Ahd İp Kamera Güvenlik Sistemleri

Alarm Sistemi

Güvenlik Kamera Sistemleri İp ve Ahd

Güvenlik sistemleri, ev ve iş yerlerinizi hem kontrol hem de tehlikelere karşı kapalı konuma getiren teknolojik aletlerdir. Bu ürünler sayesinde, gelişen teknolojiden yararlanabilir, görüntüleri kaydedebilir ve daha sonra izlemek için depolayabilirsiniz. Kamera sistemleri için üretilmiş pek çok kamera vardır. Dört ana başlık altında toplanabilen bu kameraların her biri farklı bir amaç ve özellik için geliştirilmiş ve piyasaya sürülmüştür.

Sabit Kameralar

Takıldığı alanı sadece görüntülemek üzerine geliştirilmiş bu cihazlar, özellikle apartmanlarda kullanılabilirler. Giriş çıkış kontrolü için oldukça faydalı olan kameralar, fabrika girişlerine ve katlarına da asılabilirler. Bazı yerlerde ve kullanım amacına göre eski moda kalsa da hala görevlerini yeterli ve düzgün bir şekilde yerine getirebilmektedirler.

Dome ve SpeedDome Kameralar

Yeni nesil kameralar arasında yer alan dome adlı kameralar, yarım küre bir fanusun içerisinde kameranın sabitlenmesiyle oluşturulmuştur. Bu durum, kamerayı oluşabilecek zararlardan korumuş ve daha rahat görüntü almasını sağlamıştır. Konumu belli olmasın istenirse, etrafındaki fanus renklendirilebilir ve ortamda yokmuş hissi sağlanabilir. 360 dereceye kadar çekim yapan bu kameralar, oldukça profesyoneldir. Dome kameralar dilenirse bir kolun üzerine asılarak da kullanılabilir. Tepeden çekim yaptığı bu sırada aşağı yukarı oynayabilir, yakınlaştırma yaparak görüntü kaydedebilir. Speeddome kameralar, standart dome kameralara göre çok daha hızlı dönme özelliğine sahiptir. Böylelikle ani görüntülerin yakalanmasında oldukça ustadır.

IR Gece Görüşüne Sahip Kameralar

Ir olarak geçen bu kameraların üzerinde ledler bulunur. Gündüz kayıt yapabilen kameraların aksine, gece kayıt yapan kameraların bir ışığa ihtiyacı vardır. Ir kameralar önünden geçen cismin yansıttığı ışıkları takip ederek bir siluet ortaya çıkartır. Bu görüntünün üzerinde çok kısa sürede oynayarak netleştirir ve kaydeder. Ortamdaki ışık eğer kayıt yapmak için yeterli değilse, akıllı teknoloji ürünü olan bu kameralar üzerindeki kızılötesi lambalarını çalıştırarak görüntü almaya devam ederler. Özellikle bankalar, büyük holdingler, gece görüş kameralarında ır kameraları tercih etmektedir. Kullanan herkesin memnun kaldığı bu kameralardan dilenen modeli güvenlik sistemleri işi yapan şirketlerden satın alabilirsiniz.

Yakınlaştırma Özellikli Kameralar

Yakınlaştırma işlemi oldukça önemlidir. Bir kişinin yüzünü tanıma ya da plaka tanıma gibi özellikleri bulunan kameralar vardır. Genellikle sokaklarda mobese olarak bildiğimiz bu kameralar, dilenirse yüksek koruma gerektiren noktalara da takılabilirler. Yakınlaştırmak için görüntü kalitesinin iyi olması gerekir. Kalitesiz çekilmiş bir video ya da fotoğrafa yaklaştıkça piksellerine ayrılır ve ortaya anlamsız görüntüler çıkar. Bu kameralar özel mercekleri ve lensleri sayesinde, yakınlaştırma işleminde ustadırlar. Plakaları tanımak, yüz profili çıkartmak için polisler tarafından da sıkça kullanılmaktadır. Hızlı giden bir arabanın da saniyede birden çok fotoğrafını çekerek kaydeder. Böylelikle dikkatle incelenerek birleştirilen bu fotoğraflardan net ve kesin sonuç içeren belgeler ortaya çıkar.

Önceki yazı
Güvenlik kamera
Sonraki yazı
Güvenlik Kamerası Sistemleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü