Dome kamera Sistemleri

Dome Kamera Sistemleri

Yapısı ve şekli gereği Dome olarak adlandırılmıştır. Birçok çeşidi bulunmaktadır, hızlı dome, kızılötesi dome ve saldırıya dayanıklı dome örnek gösterilebilir.
Kullanım özelliği genellikle kapalı alanlardır; okul koridorları, ofisler veya hastaneler buna örnek gösterilebilir. Fakat açık alanlarda kullanmak istenildiği takdirde ise, saldırıya dayanıklı fonksiyonu olan dome kamera kullanmak doğru olur. Yaygın özellikleri ise, 1/3” Sony Super HAD II CCD,WDR (Dinamik Işık Dengeleme), Dijital Zoom (x1 ~ x10), Gece / Gündüz Özelliği, 700 TVL Çözünürlük, LSC (Mercek Gölge Dengeleme), DIS (Sayısal Resim Sabitleme), Elektronik Pozlama Kontrol (ESC), OSD Menü, Özel Hayat Maskeleme ve Hareket Algılama şeklindedir

AHD Kamera sistemleri için her segment için farklı çözüm opsiyonlarımız bulunmaktadır. Kuyumcu ve döviz bürosu kamera sistemi, eczane / hastane kamera sistemi, süpermarket kamera sistemi, ofis kamera sistemi, site ve çok bloklu yerleşim yerleri için kamera sistemi, ev ve bebek güvenlik sistemi, müstakil apartman kamera sistemi, ev / villa kamera sistemi, kafeterya kamera sistemi, işyerive ofisler için güvenlik sistemleri konusunda en uygun fiyat / performans segmentinde ürünleri sizin için temin ediyor, kamera ve güvenlik sistemi kurulumunu yapıyoruz.

Dome kamera fiyatları

ome kameralar ; dome kamera, adını İngizlizce DOME – KUBBE kelimesinden alan yarım küre şeklindeki plastik kapaklı cctv kamera modelidir. İç ortamlarda kullanılır. Döme kameralar günlük yaşamda kubbe kameralar, kubbeli kamera, plastik kapaklı kamera, plastik iç ortam kamerası adıylada anılırlar.

Dome Kamera Avantajları:
* Şıktır, iç ortamlarda klasik kamera görünümünün rahatsız edici etkisi olmaz.
* Ekonomiktir, lensi, muhafazası üzerinde olan kompakt bir kamera modeli olduğu için aynı elektriksel özelliklerde diğer kameralardan daha ucuz fiyatı ile caziptir. Ayrıca lens, ayak, muhafaza gerektirmez.
* Boyutları nispeten küçüktür.
* Kompakt yapısı nedeniyle montaj kolaylığı vardır. Sadece 3 adet delik, dubel, vida ile tavana veya duvara monte edilir.
* Dome kameranın en büyük avantajı caydırıcı olmasıdır. Plastik kapak sebebi ile kameranın nereye baktığı anlaşılmaz. Bu nedenle hırsızlık ihtimali bulunan bakkal, market, eczane, mağaza, kafeterya vb. yerlerde caydırıcılığı önemli bir yarar sağlar.
* İnsanların kamera bakış yerini değiştirme imkanı yoktur. Özellikle okul, dersane gibi yerlerde çocuklar haylazlık yapmak için kamera ile oynamaya bayılırlar. Kamera bakış yerinin yetkisiz değiştirlmesi istenen bir şey değildir.
* Kamera bakımı, temizliği avantajı. İç ortamlarda klasik ccd box kameralar kamera+lens+ayak ile kullanılır. Zamanla mutlaka lenste toz birikir. Lenste biriken tozu temizlemek oldukça dikkat ve titiz çalışma ister. Halbuki dome kamerada lense hiç dokunmadan sadece dış plastik kapağın tozunu temizlemek yeterlidir.

Dome Kamera Zayıf Tarafları:
* Kamera bütünleşik bir yapıdadır. Lens değiştirmek sadece teknik servis vasıtasıyla yapılabilir. Dolayısıyla son kullanıcın lens değiştirme imkanı yoktur. Bakış açısı değiştirilemez.
* Üretilen model çeşidi azdır. Daha çok genel amaçlı iç ortamlarda kullanım için üretilmeleri nedeniyle özel bir ihtiyaç için gerek duyulduğunda sorunu giderecek özel yapıda dome kamera bulmak çok zordur.

,
Önceki yazı
Mağaza Kamera Sistemleri
Sonraki yazı
İstanbul Kamera Sistemleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü