Güvenlik Kamera Fiyatları

Güvenlik ihlalini engellemek amacıyla kullanılan CCTV veya yaygın kullanımıyla Güvenlik Kamera Sistemleri, hayatımızın bir parçası haline geldi. CCTV sisteminin, tüm şartlara uyan tek bir kalıp olarak kullanılmasından öte, ihtiyacı karşılayacak şekilde planlanmış olması gerekmektedir. Peki, güvenlik kamera sistemi seçerken bilmemiz gerekenler nelerdir? Sisteme ait hangi özellikler hakkında bilgimiz olmalıdır? Aşağıdaki bilgiler satın alma kararı verirken bilinçli hareket etmenizi sağlayacaktır.

CCTV güvenlik kamera Sistemleri, yüksek çözünürlüğe sahip AHD Güvenlik kamera sistemi,  Gece görüşlü, Day & Night siyah/beyaz, renkli, sabit kameralar, hareketli ve 36x’e kadar optik zoomlu speed dome kameralar, gizli kameralar ve dijital Dvr kayıt cihazları ile görüntüler kayıt altına alınıp, kontrol edilebilmekte, network ve internet üzerinden, hatta cep telefonuyla uzaktan canlı görüntü izleme ve kayıt izleme yapılabilmektedir.

CCTV güvenlik kamera sistemi, genellikle çevre güvenliği, üretim alanlarında personel ve iş akışının izlemesi, personel güvenliği ve mekân güvenliği sağlanmak amacıyla tercih edilmektedir.

Ev ve işyerlerinize kuracağınız Güvenlik Kamera Sistemi, Yangın Alarm Sistemi ve hırsız Alarm sistemleri Güvenliğiniz için en iyi çözümdür.Güvenlik kamerası temel özellikleri ve seçim için size gerekli olacak olan temel faktörler.

Hareket algılama

Hareket algılama özelliğine sahip kameralar, kamera kendi görüş alanı içinde hareket izlediğinde size bildirim gönderebilir. Bu bildirimler, durumu izleyebilmeniz için sizi şüpheli etkinlikler konusunda uyarabilir.

Görüş alanı

Görüş alanı, bir kameranın ne kadar geniş bir açı yapabileceğini gösterir. Bu önemlidir, çünkü ihtiyacınız olan kameraların sayısını ve bunları nereye yerleştirmeniz gerektiğini etkileyecektir.

Ses

Ses özelliği, güvenlik kamerasının ses alımını bir mikrofon aracılığıyla, hoparlörden ses çıkararak veya her ikisinde de yapabilirsiniz. Her iki yönde de olan kameralar interkom olarak adlandırılır.

Çözünürlük

Çözünürlük, güvenlik kamerasında görüntünün ne kadar net olacağını belirler. Kameranızın görüntüleri yüzleri veya öğeleri belirlemeye çalışırken açıkça görünen bir görüntü çok yararlı olacaktır.

Wi-Fi Yeteneği

Wi-Fi özellikli bir kamera, ev ağınıza kablosuz olarak bağlanabilir; bu, kurulum için çok kullanışlı olabilir ve kesilebilecek telleri olmadığı için devre dışı bırakılmasından daha az etkilenir.

Gece görüşü

Kameranızın ışık seviyesinin düşük olduğu ortamlardan ışıksız olduğu durumlarda görüntü kaydedebileceği mesafe etkililiğini önemli ölçüde etkileyebilir, zira sıklıkla suç faaliyetleri gece gerçekleşebilir.

Maliyet

Açıkçası, bir kamera çok pahalıya mal oluyorsa, o zaman bir amaca hizmet etmez. Maliyet, her satın alma kararı için önemli bir faktördür.

Önceki yazı
Güvenlik Kamera Sistemleri ve Alarm Sistemleri
Sonraki yazı
Apartman Kamera Sistemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü