İŞYERİ GÜVENLİK SİSTEMLERİ NE KADAR FAYDALI !

İşyerlerimiz, günün belli saatlerinde içerisinde kimsenin bulunmadığı alanlardır. Bu durumda hırsızlar için oldukça çekici bir alan haline gelirler. Kaldı ki, bir güvenlik görevliniz olsa dahi, bu kişinin özellikle büyük ofislerde veya tesislerde güvenliği bütünüyle sağlayabilmesi mümkün olmayabilir. Bu durumda, kötü niyetli kişilerin alana intikali halinde haberdar olacağınız ve bu kişilerin buraya girişi noktasında caydırıcılık arz edecek İşyeri Alarm Sistemleri kullanmanız faydanıza olacaktır. Alarm donanımına sahip işyerleri, sigorta şirketleri tarafından dahi güvenli olarak tanımlanır ve bu işyerlerinin sigorta primlerinde iyileştirmeler yapılır. Alarm sisteminizin niteliklerine bağlı olarak üst düzey tedbirlere sahip olacağınızı bu durumdan dahi kolayca anlayabilirsiniz. Tabii tercih edeceğiniz İşyeri Alarm Sistemleri, belli kalite seviyesinde ve nitelikte olmak durumundadır. Sadece sirenden ibaret market ürünleri ile kalitesiz ve yetersiz sistemler hiçbir işinize yaramaz.

isyeri alarm faydalimi 300x200 - İşyeri Alarm Sistemleri ile işinizi koruyun

İşyeri Alarm Sistemleri hangi özelliklere sahip olmalıdır?

Mantık olarak İşyeri Alarm Sistemleri bulundukları noktada konut yoksa gece saatlerinde çevresinde insan olmayacağı için sadece siren ile etkili olamayabilir. Bu durumda, alarm sisteminin arama modülünün bulunması gerektiğini ilk madde olarak sayabiliriz. Birden fazla kişiyi arayabilen bu sistemler, olaydan anında haberdar olmanızı ve güvenlik güçlerini ya da alanın korunmasından sorumlu kişileri harekete geçirmenizi sağlayabilir. Bu alana ayrıca bir kamera sistemi de takmanız halinde, alarmın size ulaşması ile cep telefonunuz veya bilgisayarınızdan izleme yapabilir ve olayı görsel olarak tespit de edebilirsiniz. Bu sayede hatalı alarmlar halinde, aksiyon almazsınız. Tabii hatalı alarm durumları, ya çok eskimiş, ya yanlış kurulmuş ya da kalitesiz sistemler tarafından söz konusu olacaktır.

 

desi metalinewtks 300x300 - İşyeri Alarm Sistemleri ile işinizi koruyun

Satın alacağınız kaliteli İşyeri Alarm Sistemleri bu gibi durumları nadiren ortaya çıkarır. Bir diğer husus elbette kör nokta kalmayacak biçimde, alanın tamamında etkili olabilecek niteliklere sahip sensörlerin ve kontakların kullanılmasının gerekliliğidir. Olayı tam zamanında tespit edebilmek için girişimin ilk aşamasında sinyal verebilecek şekilde alan hesaplaması yapılmalı ve uygun araçlar bunun için tesis edilmelidir. Sizin için profesyonel İşyeri Alarm Sistemleri temini yapan firmalardan da bu konuda destek alabilir, işinizin güvenlik seviyesini yükseltebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.