Kablosuz Alarm Sistemlerinin Özellikleri

Kablosuz alarm sistemleri, PIR dedektörleri ile dizayn edilir. Kolay kullanılabilir panelleri üzerinde mikrofon ve hoparlör bulunan kablosuz alarm sistemleri, SIM kart seçeneğinde veya internet bağlantı özelliklerinde kullanılır. Uzaktan bağlantı opsiyonu sağlayan alarm sistemleri, diafon tasarımlarında çift yönlü konuşma fonksiyonu sağlar.

Dahili siren sistemleri ve alarm devre kombinasyonları ile tasarım edilen ürünler, programlanabilir unsurları ile çalışma sistemi sunar.

Kablosuz Alarm Sistemlerinde Kurulum Özellikleri

Alarm takip merkezine bağlanabilen sistemsel özellikleriyle, dijital platform özellikleri sunabilen cihazlardır. Web kullanımı sağlayan panelleri ile hem yazılım güncelleme hem de programlama gibi unsurlar sağlanır.

Alarm kurma fonksiyonunun yanı sıra devre dışı bırakma unsurları ve kablosuz ek donanımlar ile senkronize olarak kullanılabiliyor. Binaların dış cephesine ve konut iç kısmına dizayn edilen kablosuz alarm sistemleri, güvenliğin üst boyutta sağlanmasına olanak sunuyor.

Genellikle kolay kurulum ve kolay kullanım özellikleri sağlayan kablosuz alarm sistemleri, akıllı cihazlar ve bilgisayarlardan kullanılabilir özellikleriyle oldukça konforludur.

Kablosuz Alarm Sistemi
Kablosuz Alarm Sistemi

Kablosuz Kamera Güvenlik Sistemleri

Ayarlanabilir sistem özellikleri ile alarm durumunun en kısa sürede analiz edilmesini sağlayan kamera güvenlik sistemleri, kablosuz kamera kullanımları ile ekstra güvenlik sağlıyor. CCTV kamerası veya IP kamera sistemi ile izlenebilir kombinasyon sağlayan kameralı güvenlik sistemleri, wi-fi bağlantı opsiyonları ile kullanılıyor.

Genellikle 12 V enerji ile çalışan kablosuz alarm sistemleri, farklı ekipmanlar ve dedektör sistemleri ile senkronize olarak kullanılabilir.

Kablosuz Alarm Sistemlerinin Teknik Özellikleri

Her bir cihaz farklı donanımlar ile dizayn ediliyor. Kablosuz sistemlerde, ana ünite elektronik cihaz kapsamında çalışma sistemi sunarken diğer ekipmanların bluetooth, kızılötesi veya wi-fi seçenekleriyle doğrudan bağlantı özellikleri tasarım edilir.

Cihazların teknolojik özellikleri, enerji gereksinimleri ve jeneratör sistemlerine göre farklılıklar sunulur. Can ve mal güvenliğinin sağlanması, risk ve tehlike durumlarında haberdar etmesi ve caydırıcı özelliklerinin kullanılması için tasarım edilen ürünler, ev tipi ve işyeri tipinde imal ediliyor.

Kentsel alanlarda kullanılan daha kapsamlı ürünler ve endüstriyel türde üretilen fabrika, üretim tesisleri gibi geniş alanlarda kullanılan farklı alarm sistemi çeşitleri bulunuyor.

Önceki yazı
Kablolu Alarm Sistemlerinin Özellikleri
Sonraki yazı
En Ucuz Ev Alarm Sistemleri Hangileri?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü