Ahd Kamera Sistemleri

Ahd Kamera Sistemleri

Alarm Sistemi

AHD KAMERA NEDİR?

AHD KAMERA SİSTEMLERİ ANALOG HD KAMERA AHD kamera, analog CCTV altyapısını kullanarak 720p ve 1080p çözünürlükte görüntü elde edilebilen gelişmiş bir teknolojidir. 2014 yılı sonlarında duyurulan AHD teknolojisi, koaksiyel kablo üzerinden aktarılan analog video sinyalinin, AHD-DVR dijital kayıt cihazı tarafında işlenmesi esasına göre çalışmaktadır. AHD kamera teknolojisi geleneksel analog güvenlik sistemleri ile aynı altyapıyı kullanmakta olup HD kalitesinde yüksek çözünürlükte görüntü vermesi ve ekonomik bir sistem olmasından ötürü tercih sebepleri arasındadır.AHD kamera sisteminin stabil çalışmasının yanı sıra diğer bir avantajı da, mevcut CCTV analog kamera sisteminizin kablolamasını değiştirmeden mevcut kameralarınızı AHD kameralarla, mevcut DVR kayıt cihazının da AHD-DVR kayıt cihazı ile değiştirmesi yeterlidir. Bu nedenle mevcut güvenlik sisteminizin AHD teknolojisine geçirilmesi oldukça düşük maliyetlerle gerçekleştirilmektedir.

AHD KAMERA FİYATLARI

2 mp ahd kamera fiyatları nedir
Güvenliğimiz için hayatımızda olmazla olmazlar arasında yer alan güvenlik kamerası modelleri oldukça geniş bir kitleye hitap edecek özellikler ile üretilmektedir. Hem görüntüsü iyi olsun hemde fiyatı uygun olsun diyorsanız 2 mp ahd kamera fiyatları üzerinden kıyaslama yapmanızı öneririz. Eskiye nazaran rekabet nedeni ile güvenlik kamerası ve sistemlerinde oldukça uygun fiyatlara sahip olmak mümkün hale gelmiştir. Binlerce model ve dolayısı ile fiyat seçeneği ile artık seçim yapmanız daha kolaylaşıyor.

2 mp ahd kamera modelleri nelerdir ?

Analog kameralardan sonra üretimine başlanılan ahd kameralar net görüşleri sayesinde kullanıcılar tarafından kısa sürede benimsenmiştir. Megapiksel açısından ve fiyatları baz alındığında 2 mp ahd kamera modelleri her açıdan uygun seçimler olarak karşımıza çıkıyor. Bu kameralar arasında dome kamera, dış mekan güvenlik kamerası ve iç mekan güvenlik kamerası gibi farklı alternatifler bulunmaktaıdır. Bu noktada esas önemli olan güvenlik sisteminizi hangi mekanda kullanacağınızdır. Örneğin dış mekanda kullanacaksanız metal kasa yağmur kar vs gibi dış etkenlerden etkilenmeyecek bir kamera tercih etmenizde fayda var

AHD Kamera teknolojisi, herhangi bir gecikme ve kayıp olmadan 500 m mesafeden normal koaksiyel kablo üzerinden 720p/960p/1080p kalitesinde HD/FullHD video, ses ve kontrol sinyali aktarım teknolojisidir. 2014 yılı son çeyreğinde tasarlanmış ve HD720p (1280H) çözünürlük desteği başlamıştır. 2015’in ilk yarısında HD1080p çözünürlük desteğinin eklenmesi ile FullHD görüntü teknolojisi başlamıştır.

Geleceği orta vadede çok parlak görünen AHD Kamera ve AHD DVR Kayıt Cihazları kendinden önceki analog CCTV çözümlerini yok olmanın eşiğine getirmiş durumda. Öyle ki Türkiye pazarında yeni yeni görülmeye başlayan AHD ürünler geleneksel ürünlere yakın fiyatlara satılmaya başlamıştır.

AHD Kamera ve AHD DVR Kayıt Cihaz’ larının en faydalı tarafı olarak hiç bir ek hizmet verilmeden eski analog sistemleri alt yapısı kullanılarak IP Kamera ve NVR Kayıt Cihazllarındaki 1.3 Megapixel görüntü kalitesini yakalama olanağı sağlamaktadır.

, , ,
Önceki yazı
4 Kameralı Güvenlik Sistemi
Sonraki yazı
Araç Kamera Sistemleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü