hirsizlik-icin-alarm-sistemleri-2

Hırsızlık İçin Alarm Sistemleri!

Firma ve kurumların varlıklarını koruyabilmeleri için güvenlik sistemlerine duyulan ihtiyaçlar her geçen gün daha da artıyor. Hırsızlık için Alarm Sistemleri Bunun sebebi, hırsızlıkla ilgili kanuni düzenlemelerinin yaptırım yönünde oldukça zayıf kalması ve şehirleşmenin hırsızlık ortamına elverişli güvenlik açıkları yaratmasıdır. Tüm bunlar kötü emelli insanların geçimlerine hırsızlık gibi insani ve ahlaki olmayan yöntemleri ekleyebilmelerini teşvik ediyor. Hırsızlıktan korunmak için güvenlik önlemleri bir takım önlemler alsa da, bu konuda vatandaşlara düşen vazifelerin de olduğunu ifade etmeliyiz.

Firma sahipleri mallarını korumak durumunda

Kurum veya işletmenizdeki malları korumak için gerekli tedbirleri almak zorundasınız. Güvenli ve kaliteli bir kilit sistemine sahip olmaktan çok daha fazlasını yapmalısınız. Güvenlik personeli tutma hususunda bütçeniz yeterli değilse, daha farklı yöntemlerden yararlanmak için bütçe ayırmalısınız. Alarm ve kamera sistemleri önemli güvenlik tedbirler içerisinde yer alıyor. Bugün birçok firma alarm ve kamera sistemlerini birlikte kullanıyor. Hatta güvenlik personeli bulunduran kurumlar bile ayrıca alarm ve kamera sistemlerini bulunduruyor. Bunun sebebi, güveliğin önemli bir ihtiyaç olması ve gereken her şeyin yapılması halinde güvenliğin sağlanabileceğine duyulan inançtır.

Alarm sistemlerinin sağladığı avantajlar nelerdir?

Alarm sistemi sayesinde hırsızlık gibi durumlarda caydırıcılık mümkün hale gelebilir. Birçok hırsızlık girişiminin başarılı olmasını sağlayan durum, hırsızların rahat hareket edebilecek ortamı bulmalarıdır. Hiç kimse tarafından görülmediğinden emin olan hırsızların emellerini hızlıca yerine getirip, olay mahallini rahatça terk ettikleri tavırlar birçok haber kanalında gözükebiliyor. Kamera sistemlerinin sadece kayıt altına aldıkları ama hırsızlığı önlemedikleri bir gerçektir. Hırsızlığı yapanların yakalanabilmesi için iyi bir delil yaratan kamera sistemleri, alarm ürünleriyle beraber kullanılmalıdır. Bunun sebebi, asıl olması gerekenin hırsızlık girişimini işin başında akamete sürüklemektir.

 

Alarm ürünlerinin yüksek sesi, haberleşme sistemi gibi özellikleri sayesinde hırsızlar işin başında ikaz edilir ve olay yerinden kaçmak durumunda kalırlar. Yakalanacakları zannı içerisinde hareket ederek panik olan hırsızların alarm devreye girer girmez kaçmaları gerekir. Aksi durumda çok kısa bir süre içerisinde polis ve dükkan sahibinin hırsızlık girişimini yapanları yakalamak için yola koyulacaklarından yakalanmaları sürpriz değildir. Bunu bilen hırsızlar hemen olay yerini terk eder.

Önceki yazı
Desi Haraket Dedektörü
Sonraki yazı
İşyeri Alarm Sistemlerine Neden Gereksinim Duyuyoruz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü