İşyeri Güvenlik Alarmı Çözümüne Mi İhtiyacınız Var

işyeri alarm sistemlerinde artan hırsızlık vakalarına karşı çelik kapılar, panjurlar veya amatör güvenlik sistemlerine güvenmek zorunda değilsiniz. İş yerinizde tam güvenlik için Ücretsiz tahmini için aşağıdaki formu doldurarak bir başvuru yapmanız yeterlidir. Ardından, ekibimiz işyeriniz için en uygun sistemi belirleyecek ve kısa sürede kuracaktır.

Desi İşyeri Güvenliği Sistemi, yalnızca işyerinizi hırsıza karşı korumakla kalmaz aynı zamanda otomatik açılma-kapama kontrolleri ve raporlama sayesinde şirketinizin açılış ve kapanış saatlerini kontrol ve takip etmenizi sağlar. Çalışanlar da dahil olmak üzere herkes, iş yerinize yalnızca istediğiniz zaman girebilir. Aksi takdirde, alarm sistemi tarafından size bildirilecek ve bu nedenle, Kontrol ve güvenli olacaksın.

saldırı olduğunda; İlk alarm sistemi devreye girer ve ortamı ışıklar ve seslerle uyarır. Çevreyi 108 desibel sesle uyaran Siren sistemi de bir caydırıcılık özelliğine sahiptir. Güvencem Alarm İzleme Sistemine sinyallerle eşzamanlı olarak ulaşan Sirenler Güvencem Operatörleri tarafından değerlendirilir ve durum hem polis hem de polis departmanına bildirilir. Dolayısıyla, Desi koruması altındaki bölgeye hızlı tepki sağlanmaktadır.

Güvenlik Alarm Sistemleri Nasıl Çalışır

Elektronik alarm sistemleri, suç faaliyetini veya tehdit edici diğer durumları saptamak, belirlemek ve caydırmak için tasarlanmış üç bileşen parçadan oluşmaktadır. Bir alarm sistemi, bir işgal, yangın, gaz kaçağı veya çevresel değişiklikler gibi bir olayı tespit edebilir; Olayın tehdit oluşturup oluşturmadığını belirlemek; Ve daha sonra etkinlik hakkında bir bildirim gönderin.

Aktiviteyi algılayan bir alarm sisteminin bileşeni bir sensör olarak adlandırılır. İşyerinizi korumak için kullanılabilecek bazı yaygın sensör türleri.

Kapı ve pencere kontakları, bir kapının veya pencerenin açılıp kapanmasını gösteren anahtarlardır. Anahtar, bir kapıya veya pencereye monte edilir ve çerçeveye tutturulmuş bir mıknatıs ile kapalı tutulur. Kapı veya pencere mıknatısdan uzaklaştığında anahtar açılır ve alarm kontrol paneli tarafından algılanır.
Hareket Sensörleri büyük bir odada hareket veya hareketi algılayabilir.
Cam Kırılma Dedektörleri , cam kırma sesini sürekli dinlemek üzere tasarlanmıştır. Cam kırılma detektörü, kırılan camdan kaynaklanan ses düzenini duyduğunda, alarm kontrol paneline elektronik bir sinyal gönderir.
Şok Sensörleri, bir duvar, çatı veya yapının diğer bir alanından sarkmak için güç kullanan bir saldırgan tespit edebilir.

Karbon monoksit (CO) dedektörleri karbon monoksit tespit etmek için kullanılır; Görünmez, kokusuz, renksiz bir gaz. CO saptandığında, sensör kontrol paneline bir sinyal gönderecek ve bu sesli bir alarm verecektir.
Panik Düğmeleri, bir düğmeye basarak yardım için derhal, gizli bir çağrı gönderir.
Çevresel Sensörler , suyun varlığına tepki verir veya oda sıcaklığında ani artış veya azalış gösterir.
Duman Dedektörleri , yangını tespit etmek için tasarlanmıştır . Orada iki tip iyonlaşma ve fotoelektrik: detektörleri. En yaygın duman dedektörü, iyonizasyon algılama, alev alevlerini çok fazla duman olmadan algılamak için en iyi şekilde kullanılır. Fotoelektrik tespit, büyük miktarda duman üreten yanan yangınlara tepki verir. Her iki teknolojinin aynı düzeyde ateşte yapılması ve aynı miktarda uyarı vermesi gerekir.
Tuş takımı , bir güvenlik sistemini kurmak ve devre dışı bırakmak için kullanılan bir cihazdır. Tuş takımı genellikle bir binanın giriş veya çıkışının yakınında bulunur. Sistem etkinleştirildiğinde bir kapı veya pencere açılırsa, tuş takımı derhal bir alarm başlatacaktır.

Alarm sistemi kontrol paneli sistemin beynidir. Çeşitli sensörlerden aldığı bilgileri işleyerek karar işlevini yerine getirir ve buna göre yanıt verir. Örneğin, sistem kapatıldığı sırada bir kapı veya pencere açıksa, kontrol paneli olayı yoksayar. Ancak, sistem kurulu durumdayken bir pencere açılırsa, alarm izleme merkezinize bir sinyal göndererek ve sesli bir alarm tetikleyerek hemen yanıt verecektir.

Alarm sistemi panelleri, bir telefon hattı üzerinden sinyal gönderen ve alan iletişim aygıtları içerir. Bu sinyaller, eğitimli görevli personelin alarm sistemi sinyallerini izlediği merkezi bir alarm izleme merkezine gönderilir. Alarm tetiklenmesi durumunda bir acil durum acil durumunu doğrulamak için bir irtibat görevlisi sizinle irtibata geçecek ve gerekirse sizin adınıza polis veya itfaiye ile iletişime geçecektir.

Alarm paneli, tetiklenen bir alarma, bir siren ve / veya strobe lambaları gibi fiziksel alarmları etkinleştirerek yanıt verir. Bu cihazlar bir saldırganı binanızdan korkutmak ya da bir yangın veya karbon monoksit varlığı gibi tehditkar bir durumdan sizi uyarmak için kullanılır.

Bir alarm sisteminin bileşen parçaları, iş yerinizdeki tehlikeyi tespit etmek, belirlemek ve caydırmak için birlikte çalışır. Acil bir durumda ekipmanınızın doğru şekilde çalışmasını sağlamak için, sistemleriniz üzerinde düzenli test yapmak önemlidir.

 

,
Önceki yazı
İstanbul Desi Alarm İle Güvende
Sonraki yazı
Desi İşyeri Alarm Çözümleri!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü