Desi Hırsız Alarm Sistemleri

Desi Hırsız Alarm Sistemleri

Alarm Sistemi

Ev İşyeri İçin Hırsız Alarm Sistemleri

Alarm Sistemi nedir ? Alarm sistemi nerelerde ve nasıl kullanılır? gibi sorulara Alarm sistemi, hırsızlık, gasp, soygun, tehdit, haneye tecavüz, yangın, sağlık sorunu gibi durumlarda başkalarını sizin imdadınıza çağıran elektronik çözüm paketidir.

DESİ ALARM SİSTEMLERİ NE İŞE YARAR?

Alarm sistemleri temel olarak, istenmeyen durumların meydana gelmesi halinde, kullanıcılarını uyarmaktadır. Alarm sistemi, belirlenmiş olan istenmeyen olay ve durumları algılayarak harekete geçer.İstenmeyen durumlar değişkenlik göstermekle birlikte; kapıların ya da pencerelerin açıldığının algılanması, mekanda hareket eden canlı bir varlığın algılanması, çeşitli şiddetlerde darbelerin fark edilmesi, cam kırılmalarının tespit edilmesi, gaz kaçağı olduğunun anlaşılması, ortamda ısı ve duman artışı gözlenmesi gibi durumlar alarmı tetikleyen temel etmenler olmaktadır. Ayrıca, kullanıcılar kendilerini tehdit eden unsurlar meydana geldiğinde, paniklediklerinde ya da bir tehlike olduğunu düşündüklerinde / fark ettiklerinde alarm yardım butonuna basarak, istenmeyen durumun tespit edilmesini ve gerekli yardımın çağrılmasını sağlayabilmektedirler. Hatırlatmak gerekir ki, nelerin tehdit ya da tehlike olarak algılanacağı, alarm sistemi kullanıcısının istek ve taleplerine göre şekillenmektedir. Müşterinin yaşam tarzı ve hatta hareket etme rutini dahi alarmın aktive olmasında etkindir.

DESİ Alarm sistemleri nasıl çalışır?

Hırsızlık İradeniz dışında, size ait bir alana zorla girilmeye çalışılması durumlarında ya da sağlık sorunları vuku bulduğunda alarm haber alma sistemi devreye girerek; kullanıcıya, ambulansa, itfaiye ya da polis gibi gerekli kuruluşlara mesajlar bırakır. Bu elektronik güvenlik sistemleri sizin için, size ait alanları gözler ve buraların korunmasını ya da gerekli durumlarda yönlendirilmelerin gerçekleştirilmesini sağlar. Alarm sırasında, sesli ve görüntülü uyarı kodları gönderilir. Bu, siren benzeri bir ses ve ışık ile muhite haber verilmesi sürecidir. Bunun dışında kullanıcıya ve gerekli kurumlara da haber eş zamanlı olarak ulaştırılır. Kullanıcılar; alarm kurma, aktive ya da de aktive etme işlemlerini tuşlu klavyeye şifre girme, uzaktaysa telefonla bağlanma ya da uzaktan kumanda ile kontrol etme gibi seçeneklere sahiptir. Güvenlik Alarm sistemleri, bu şekilde kişisel alanları yabancılardan, tehlikeli ve tehdit içeren unsurlardan korumaktadır.

Önceki yazı
Kamera Sistemleri Ahd Kamera Sistemi
Sonraki yazı
Güvenlik Kamera Desi Alarm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü