Alarm Montajı Nasıl Yapılır?

Kablolu alarm sistemleri veya kablosuz alarm sistemleri, ürünlerin teknik donanımlarına bağlı olarak monte edilir. Ev ve apartman giriş kısımlarına, kolay ulaşılabilir bölümlere monte edilebilen alarm sistemleri, kameraların en net ve geniş açıda görebileceği şekilde dizayn edilir.

Alarm montajlarında keypad yani tuş paneli, kullanıcının en rahat şekilde erişim sağlayacağı şekilde monte edilir. Ancak tüm sistemlerde, ürünlerin niteliği ve ekipmanlara göre farklı kombinasyonlar sağlanabilir.

Alarm Güvenlik Sistemlerinde Dedektör Montajı

Dedektör ve tüm algılama sistemleri, teknik donanımlarına göre kurulum edilir. Kablolu veya kablosuz ürün niteliklerine göre ihtiyaç alanı dahilinde montaj sağlanır. Alarm güvenlik sistemlerinde sensörler; hırsızlık alarmları için kapı ve pencerelere monte edilirken, yangın dedektörleri genellikle mutfak kısımlarına monte edilir.

Kombi ve doğalgaz kullanılan alanlarda gaz kaçağı alarm sistemi dedektörleri, yine mutfak ve banyo bölümlerinde su baskını alarm sistemleri gibi modüllerin montajı sağlanır. Kablosuz sistemlerde bluetooth, kızılötesi veya wi-fi gibi bağlanma kombinasyonları ile sistem çalışması sağlanır.

Alarm Montajı
Alarm Montajı

Kameralı Alarm Sistemi Montajları

Ev ve iş yeri alarm sistemlerinde, iç alan kamera sistemleri ve dış alan kamera sistemlerine göre montaj yapılır. İç kısımlarda kullanılan İp kamera sistemleri, evin giriş kısımlarında pencere ve kapıları görecek açıda ve özellikle bakıcı sistemlerinde tüm alan görüntüleme açısına sahip olacak nitelikte dizayn edilir.

Ev ve apartman civarında kullanılan kameralı güvenlik sistemleri, analog, CCTV veya Ip gibi farklı seçeneklerde kombine edilen ürün seçkilerine göre kurulum edilir. Kameralı güvenlik sistemlerinde, gece görüş sistemi ve kızıl ötesi teknolojileri ile görüntüme sistemleri bulunuyor.

İnternet bağlantısı ile kullanılan ve Dünya’nın her noktasından görüntüleyebileceğiniz mobil sistemler ile tüm alanlarda kamera güvenlik ve alarm sistemleri donanım edilebilir. Teknik özellikler, teknolojik kombinasyonlar, ek modüller, dedektör ve harici ekipmanlara göre montaj özellikleri belirlenir.

Sahte siren ve Dummy ürün seçenekleri ise kolay montaj unsuruyla imal edilen modeller arasındadır. Ayrıca kablolu alarm sistemlerinde, kurulum ve montaj opsiyonları yine ürünlerin, imalat özelliklerine ve ekstra ekipman kombinasyonlarına göre belirlenerek montaj edilir.

Önceki yazı
Alarm Kurma Ve Kapatma Nasıl Yapılır?
Sonraki yazı
Alarm Sistemleri Hangi Durumlarda Devre Dışı Kalır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü