Depo İçin Alarm Sistemi Nasıl Olmalı

Depolar hırsızlar için mükemmel yerdir. çünkü malın depolandığı yer ve boş mekandır güvenliği olmayan yerlerdir Depo’ nıza Desi Alarm sistemi ile koruma altına alabilirsiniz depo alarm sistemi kumandalı olmalıdır süreli olmadan alarmı devreye sokmalı ve yükses sesli olmalıdır gsm li olması daha da güvenli Dağıtım Merkezleri ve Depolar, çalışanların çalınmasına diğer herhangi bir işten daha sorumludur. Suçluları deponuzdan uzak tutmaya odaklanabilirsiniz, ancak şirket çalışanlarının ve müteahhitlerinin iç hırsızlığı da göz önüne alınmalıdır.

Birçok farklı depo ve dağıtım merkezi hırsızlığı görmüştüm ve depo ortamında hırsızlığın en yaygın yöntemlerinden biri iki çalışan arasındaki bir ortaklığı, genellikle bir teslimat kamyon sürücüsü ile çalışan bir depo çalışanı içermektedir.

Bazen hırsızlık, şüpheli olamayacağınız bir çalışan tarafından gerçekleştirilir, çünkü çalışanlar az takdir edildiyse ya da düşük ücretli hissediyorsa envanterin kaybolması için ortak bir yer olabilir veya belki de ara sıra ürünün Dağıtım’ da çalışmanın bir yan parası olduğunu hissedebilirsiniz Merkez.

Bildiğiniz gibi, bazı dağıtım merkezleri çok büyüktür ve izlenmesi çok zor olabilir, bu nedenle aşağıdaki koruyucu önlemleri uygulayarak tesisinizi dahili hırsızlıktan korumak, dahili hırsızlık riskini azaltmak için iyi bir başlangıçtır.

Depo Alarm Sistemi

Alarm sistemleri her alanda kullanılmaktadır. Daha çok sensörlü alarmlar hırsızlara karşı önlemlerde yani mal güvenliğini sağlamak için kullanılmaktadır. Bu tarz alarmların montajı yapılan yerlere hırsızlar pek uğramamaktadır. Depolarda alarm sistemleri oldukça yaygındır. Depo alarm sistemleri tıpkı diğer alarm sistemleri gibidir. Evinizdeki ve ya işyerinizdeki alarm sisteminin çalışma prensibi nasıl ise depoya kurulanlarında öyle olacaktır. Fakat ekstra sensörler ve dedektörler kullanılabilmektedir. Bu deponun alanına ve yapısına göre farklılık gösterir.

 Depo Güvenlik Alarm ve Kamera Sistemi

Alarm sistemleri ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır. Sadece bizim ülkede değil dünya üzerinde her mekân ve iş yerinde bu tarz sistemler kullanılmakta ve buraların güvenlikleri sağlanmaktadır. Özellikle iş yerleri depolarında ve satış mağazalarında bu tarz sistemler olmazsa olmazdır. Hırsızlar her zaman iş yerleri ve ganimetin bol olduğu yerler önceliklidir. Bu nedenle bu tarz yerlere daha çok odaklanıyor ve girmeye çalışıyorlar. Depo alarm sistemleri bu nedenle kurulmakta ve böyle yerlerin güvenliğini sağlamaktadır. Ancak bu tarz sistemlerin kaliteli olması ve montajlarının da etkili bir şekilde yapılması gerekmektedir. Bilgisiz ve tecrübesiz çalışanların yaptığı montajlarda hatalar olabilir ve sizi ciddi derecede rahatsız edebilir. Durduk yere sirenin ötmesi ve ya alarmın devreye girmesi gibi. Bu tarz olaylardan uzak durmak için kaliteli firma ve ürünlere yönelmek gerekmektedir. Peki, bunları nasıl seçeriz sizler için maddeler halinde açıklayalım…

Önceki yazı
İşyeri Alarm Sistemlerine Neden Gereksinim Duyuyoruz?
Sonraki yazı
Desi Ofis Alarmı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü