Kamera Sistemimde Ne Tür Kamera Kullanmalıyım?

Genellikle kullanılan kameralar bullet tip olan kameralardır. Bu kameralar dış hava koşullarından etkilenmemekte birlikte istediğiniz lens ve gece görüşü opsiyonlarına sahip kameralardır. Bizim önerimiz apartman iş yeri fabrika gibi yerler için eğer genel bir görüntü isteniyor ise 3.66mm lens özelliğine sahip en az 720p çözünürlüğe sahip kameralar kullanmanızdır. Piyasada en yaygın olarak kullanılan kamera tipleri de bunlardır.

Kamera Türleri Nedir?  Ve Kamera Özellikleri Nelerdir?

Piyasada kullanılan en çok bilinen kamera türleri; Box Kamera, Bullet Kamera, Dome Kamera, Balıkgözü Kamera, Küp Kamera ve Speed Dome Kameradır.

Box kameralar dış hava koşullarına uygun değildir. Dışarıda kullanılacaksa hausing ile kullanılmalıdır. En büyük artısı istediğimiz lensi üzerine takabiliriz. Almak istediğimiz görüntüye göre istediğimiz lensi alıp üzerine rahatça takabiliriz. Üzerinde takılacak lensin harici olarak satılmasından, dış ortamlar için housing gerektirdiğinden ve bullet kameraların fiyat ve kalitelerinin artık artması ile son zamanlarda çok kullanılmamaya başlanmıştır.

Kamera Sistemleri Çeşitleri

Bullet Kamera ise günümüzde en yaygın şekilde kullanılan kamera türüdür. Nedeni fiyatı uygun, geniş lens seçeneğine sahip, lensi kameranın içinde geldiğinden dolayı ayrı bir lens almamıza gerek kalmamasından, dış hava koşullarına kendi kasası sayesinde dayanıklı, yağmur, çamur, nem ve güneşten kesinlikle etkilenmediğinden çoğunlukla housing gerektirmeyen kameralar olmasından dolayı çok tutulmaktadır.

Dome Kameraların ise çoğu iç ortamlar için üretilmiştir. Az yer kaplamasından, tavana direkt şık bir şekilde montajı yapılmasından ve bullet kameralar ile dış hava koşulları hariç aynı özellikleri taşımasından dolayı iç mekânlarda en çok kullanılan kameralardır.

Balıkgözü kameralar ise bir kamera ile tıpkı bir balıkgözü misali tavana takıldığında 360 derece eksiksiz görüntü verip bunu ekranda ister tek isterseniz dört kamera varmış gibi dörde bölmenize yardımcı olan dar açılı köşeli yerlerde 2-3 kamera yerine tek başına iş görebilecek kamera tipleridir.

Önceki yazı
Desi Ev Alarm Sistemleri Fiyatları
Sonraki yazı
Desi Alarm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü