İp Kamera Nedir Özellikleri Nelerdir?

Alarm güvenlik sistemleri ve güvenlik teknolojileri olarak kullanılan iP kamera sistemleri, sensörler aracılığı ile çalışan ve görüntü alarak dijital sistemler üzerinden aktarım sağlayan cihazlardır. iP kamera sistemleri, network kombinasyonu ile çalışan ve dijital hızda görüntü iletme sağlayan cihazlardır. Yetkilendirilen kullanıcılara anında iletim sağlayan İp sistemleri, alınan görüntülerin dijital veriye dönüştürülmesi ve yetkilendirilen kullanıcı sistemlerine iletim sağlayarak çalışır.

İp Kamera Sistemlerinin Özellikleri

Kart, kayıt cihazı gibi teknik donanımlar ile dizayn edilen İP kamera sistemleri, internet ile çalışan kamera görüntüleme sistemleridir. Network üzerinden erişim sağlanan kamera görüntüleme teknolojilerinde, kablolu veya kablosuz cihaz çeşitleri bulunuyor.

Kamera sisteminden alınan görüntü ve ses kombinasyonları, anlık olarak cihazlara iletilir. Mobil telefonların yanı sıra tablet cihazlar, diz üst ve masa üstü bilgisayarlardan kullanım, erişim sağlanır. Programlama özellikleri ile kullanılan İP teknolojileri, hem anlık olarak görüntü iletme hem de veri depolama niteliklerinde çalışır. Cihaz özelliklerine göre hareket algılama veya alarm yönetim opsiyonlarında kurulum edilebilen ve işlev katılan sistemlerdir.

İp Kamera Sistemleri

İP Kameralar Nasıl Çalışır?

Alınan anlık görüntülerin, kullanıcıya anlık olarak iletilme mantığından çalışan güvenlik sistemleridir. Lens ve çeşitli sensör kombinasyonları ile kullanılan IP kamera sistemleri, elektrik sinyalinin dijital sinyale dönüşmesini sağlayan teknolojiye sahiptir.

Analog sistemlerden farklı çalışan iP kamera sistemleri, dahili ve harici olarak farklı cihazlarla senkronizasyon sağlanabilir. Dijital kayıt olanağının yanı sıra network, ftp server, web server, smtp client gibi sistemler üzerinden anlık olarak görüntüleme sağlanabilir.

İp Güvenlik Kamera Özellikleri

Görüntü işleme yöntemleriyle analog kameralardan farklı kombinasyonlar sunan iP kameralar, alınan görüntülerin sayısal veriler üzerinden işletimciye iletilmesi yöntemiyle kullanılır. Analog sistemlerde DVR cihazına iletilen görüntüler, kayıt cihazları aracılığı ile elde edilir.

Ancak Güvenlik  iP kamera sistemlerinde herhangi bir alıcı- kaydedici cihaz olmasına gerek olmadan direkt erişim ve doğrudan bağlantı kombinasyonu sağlanır. Network üzerinden anlık olarak izleme olanağı elde edilir. Ekonomik açıdan da daha avantajlı olan iP kamera sistemleri, kolay kurulum, kolay montaj ve konforlu kullanım özellikleri ile tercih edilen teknolojik ürün seçenekleridir.

Önceki yazı
Hangi Alarm Sistemi Tercih Edilmelidir Neden?
Sonraki yazı
İş Yeri İçin Alarm Sistemi Tavsiyeleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü