Desi Alarm Zonguldak

Her alarm sistemi farklı çalışma prensibi ile çalışır. Alarm sistemleri içinde ki sensörler farklı durumları algılamaya yöneliktir. Zonguldak alarm firmamız birden fazla durumu aynı anda algılama ve uyarı verme özelliğine sahip ürünlerin satışını yapar. Daha basit düzeneğe bağlı olan sistemler tam koruma sağlamaz. Alarm sistemlerinde önemli olan can ve mal güvenliğidir. O yüzden ucuz ürün yerine gelişmiş ve fonksiyonel ürün tercih etmeniz daha sağlıklı olur.

Hırsızlık Alarm Sistemleri

Alarm sistemi denildiği zaman daha çok hırsızlık alarm sistemleri anlaşılır. Tek başına alındığı gibi kamera ile beraber de kullanılabilir.

Hırsızlık alarm sistemi duyarlılık alanı şu şekildedir;

  • Hareket sensörü hareketi anında algılar.
  • Cam kırılması ile beraber oluşan basınca bağlı olarak alarm devreye girer.
  • Manyetik kontağa bağlı olarak, kapı zorlandığı veya açıldığı zaman alarm çalar.
  • Alınacak alarm sistemi son teknolojik olmalıdır. Uygun fiyata kaliteli ürünleri firmamızda bulabilirsiniz.

Gaz Kaçağı Alarm Sistemleri

Alarm sistemleri sadece hırsızlık üzerine kurulmaz. Daha fazla verim almak için aynı panel üzerinde birden fazla işleme olanak sağlanmalıdır. Gaz kaçağı alarm sistemleri dumana entegre olarak çalışır. Ev veya iş yerinde oluşan dumana bağlı olarak alarm devreye girer ve acil numaralar aranır. Panel üzerine girilen acil durum numaraları sırasına göre aranır.

Alarm Sistemleri Nasıl Çalışır?

Alarm sistemleri çalışma prensibi daha çok elde edilen görüntülere göre çalışır. Kameradan alınan görüntüler merkeze aktarılır ve alarm devreye girer. Evde canlı hayvan varsa, alarm sistemi yazılımı ona göredir. O yüzden evcil hayvanı algılayarak alarm devreye girmez. Alarm sesi tiz ve yüksektir. Sadece alarmın çalması dahi hırsızlar için caydırıcı rol oynar. Alarmın çalmasıyla birlikte acil numaralar sırasıyla aranır.

Alarm Sistemleri Enerjisi

Alarm sistemleri elektrik ile çalışır. Elektrik kesintisi olan durumlarda yedek batarya devreye girer. Yedek bataryanın olması mağduriyet yaşamanızı önler. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta her yıl belli aralıklarla bakım zamanıdır. Firmamız satışını yaptığı her ürünün bakım zamanını sizlere hatırlatır ve bakımını kendi yapar. Uzun yıllar güvenle kullanabilir ve rahat edebilirsiniz.

Özet