desi-dak-kilit-kullanim-kilavuzu

Dak Kilit Kullanım Kılavuzu

Desi Alarm

KULLANMA KILAVUZU

 1. ALARMIN DEVREYE ALINMASI

Kapı kapalıyken anahtar yada tutamakla kilidi 3 tur kilitleyin.

Uzun uyarı tonuyla birlikte alarm devreye girecektir.

Eğer kapı kapalı değilse ya da kapı karşılığı doğru şekilde monte edilmediyse (kapı karşılığında bulunan mıknatıs yerinde değilse) kilit 3 tur kilitlendiğinde cihaz tek, çift ve üçlü uyarı tonu vermeye başlayacak ve 30 saniye sonra uzun uyarı tonuyla devreye girecektir.

 1. ALARMIN DEVRE DIŞI BIRAKILMASI

Alarm devredeyken anahtar ya da tutamakla kilidi tur açın.

4 kısa uyarı tonu ile birlikte alarm devre dışı kalacaktır.

 • DARBE HASSASİYET AYARI

Kapı kanadı açıkken (kilit karşılığı, kilidin karşısında değilken) kilidi 3 tur kilitleyin.

Cihaz  bir saniye ayarla “tek”,”çift” ve “üçlü” uyarı sesi vermeye başlayacaktır.

UYARI SESİDARBE HASSASLIK
TEKDarbelere karşı aşırı hassas.
ÇİFTDarbelere karşı orta seviye hassasiyet.
ÜÇLÜDarbelere karşı düşük seviye hassasiyet.

Cihazın darbe hassaslığının hangi seviyede olmasını istiyorsanız, ilgili uyarı sesinden sonra kilidi 1 tur açınız melodik uyarı sesiyle birlikte ilgili ayar kaydedilmiş olacaktır.

 1. UYARI SESİ SEVİYESİ AYARI

Darbe hassasiyet ayarından sonra,5 saniye içinde kilit tekrar kilitlenirse, bir saniye arayla “düşük” ve “yüksek” uyarı sesi duyulmaya başlanacaktır. İstediğiniz ses seviyesinden sonra kilidi 1 tur açınız. Melodik uyarı sesiyle birlikte ilgili ayar kaydedilmiş olacaktır.

Cihazın uyarı sesleri, alarm devreye girerken yada devre dışı kalırken çıkan seslerdir. Bu seslerin düşük/yüksek ayarlanması, cihazın alarm esnasında çıkardığı sesin şiddetini değiştirmez.

desi-dak-kurulum

 1. BAKIM

Cihazın alam sesi seviyesinin 6 ayda 1 defa kontrol edilmesi ve zayıflamış ise pillerin değiştirilmesi tavsiye edilir. Cihazın pillerinin en geç 2 yılda 1 defa değiştirilmesi önerilir.

Cihaz 2 adet AA tip 1i5 V Alkalin yada lityum pille çalışır. Pil değiştirmek için, kapı açıkken, üzerinde pil sembolü olan pil kartuşun sökün ve çıkartın. Pilleri değiştirdikten sonra kartuşu yerine yerleştirin ve vidalayın. Sadece yeni ve kaliteli pil kullanın. Eski pillerle yeni pilleri bir arada kullanmayın.Dak Alarm Kilit Kullanım Kılavuzu

Özet
Makale adı
Dak Kilit Kullanım Kılavuzu
Yazar
Yayıncı Adı
Desi Alarm Ve Güvenlik
Yayıncı Logosu
,
Önceki yazı
Desi Dak Kilit Kurulumu
Sonraki yazı
Desi Alarm Kumandası Ne İşe Yarar

1 Yorum. Yeni Yorum

 • Furkan Şimşek
  12 Eylül 2018 17:58

  Merhaba,
  Desi Dak ürününüzü aldım ve monte ettirdim. Ancak darbe hassasiyetini ve alarm ses seviyesini ayarlamak için kullanma kılavuzundaki talimatları uygulayamıyorum. Kapı kanadı açık iken kilidi üç tur kilitlediğimde uyarı sesi bir defa çalıp hemen ardından farklı bir ses tonu gelmekte. Eğer size ulaşabileceğim bir mail adresi var ise bu durumun ses kaydını gönderebilirim. Şu anda kapıya darbe geldiğinde de alarm çalmıyor; ancak kapıyı kapatıp üç tam tur kilitlediğimde kılavuzda belirtilen alarmın aktifleşme sesi gelmekte. Bu sorunum için yardımlarınızı rica ediyorum. İyi günler dilerim…

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü