Bahçelievler Desi Alarm Sistemleri

Alarm Sistemi

Akıllı Güvenlik Çözümleri

Dünyanın her yerinde şehir hayatı giderek hızlanıyor. Teknoloji ise bu hıza ayak uydurmaya çalışan kişilerin hayatlarında kolaylık alanları yaratıyor. Akıllı güvenlik çözümleri de bunlardan biri. Geliştirmeden Sorumlu  “Alarm sistemleriyle entegre çalışan akıllı güvenlik ürünleri, bizim kişisel asistanımız gibi çalışıyor. Akıllı ürünlerle, hem güven içinde yaşıyoruz hem de gözümüz arkada kalmıyor” diyor.

Son yıllarda gündelik hayatta yer alan pek çok cihazın entegre olduğu akıllı teknolojilerin, en aktif ve etkin şekilde kullanıldığı alanlardan biri de güvenlik. Türkiye’nin lider güvenlik şirketi desi Pazarlama ve İş Geliştirmeden , güvenlik ihtiyacı, artık klasik anlamda bildiğimiz “hırsızlıktan korunma” kapsamını çoktan aştı.

“Bugün, güvenlik ihtiyacına hizmet eden alarm sistemleri ve akıllı ürünler hem güvenliği sağlıyor hem de hayatımızı kolaylaştırıyor. Bir ev veya işyerinde güvenliği en üstün hale getirmek için alarm sistemleriyle entegre hale getirilen akıllı ürünler, bizim kişisel asistanımız gibi çalışıyor. Biz kendi hayat senaryomuz ve güvenlik ihtiyaçlarımıza göre direktif veriyoruz, akıllı ürünler de onu uyguluyor. Böylece hayatımızdaki pek çok konu, ev veya iş yerimizden uzakta olsak bile, biz üzerine düşünmek zorunda kalmadan, düzenli ve sorunsuz biçimde ilerleyebiliyor. Bu da güvenlik konusunda emin olmamız ve gözümüzün arkada kalmaması demek oluyor” diyor.

Hırsız Alarm Sistemi Nedir ve Nasıl Çalışır?

Temel olarak bu tip sistemler ana kontrol ünitesi, pır hareket dedektörü, manyetik kontak, harici siren ve şifre tuş takımından oluşmaktadır.
Alarm sistemlerinde standart olarak NC (Normalde kapalı) sistem kullanılır. Kablo veya devre NO (Normalde açık) olduğu zaman alarm durumu oluşur.

Ana kontrol ünitesi içinde 220V düşürücü bir trafo, 12Volt akü ve sistem devre kartı bulunmaktadır.

Trafo 220 voltluk şebeke gerilimini 16 ila 19 volt arasına kadar düşürür. Bu voltaj sistem devre kartı üzerinde doğru akıma çevrilerek 13 volta kadar sabitlenir. Hırsız alarm sistemlerin çalışma gerilimleri genellikle 13 volttur.

Sisteme bağlanan kuru akü, elektrik kesintilerinde de alarm sisteminin çalışmasını sağlayan en önemli parçalardan bir tanesidir.

Şifre tuş takımı; alarmı kurmak ve devre dışı bırakmak için kullanılır. Sadece kullanıcının bildiği 4-6 hanelik bir kod yazarak alarm devreye alınıp, devre dışı bırakılabilir. Ayrıca her kullanıcı için ayrı bir şifre oluşturmak mümkündür. Kapı giriş noktalarına monte edilir. Alarm sistemlerinde eve giriş ve evden çıkış süreleri bulunmaktadır. Bu sürelerde tuş takımı üzerinden şifre girilmesi sağlanır.

, ,
Önceki yazı
Bahçelievler Desi Alarm Güvenlik
Sonraki yazı
Desi Alarm Fatih

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü