Kartlı ve biyometrik geçiş sistemleri ile personel ve ziyaretçilerin giriş çıkışlarını kontrol altına almakta, geçiş bilgilerini kayıt altına alarak bu bilgilerin analiz edilmesi ve raporlanmasını sağlamaktadır.
Kartlı Geçiş Sistemleri
Biyometrik Geçiş Kontrol
Parmak İzi
Yüz Tanıma
İris Tanıma
Turnikeler
Araç Bariyerleri ve Yol Kesiciler

Personel kartlı geçiş sistemleri
Personel kart okuyucu cihazlar kullanım amacına göre PDKS yada GKS sistemleri ile personelin işe giriş – çıkış zamanlarının tespitine, firma içindeki yetkilendirilmiş alanlara giriş – çıkış izinlerinin tanımlanmasında, yemekhane yada kantindeki hakedişler için kullanılabilmektedir.
İşe giriş çıkış noktalarına, tespit edilen kapı, turnike yada geçiş noktası gibi alanlara yerleştirilen personel kart okuyucular personelin kartını okutmasıyla birlikte personel kart ID’ler zaman damgalı şekilde yazılıma aktarılmaktadır. Bu zaman damgaları ile gelen kart ID’leri PDKS “personel devam kontrol” ve GKS “geçiş kontrol sistemi” yazılımlarına aktarılır. Bu yazılımlar aracılığı ile personelin yetkileri, işe giriş çıkış zamanları, mola zamanları, hakedişleri ve mesai ücretleri hesaplanabilir. Yazılımlarımız masaüstü yada internet ortamından online olarak çalışabilmektedir.

Personel kartları ise renki lazer baskı tekniği ile hazırlanır. 85×54 mm ebatlarındaki personel kartları üzerine firma logosu, personel resmi ve firmanın isteği çerçevesinde personel özlük bilgileri yer alır. Bu renkli yapı firmanın kurumsallığını temsil eder şekilde hazırlanır ve sürekli personel üzerinde bulunur.

Ziyaretçi Kart Sistemleri
Firmaya gelen ziyaretçilerin takip edilmesinde kart okuyucu cihazlar tercih edilmesi durumunda ziyaretçiye proximity kart teslim edilir. Bu ziyaretçi kartı turnike ve kapılarda kart okuyucu cihazlara okutulması durumunda geçiş sağlanır. Program üzerinde hangi ziyaretçinin hangi alanlara girip hangilerine giremeyeceği ziyaretinde kimlerin refaketçi olup ne kadar süre içeride bulunabileceği gibi kurallar belirlenebilmektedir.

Kart Sistemi Bileşenleri
KART OKUYUCULAR
HDI, EM, Mifare, Desfire, Iclass özellikli Proximity kartları okuyabilen çoklu platform desteğine sahiptir.
Proje özelliklerine göre iç ortam yada su geçirmeyen, toza ve hava koşullarına dayanıklı dış ortam cihazları olarak seçilebilir.
Kart okuyucu cihazlar lokalde turnike yada kapı açmak için kullanılabilir. Lokalde yapılan bu işlermler cihazların içinde zaman damgaları ile birlikte loglanır istenildiği zaman yazılım aracılığı ile incelenebilir, ayar değişiklikleri yapılabilir.
Online kullanılacak sistemlerde PDKS ve GKS yazılımlarına direk entegrasyon yapılabilir turnike, kapı geçişleri direk röleye verilebilir.

PDKS KARTLAR
Personel Kart Okuyucu Cihazlarımız HDI, EM, Mifare, Desfire, Iclass gibi farklı kart yapılarını destekler.
Firmaya ait mevcut proximity kartlar varsa, rahatklıkla cihazlara tanıtılabilir.
Yeni kart temini noktasında renkli lazer baskı ile personel resmi, firma logusu kart üzerine eklenebilir.

YAZILIM
Personel yada ziyaretçi kartı olarak tanımlanan tüm kartlar cihazlara okutulduktan sonra doğrulanmış veri olarak zaman damgası ile birlikte API ile dışarıya verilir.
desi PDKS ve GKS yazılımları ile birebir uyumludur.
API destegi sayesinde diğer yazılımlara entegrasyonu sond erece kolaydır.
Yazılım üzerinden giriş çıkışlar, sınırlı alanlar, geçiş grupları ve daha birçok özellik gerek modül gerekse özel yazılım çalışmaları ile son derece kolaylıkla eklenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.