog sistemi yükseltmek istemiyorsanız, HD aşırı koaksiyel ürünler iyi seçimler olabilir. Yani, 720p AHD / CVI / TVI vs 720p IP kamera, daha iyi? Cevap 720p IP kamera daha iyidir. Son kullanıcının raporundan, 720p AHD görüntü çözünürlüğü 720p IP kameradan daha düşük ancak 960P (1,3 megapiksel çözünürlük) görüntü kalitesi, IP kameralardan gelen 720p görüntülere eşit.

Özetle:

720p AHD / CVI / TVI = Sony Effio 700TVL analog kameralar
960P AHD / CVI / TVI = 720p (1.0MP) Ağ kameraları
1080P AHD / CVI / TVI = 960P – 1080P (1,3MP – 2MP) Ağ kameraları
3 # AHD kameralar geleneksel monitöre bağlanabilir mi?

Analog kamera + nextchip TX (verici) yonga seti = AHD kamera, bu AHD kameranın geleneksel monitöre bağlanamayacağı anlamına geliyor. AHD kameralar geleneksel monitöre bağlandığında, CRT monitör görüntü gösterebilir, ancak siyah / beyaz renktedir. Buna ek olarak, AHD kameralar da Analog Matrix ve diğer video aktarımı, kayıt ve görüntüleme cihazı ile çalışamaz. AHD kameralar geleneksel DVR ile çalışabilir mi? Pekala, bu soru için biraz karmaşıktır, bunun bir paragraf alabileceğini söylüyoruz.

4 # AHD kameralar 960H DVR’niz ile birlikte çalışabilir

Yukarıdaki başlıkta da görüldüğü gibi, AHD kameralar 960H DVR ile çalışabilir. Açıklamama izin ver:

1. AHD kameralarınıza bağlı olarak: AHD kameraların toplam üç biçimi vardır; AHD 0.8, AHD 1.0, AHD 2.0. AHD 0.8 biçimini destekleyen AHD kamerayı seçerseniz, kamera 960H çözünürlük sağlayacak, bu nedenle geleneksel 960H DVR ile çalışacaktır. Nextchip’in AHD’nin geleneksel analog video gözetim sistemi ile uyumlu olduğunu iddia etmesinin nedeni de budur.

2. DVR’larınıza bağlı olarak: DVR donanımına göre DVR üreticileri hızlı ADVR (AHD DVR) geliştirdiler. ADVR’nin çoğu CIF, D1, 960H / AHDL, AHDM gibi farklı çözünürlükleri destekler. Bu, DVR’nin hem konvansiyonel CCTV kameralar hem de AHD kameralar ile çalışmasını sağlar.

5 # Pek çok AHD kamerası, 1000TVL, 1200TVL veya 2000TVL çözünürlük sunmayı talep ediyor, doğru mu?

Daha fazla müşteri kazanmak için, bazı güvenlik kamerası üreticileri ürünleri üzerinde hayali TV hattı özelliklerini kullanabilir. Gerçek ürün görüntüsü çözünürlüğü iddia edilen çözünürlüğe erişemeyebilir. 1000TVL, 1200TVL veya gülünç 2000TVL vs doğru değil. Bunu netleştirmek için, bazı IP kameraların test raporlarını okumalıyız.

Panasonic WV-SPN631: 2MP IP kamera, test edilmiş yatay çözünürlük 1000TVL’dir
Http://www.unifore.net/product-highlights/panasonic-wv-sfn531-2-4mp-network-camera-test-report.html
Hikvision DS-2CD4026FWD / D: 2MP IP kamera, test edilmiş yatay çözünürlük 1100TVL’dir
Http://www.unifore.net/product-highlights/hikvision-2-megapixel-low-light-wdr-network-camera-review.html
KEDACOM IPC185: 4K UHD IP kamera, test edilmiş yatay çözünürlük 2000TVL’dir
Http://www.hkvstar.com/product-news/test-report-review-4k-uhd-network-camera.html
Hikvision DS-2DE5120I: 1.3MP ağ PTZ kamera, test edilmiş çözünürlük 900TVL’dir
Http://www.hkvstar.com/product-news/1-3mp-ip-ptz-camera-review-hikvision-ds-2de5120i.html
Yukarıdaki test raporları ASMAG dergisi tarafından yayınlandı (yalnızca Çince), kamera çözünürlüğü test kartı kullanarak çözünürlüğü ölçtüler. Temel olarak, test edilen sonuçlar doğrudur. Yani, bir “2000TVL” AHD kamera alabilirsiniz, ancak gerçek çözünürlüğü 960P’dir. Bu, müşteriler AHD kameralarını satın almaktan mutluluk duyduklarında olur, ancak ürünler yüklendikten sonra aldatılmış gibi hissedilir. Bazı AHD kameralar görüntü kalitesini mevcut 960H ürünlerinden daha düşük olan videoya bile uygularlar.

6 # AHD kameralarınız için ADVR nasıl seçilir?

AHD reklamı yapılmış kadar iyi olmasa da yine de AHD ürünlerini denemek isteyebilirsiniz. Öncelikle, 960P AHD kameraları seçtiğiniz için, cesur girişiminiz konusunda kendinizi suçlamıyorsunuz. İkincisi, doğru bir ADVR seçmeniz gerekiyor. Doğru bir ADVR seçmek için aşağıdaki iki şeyi göz önünde bulundurmanız gerekir:

1. Kayıt ve Oynatma çözünürlüğü

Daha yüksek çözünürlüğü destekleyen veya en azından AHD kameralarınızın çözünürlüğünü karşılayan ADVR’leri seçme. Şahsen, DVR’nın desteklediği en yüksek kayıt çözünürlüğü olduğu için 1080p AHD DVR’leri satın almasını öneriyorum. AHD DVR spesifikasyonuna göre üç kayıt biçimi vardır:

AHDL: AHD 0.8, 960H AHD kameralar ve geleneksel analog kameralarla çalışır
AHDM: AHD 1.0, 960P / 720P / 960H AHD kameralar ile çalışır
AHDH: AHD 2.0, 1080P / 960P / 720P / 960H AHD kameralar ile çalışır
2. Saniyede Çerçeve (FPS)

Kare hızı, saniye başına görüntüleme veya kayıt çerçevesi anlamına gelir. Kare hızı için, gerçek zamanlı kayıtta tüm DVR, saniyede 30 (NTSC) / 25 (PAL) kareye çıktığında, DVR saniyede 30 kareye oranla daha fazla kare hızı kaydedebilir. Kaliteli bir analog video gözetleme sistemi elde etmek için, gerçek zamanlı kayıt sağlayan DVR’leri kullanmanız gerekir.

Seninle paylaşmak için küçük bir hikaye: Birkaç gün önce, bir müşteri web sitemizi buldu ve bizimle sohbet etti, 960H DVR kiti satın aldı ve DVR’nin yalnızca 12 FPS’de 960H kaydetmesini destekleyebileceğini bildirdi. Gerçek zamanlı kayıt olmadığını anladıktan sonra, DVR’yi satıcıya geri göndermeye karar verdi. Yani, size bir basit ipucu, ne zaman satın DVRs, kayıtları FPS belirtimi bilmeli, tedarikçiler “gerçek zamanlı” iddia rağmen.

7 # AHD, CVI, TVI ARASINDA KARŞILAŞTIRMA

AHD, CVI, TVI piyasaya çıktığından bu konu tartışılmıştır. Nedeni çözünürlük ve iletim mesafesi açısından çok basit, çok benzer. AHD, CVI, TVI karşılaştırması yerine CVI / AHD / TVI, HD-SDI, IP arasındaki farkı öğrenmek isteyebilirsiniz. Önceki yazım, bu konuda çok bilgi sunabilir.

CVI ile karşılaştırıldığında, AHD ve TVI açık teknolojilerdir. Akılda tutun, birbirleriyle uyumlu değildir, asla olamazsınız. Bu analog teknolojiler arasında birlikte çalışabilirlik büyük bir sorundur. Bu, AHD kameralar kullanıyorsanız, AHD DVR’leri kullanmanız gerekir. CVI kameralar CVI DVR’lerle çalışmalıdır, TVI kameraları TVI kameralarıyla çalışmalıdır. Dahua, Hikvision, Nextchip, bunu çözmek için birlikte işbirliği yapmak istemiyorlar.

8 # Gerçek Bir AHD Kamera Sistemi İncelemesi

Bir müşteri mevcut analog sistemin High Definition sistemine yükseltilmesini ve koaksiyel kabloların duvarın içine mühürlenmesini istediğinden, yeniden kablolamayı zorlaştırıyor, bu nedenle HD-koaksiyal özümler kullanmayı düşünüyorlar. CVI, TVI, AHD arasında seçim yapmak istiyoruz.

AHD, diğer HD-aşırı koaksiyel teknolojilere kıyasla oldukça yeni bir teknoloji olduğundan, öncelikle AHD’yi test ettik. 8 adet 960P AHD fotoğraf makinesi ile bir set 8CH AHD DVR (AHD-M, 960P’yi destekliyoruz) kullandık. Paketi aldıktan sonra derhal test yaptık. 960P görüntü kalitesi çok keskin ve canlı. Test etmek için 200 metre koaksiyel kabloya bağlandıktan sonra, görüntüleri değişti bulamadık, ancak yine de bazı sorunlarla karşılaştık:

1. DVR 4 video kayıt modunu destekler: Dijital mod (8CH 1080P, 960P AHD-M desteği), Analog mod (8CH 720P AHD-L, D1, CIF), 4CH Ağ 1080P modu, 1CH Ağ 1080P + 8CH Ağ 720P. 960P modunu seçerseniz, DVR geleneksel analog kameralarla çalışamaz; geleneksel analog kameraları bağlarsanız DVR 960P’yi destekleyemez. Sonuç olarak, 960P kaydı tek başına çalışabilir, klasik analog kameralarla birlikte olamaz.

DVR’nin 4CH 960P + 4CH D1 modunu destekleyip desteklemediğini distribütöre danıştık, “can not” cevabını verdi.

2. Mevcut AHD-M DVR’ler yalnızca en fazla 8 kanalı desteklemektedir. Ancak CVI ve TVI’nin 16-32 kanal DVR’leri var. Müşterilerimizin çoğu 16 kanallı (veya daha fazla) DVR kullanıyor, bu nedenle bu DVR’ler tamamen değiştirilemez.

Son olarak, AHD ve CVI arasında karşılaştırıldığında, AHD kamera görüntü renklerinin canlı olduğunu, CVI kamera görüntü renklerinin bastırıldığını keşfettik. Ayrıca AHD’yi ve CVI’yi birbirine bağlamaya çalıştık, bulduk:

AHD kameralar CVI DVR’ye bağlanır: Siyah / Beyaz görüntüler, 3-5s görüntüler kaybolur, 1-2s görüntüler geri yüklenir.
CVI kameralar AHD DVR’ye bağlanır: S / B görüntüleri, başka sorun yok. Çözünürlük temel olarak eşit CVI kameranın çözünürlüğüdür.
9 # ilave

AHD Fotoğraf Makineleri Yonga Seti + Görüntü Algılayıcı

Biçim Yonga Seti (NextChip) Görüntü sensörü Etkin Piksel Sayısı
AHD 720P / 960H NVP2431H Sony IMX225 1280×720
AHD 720p / 960H NVP2431H Sony IMX238 1280×720
AHD 1080P NVP2441H OmniVision OV2710 1920×1080
AHD 1080P + 960H NVP2441H Aptina AR0230 1920×1080
AHD 1080P NVP2441H Sony IMX222 1920×1080
AHD 960P NVP2431H PixArt 5130 1280×960
AHD 960P NVP2431H Aptina AR0130 1280×960
AHD 720P NVP2431H Aptina AR0141 1280×800
AHD 960P NVP2430H Sony IMX238 1305×1049
AHD 720P NVP2431H OmniVision OV9712 1280×720

 

İstanbul İlçeleri
İstanbul ilçeleri; coğrafi konumları, nüfus ve tarih bilgileri, semtleri…

İstanbul’un 39 ilçesi hakkında öğrenmek istediğinzi her şey burada:  Zeytinburnu ahd kamera,Adalar ahd, Arnavutköy ahd kamera , Ataşehir ahd kamera, Avcılar ahd kamera, Bağcılar ahd kamera, Bahçelievler ahd kamera, Bakırköy ahd kamera, Başakşehir ahd kamera, Bayrampaşa ahd kamera, Beşiktaş ahd kamera, Beylikdüzü ahd kamera, Beyoğlu ahd kamera, Büyükçekmece ahd kamera, Beykoz ahd kamera, Çatalca ahd kamera, Çekmeköy ahd kamera, Esenler ahd kamera, Esenyurt ahd kamera , Eyüp ahd kamera, Fatih ahd kamera, Gaziosmanpaşa ahd kamera, Güngören ahd kamera, Kadıköy ahd kamera, Kağıthane ahd kamera, Kartal ahd kamera, Küçükçekmece ahd kamera, Maltepe ahd kamera, Pendik ahd kamera, Sancaktepe ahd kamera, Sarıyer ahd kamera, Silivri ahd kamera, Sultanbeyli ahd kamera, Sultangazi ahd kamera, Şile ahd kamera, Şişli ahd kamera, Tuzla ahd kamera, Ümraniye ahd kamera, Üsküdar ahd kamera,

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.