Hırsız Alarm Sistemleri Caydırıcıdır

Hırsızlık, insanlık tarihi boyunca her zaman gündemde olmuş bir suç türüdür ki, modern zamanlarda, şehirlerde güvenlik bu noktada oldukça sıkıntılıdır. Hırsızlar, evinizi veya iş yerinizi soyma fikrine nadiren spontane olarak karar verir. Çoğunlukla sizi izler ve uygun zamanı kollar. Tabii eylemi gerçekleştireceği zaman çoğunlukla sizin mekanda olmadığınız zamanlar olur. Organize bir eylem olarak kabul edilen bu suç türünün en caydırıcı engeli ise kuşkusuz güvenlik sistemleridir.

Kamera ve özellikle hırsız alarm sistemleri, bu izlemeyi yapan kötü niyetli kişilerin çoğunlukla bu eylemden vazgeçmesine sebep olur. Zira suçlu yakalanmak istemez. Bu durumda oldukça gürültülü biçimde yüzlerce metre uzaktan sesi duyulacak hırsız alarm sistemi donatılmış yapılardan kaçınır. Bu da sizi doğrudan bu suç etkinliğinin hedef kitlesinden çıkaracaktır. Hırsız alarm sistemleri kendilerine has bir uyarı sesine sahiptir ve herkes tarafından bir olumsuzluğun işareti olarak telakki edilir. Bu durumda çevredeki komşularınız olaya müdahil olabilir ve suç yine engellenebilir.

Hırsızları Uzak Tutun

Hırsız alarmı; aşılamaz bir engel niteliği taşır. Günümüzde çok gelişmiş sistemler olarak karşımıza çıkan ürünler, dışarıdan etkisiz hale getirilmesi neredeyse imkansız olan donanımlardır. Hırsız dış sireninizi etkisiz hale getirmek üzere girişimde bulunduğunda, sistem devreye girer ve saldırı moduna geçer. Bu durumda içeri girilmiş gibi uyarı verir. Donanımda arama modülü var ise kayıtlı numaraları arar. Ayrıca sirenin sökülmesi sireni durdurmaz. Zira siren içerisinde kendi bataryaları bulunur ve çok yüksek seviyede uyarı vermeye devam eder. Aynı saldırı engelleme donanımları hırsız alarm sistemlerindeki tüm parçalarda bulunur. Herhangi bir kontak veya sensör ile iletişim kesildiğinde, yani kablolara bir saldırı yapıldığında ya da merkeze bir saldırı yapıldığında sistem devreye girer.

Hırsızın elektrikleri kemesi de sistemi durdurmaz. Çünkü sistem içerisinde bir batarya bulunur ve bu batarya uzun süre sistemi çalışır halde tutmaya yeter.

Yani hırsız alarm donanımına sahip olduğunuzda, bu tedbirlere sahip olursunuz ve bunu hırsızlar gayet iyi bilirler. Bu sayede siz güvenle evinizi veya ofisinizi terk edebilirsiniz ki, siz içerideyken de bu sistemler aktif halde tutulup, olası girişimleri engelleyebilir.

Önceki yazı
İşyeri Alarm Sistemleri İle İşinizi Koruyun
Sonraki yazı
Alarm Sistemi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü