ahd-kamera-set

Ahd Kamera Sistemlerine Genel Bakış

AHD Kamera Sistemleri Kurulumu & Fiyatları

Güvenlik risklerini ortadan kal

 

 

dırmak için evlere ve iş yerlerine güvenlik kamera sistemleri kurulumu yapılmaktadır. Kurulum yapılan kamera çeşitlerinden birisi AHD kamera sistemleridir. AHD kameralar, analog HD kamera sistemi olarak bilinen ve full HD kalite düzeyine kadar görüntü kaydı yapabilen kamera çeşitleridir. Görüntü kaydının yapılabilmesi ve caydırıcılık amaçlı kullanılan kamera modelleri arasında AHD kamera sistemleri önemli bir yere sahiptir. Ülkemizde güvenlik sistemi kurulumu yapan firmalar daha çok Samsung ve Bullwark AHD kamera modellerini kullanmaktadır.

AHD Kamera Kurulumu

AHD kamera sistemi kurulumu yaptırmak istediğinizde, kurulum yapılacak olan yerde önce keşif yapılmaktadır. Yapılan keşif işlemlerinde, kameraların yerleştirileceği noktalar, görüntü kayıt merkezinin yerini ve yapılacak olan kablolama sisteminin belirlenmesi yapılır. Keşif sonrası, kurulum için projelendirme yapılır ve gerekli ekipmanlar belirlenir ve profesyonel ekipler tarafından kurulum yapılır. Güvenlik için AHD kamera sistemleri kurulumu yapıldığında, görüntü depolama cihazı üzerinde ayarlamalar yapılır ve depolama süresi, görüntü kalitesi ayarları yapılır.

Kamera Özellikleri

Güvenlik kamera sistemleri kurulumu yapılmak istendiğinde, seçilecek olan kamera çeşitlerinin görüntü kalitesinin yüksek çözünürlükte olması önemlidir. AHD kamera sistemlerinde kullanılan kameraların görüntü kalitesi 1 MP’den başlayıp 8 MP görüntü kalitesine kadar yükseltilebilen full HD çözünürlük özelliği bulunan kameralardır. AHDkameralar, kullanım amacına göre, iç mekan ya da dış mekan kameraları olarak farklı modellerde bulunmaktadır. AHD kamera sisteminin özelliklerinden birisi diğer sistemlere göre kaliteli görüntü elde edilebilmek için düşük maliyetle yapılabilmesidir.

AHD Kamera Modelleri

Güvenlik her zaman önemlidir ve yüksek güvenlik sağlayabilmek için güvenlik kamera sistemleri kullanılmaya başlamıştır. Günümüzde, güvenlik kamera sistemleri üreten çok sayıda firma vardır ve kendi markaları ile ürünlerini piyasaya sunarlar. Daha çok kullanılan AHD kamera sistemlerini bütün firmalar üretmekte ve piyasada farklı markalara ait ürünler bulunabilmektedir. AHD kamera modelleri, termal, lazer, ptz, dış mekan ve iç mekan olarak farklı çeşitlerden oluşmaktadır. Her markanın görüntü kalitesi farklı olabilmektedir. Ülkemizde kullanılan ve kurulum yapan firmalar tarafından görüntü kalitesinin yüksek olduğu belirtilen markalar arasında, Bullwark ve Samsungmarka AHD kamera modelleri gösterilmektedir.

Kamera Fiyatları

Günümüzde güvenlik kamera sistemleri olarak üretilen çok farklı modellerden oluşan güvenlik kamera sistemleri bulunmaktadır. Her modelin ve markanın fiyatları farklıdır. Son dönemlerde üretilmeye başlanan IP kamera sistemlerine göre AHD kamera sistemlerinin fiyatlarının daha uygun olduğu görülmektedir. AHD kamera fiyatlarını, ürün fiyatı ile birlikte, kurulum, sistem düzenlemesi ve iş gücü birlikte değerlendirildiğinde, diğer sistemlere göre daha uygun fiyatlı olduğu görülmektedir. Birçok kamera sisteminin fiyatlarının bir birine yakın olduğu görülebilmektedir. Önemli olan en uygun fiyata, kullanım amacına uygun görüntü kalitesinin elde edilebilmesi, kablolama sisteminin yapımında kullanılacak olan kablo maliyeti, kamera sistemlerinin toplam maliyetini ortaya koyacaktır.

, ,
Önceki yazı
Cenova Ahd Kamera
Sonraki yazı
Alarm Sistemleri Korkutur Ve Korur!           

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü